Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [156] Niedogrzany silnik a spalanie

  1. #1
    miner
    Gość

    Domyślnie [156] Niedogrzany silnik a spalanie

    Siema
    Mam alfe 156 1.6 TS i widze ze w trasie silnik osiaga max 70 stopni, jak to sie przeklada na spalanie? Czy faktycznie taki niedogrzany silnik pali zauwazalnie wiecej? Dodam ze w trasie pali kolo 7 litrow.
    Mam jeszcze jeden "problem". Mianowicie chcialem ostatnio wylaczyc poduszke powietrzna u pasazera, gdyz czesto jezdzi ze mna moja coreczka we foteliku i tak cos nie moge przekrecic "koleczka" przy drzwiach pasazera, czy jest to do wylaczenia?
    Pzdr

  2. #2
    indorek1
    Gość

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o spalanie to różnica jest ale nie ogromna. Problem miałem ten sam ale z tego co się orientuje to nie wpływa to dobrze na prace katalizatora i sondy lambda.
    Lepiej dla świętego spokoju wymieni termostat :wink:

  3. #3
    LOST
    Gość

    Domyślnie

    Czyli generalnie to ja tez moam walnięty termostat??

    W 1,9JDT problem jest taki że ja mam wrażenie jak by za wcześnie odpalały sie wentylatory w mieście osiąga więcej ale po za miastem nie no i z klimą nie tak jak by klima coś miała tu do rzeczy ??
    To co wymienić termostat ??

  4. #4
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    w JTD to chyba tak nie działa. Blefer27 sprawdzał termostat bo też temp. miał niską (chyba) koło 80'C i jak zakupił nowy to tak samo sie otwierał jak ten stary. JTD ma tak że chyba ta temp. jest niższa. Sam mam koło 80'C a na trasie nawet niżej. Oczywiście w dużym korku się dogrzeje do 90'C.
    Mam tak ja, Belfer27 i znam jeszcze 4 inne osoby co w tych silnikach mają taką temp. nawet po wymianie termostatu na nowy.
    tylko zaznaczam mi chodzi o silnik JTD tam temp. jest niższa niż w silnikach ts czy V6

  5. #5
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    potwierdzam ja mam to samo 72 stopnie chyba ze jade ze 190 km/h to troche wiecej i jak po takiej jezdzie wjade na parking np z autostrady to wzrast do 95 bo nie zdazy sie schlodzic
    ale ogolnie pali tyle ile ma palic ok 6.3 w trasie tak ze nie sadze ze to jest duzo :-)
    pozdrowionka

  6. #6
    cysio
    Gość

    Domyślnie Re: Niedogrzany silnik a spalanie

    Cytat Napisał miner
    . Mianowicie chcialem ostatnio wylaczyc poduszke powietrzna u pasazera, gdyz czesto jezdzi ze mna moja coreczka we foteliku i tak cos nie moge przekrecic "koleczka" przy drzwiach pasazera, czy jest to do wylaczenia?
    Pzdr
    Moja odpowiedź może wydawać się głupia i oczywista, ale w to kółeczko należy włożyć kluczyk, tak jak do stacyjki i przekręcić. A czemu to piszę? Bo znajomy pojechał do serwisu z prośbą "jak to się wyłącza".Jeżeli to nie działa to coś jest nie tak.

Podobne wątki

  1. Niedogrzany silnik
    Utworzone przez karol0910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 10:47
  2. [156] 1.6 TS Niedogrzany silnik
    Utworzone przez zaki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 17:40
  3. Silnik i olej a spalanie
    Utworzone przez TheBartman w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 09:56
  4. niedogrzany silnik - strasznie jara
    Utworzone przez seboq w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 11:38
  5. Spalanie AR 145 silnik 1,7 boxer
    Utworzone przez medork w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory