Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: ogrzewanie usterka

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie ogrzewanie usterka

    Witam u ojca w 156 pojawił mi sie mały problem, mianowicie z dnia na dzien zepsuło sie ogrzewanie , wentylator pracuje na najwyzszym biegu nawet na wyłączonym zapłonie , pomaga dopiero zdjęcie klemy . Teraz pytanie gdzie zacząc szukac problemu co mogło paść ? alfa jtd 99 rok
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam, Ja również przyłączę się do tematu. W mojej 156 99r. (1.9 JTD,wersja z klimą) też wysiadło ogrzewanie, sprawdziłem bezpieczniki, reset nastawy klap zrobiony (klapy chodzą), płynu chłodniczego nie brakuje (zero wycieków), węże wchodzące do kabiny gorące. Termostat wymieniony, problemu z nagrzewaniem się silnika nie ma (temp. 85-90 stopni). Jakieś 4 miesiące temu została wymieniona chłodnica, układ został odpowietrzony i wszystko ładnie chodziło. Po jakimś czasie zaczęła dmuchać tylko ciepłym powietrzem, rozebrałem przedni panel, aby sprawdzić czy wszystko jest ok i nic nie stwierdziłem, a więc skręciłem spowrotem, niby wszystko zaczęło działać normalnie (samo się naprawiło ) tzn. zaczęła dmuchać zimne powietrze i reagować na zmianę temp. A teraz w ogóle przestała grzać tzn. dmucha zimne powietrze (dodam, że klima nie działa z powodu braku gazu). Czy to może być wina zaworu nagrzewnicy ?? Czy w ogóle Alfa ma zawór ?? Czy gdzie szukać przyczyny ??

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Mariusz_91 mi to wygląda zacinające się klapki od sterowania nawiewem. W 156 nagrzewnica nie ma zaworu. Czytałem, że za głęboko włożone radio mogło blokować jakieś klapki od nawiewu.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Przed chwilą wyciągłem właśnie radio, zrobiłem reset klap i ustawiłem nawiew (w pozycji góra i dół) i wydaje mi się, że dołem leci cieplejsze (letnie) powietrze, a górą zimne. Przy resecie tych klap słychać było tak jedną (nie wiem czy to normalne) jakby chciała się przekręcić, ale nie mogła taki odgłos był, pozostałe tak ciszej bez żadnych zacięć. Ale do tej pory radio nie przeszkadzało, a zmieniane nie było. Tylko teraz co by trzeba było zrobić żeby ewentualnie sprawdzić te klapy ??

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    To sie wentylator klapy czy narzewnica zepsuła?

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    A tego to nie wiem. Wentylator chyba nie bo zimne powietrze leci cały czas i jeżeli przestawię nawiew na szybę czy podłogę to strumień powietrza też prawidłowo kieruje. Ale tylko zimne powietrze, brak ciepłego.
    A czy przekręcając pokrętłem od temp. (ciepło-zimno) też powinna jakaś klapa się otwierać/zamykać ?? Bo nic nie słychać jak się przekręca ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_91 ; 08-01-2013 o 21:03

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Powinna, nagrzewnica jest cały czas gorąca

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Pewnie padl silniczek.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mógłby ktoś podać jakiś opis (dobrze byłoby ze zdjęciami), gdzie go szukać, co rozkręcić żeby dojść do niego ?? te silniczki można naprawić czy wymiana na inny wchodzi w grę ?? OK podłączyłem interfejs (MULTISCAN) i zrobiłem testy okazało się, że nie reaguje "nastawnik mieszalnika temp.", a więc rozebrałem schowek i po lewej stronie są dwa silniczki jeden wyżej drugi niżej ten niżej właśnie jest od mieszania temp. odkręciłem go i faktycznie kręciłem pokrętłem i nie zadziałał. Przestawiłem sobie klapy ręcznie i ładnie grzeje natomiast sprawdzę jeszcze czy to wina silniczka czy np. prąd nie dochodzi (problem z pokrętłem). Za jakiś czas wrzucę zdjęcia i opis.
    Okazało się, że silniczek się zaciął i temu nie działał. Rozkręciłem go i złożyłem spowrotem i sprawdziłem na krótko czy działa okazało się, że działa. Podłączyłem do samochodu i znowu nie zadziałał (ale wtedy trzeba zrobić reset ustawień klimy/dmuchawy, po tym zabiegu zadziałał). Teraz już wszystko chodzi. POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_91 ; 11-01-2013 o 22:44

Podobne wątki

  1. usterka :Ogrzewanie alfa 156 V6 jak zimno to zimno :(
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 17:38
  2. [Giulietta] Usterka.
    Utworzone przez mmar w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 14:03
  3. [145] usterka z wariatorem
    Utworzone przez jacek-siwy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 10:44
  4. Usterka czujników.
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 11:20
  5. [156] ABS-usterka...
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 05:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory