Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: [1.9JTD]Dzwonienie,ćwierkanie w okolicach paska klinowego

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105KM
    Postów
    18

    Question [1.9JTD]Dzwonienie,ćwierkanie w okolicach paska klinowego

    Cześć,

    Panowie od pewnego czasu, kiedy ranki zrobiły się chłodniejsze mam problem z ćwierkaniem (dzwonieniem) z okolic paska klinowego na zimnym silniku. Kiedy przejadę trochę lub dodam gazu odgłosy te ustępują. W tamtym roku piszczał pasek, wymieniony został napinacz i było po sprawie. Teraz zastanawiam się co to może być... czy rolka prowadząca, czy też może dwumasowe koło pasowe ?? (niby nie widać na nim oberwanej gumy ale...)

    Pozdrawiam
    Paweł

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Szkoda , że wymieniłeś tylko napinacz bez paska ( nie duży koszt) w tamtym roku. To może być trochę wina wilgoci i pewnie już samego paska. Proponuję go delikatnie podciągnąć i powinna być cisza na jakiś czas.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Szkoda , że wymieniłeś tylko napinacz bez paska ( nie duży koszt) w tamtym roku. To może być trochę wina wilgoci i pewnie już samego paska. Proponuję go delikatnie podciągnąć i powinna być cisza na jakiś czas.
    witam
    po pierwsze to w 1.9jtd paska się nie napnie ręcznie bardziej bo napinacz jest automatyczny(trochę inaczej jest w 2.4),a po drugie to możesz wymienić napinacz,rolke prowadzącą i koło z tłumikiem drgań,a jeśli kupisz nieodpowiedni pasek to dziwnych dźwięków się nie pozbędziesz,wiem bo temat przerabiałem.
    1.9 i 2.4 w zasadzie akceptują tylko pasek contitech.Montowałem u siebie boscha,goodyear'a i typ podobne wynalazki i cały czas coś warczało,piszczało itd itp.problem rozwiązał dopiero pasek contitech,płaska strona tego paska ma powierzchnie która się nie ślizga.
    Dlatego polecam zakup odpowiedniego paska i życzę miłego delektowania się "ciszą"
    pozdro

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Aha Muszę zobaczyć jaki pasek jest u mnie... a czy koło pasowe również wydaje takie dźwięki jak jest zużyte czy raczej nie ?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Zdejmij pasek i sprawdz czy koło ma jakiś luz,jeśli nie tzn.,że jest ok,gdybyś jednak czasami musiał nabyć koło bo masz zużyte(99,9% jest ok)to polecam sprzedawcę italtechnik(allegro) i markę akron(połowa ceny ze sklepu a 100% jakości).nawet jeśli nie masz konta allegro to możesz do gościa zadzwonić i się dogadać,dasz mu esa z adresem to bez problemu wyśle ci za pobraniem.
    Pozdro

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    Gdy koło pasowe jest padnięte ( przynajmniej u mnie tak było ) to traciło się wspomaganie, i śmierdziało paloną gumą, aż któregoś dnia zerwało je

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Piracik
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kleczew, Poland
    Auto
    była 156 1,9 JTD 16V 2003r, jest Giulietta 2,0 JTDM 2012r
    Postów
    223

    Domyślnie

    u mnie też było słychać dzwonienie gdy tylko nastały zimne dni i przyczyną było zatarte sprzegiełko alternatora... wymieniłem i cisza sprawdź to też, jeśli w rozrządzie wszystko wymieniłeś.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar derebere
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD '99 105KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    U mnie natomiast winowajcą był była rolka prowadząca... a raczej łożysko w niej. Niby było ok ale jak polałem kropelką oliwy to wpadło w takie wibracje że aż się blady zrobiłem. Okazało się po zmianie że nie była ori i była zbyt blisko bloku. W ten sposób wykonczyła też napinacz.

    Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piracik Zobacz post
    u mnie też było słychać dzwonienie gdy tylko nastały zimne dni i przyczyną było zatarte sprzegiełko alternatora... wymieniłem i cisza sprawdź to też, jeśli w rozrządzie wszystko wymieniłeś.
    Ja też obstawiam sprzęgiełko alternatora skoro autor wątku pisze że 'ćwierka i dzwoni'.
    Miałem podobny objaw i po wymianie sprzęgięłka alternatora nastała cisza.

    Piszczący pasek na zimnym silniku też przerabiałem i była to wina złego paska tzn. był to nowy pasek ale wydawał irytujące dźwięki (pisk) na zimnym silniku. Po wymianie na pasek innej marki przestało piszczeć na zimnym silniku.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Chyba zacznę jednak od tego sprzęgiełka, duży problem jest z jego wymianą ? A pasek mam firmy DAYCO.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 05:39
  2. Długość paska klinowego 156 1.9jtd
    Utworzone przez Michal74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:41
  3. Napiecie paska klinowego
    Utworzone przez Michal74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 17:02
  4. Ćwierkanie z paska napędu akcesoriów
    Utworzone przez Andrzej_ w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 11:01
  5. Zgrzyty,piski w okolicach paska 1,9jtd 16v
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory