Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wysokie spalanie w 1.8

  1. #1
    neron78
    Gość

    Domyślnie Wysokie spalanie w 1.8

    Witam. Problem jak w temacie tyle że w Lancia Lybra 2000r (mam nadzieję że admin się nie obrazi). Umieściłem wpis tutaj bo chłopaki z forum lancii napisali że to auto tak ma...Bez komentarza. Jednak do rzeczy.
    Auto pali na trasie przy prędkości 120km/h 8,7l!!!! Sprawdzone wielokrotnie. Z tego co wiem i jak pali innym to około 2L za dużo. Co robiłem z problemem. Sprawdzony rozrząd. Jest ok (podobno
    . Wymieniłem świece. NGK. Wymieniłem termostat bo był strzelony.
    Byłem w 2 warsztatach na diagnostyce kompleksowej (tak panowie twierdzili) I Nic nie wykazało. Twierdzą że wszystko jest ok. Czyli na zasadzie ten silnik tak ma. Wkurza mnie niemożliwie to powiedzenie Sprawdzałem wczoraj wtryskiwacze metodą chałupniczą. Wyciągłem listwę a tata kręcił. Wizualnie jest jednakowa mgła. Wymieniłem jedną uszczelkę pod wtryskiem bo była zmasakrowana. Zgniła...Ale wątpię żeby to były przyczyna takiego apetytu na paliwo. Filtry nowe. Olej nowy.
    Z takim spalaniem autko już kupiłem. Aha. Przepustnica czyściutka. Węże posprawdzane pod lupą.Silnik chodzi ładnie. Odpala na rys. Zero falowania. Jak mocno dałem mu po garach to słychać taki lekko metaliczny podźwięk z silnika. Miałem to kiedyś w punto i facet coś ustawiał lampą stroboskopową. Bodajże spalanie stukowe czy coś takiego Niby wszystko cacy a jednak... No kurcze panowie ratujcie. Bo ja na paliwo nie narobie. Nie pytajcie ile pali w mieście bo wole nawet nie mówić........
    PS. Auto wydaje mi się słabiutkie jak na 130koni. Ale może to odczucie względne. Lecz mam porównanie z wieloma innymi autkami. Pozdrawiam i bardzo wszystkim z góry dziękuję za pomoc. Dodam również że kolega ma ten sam silnik i autko na trasie pali 7l. WIdziałem na własne oczy i przejechaniu 1300km do holandii. On jest w szoku że mi tak chlipie!
    Ostatnio edytowane przez neron78 ; 20-10-2012 o 00:07

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    A masz dobrze ustawiony rozrząd?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    A może poprostu "ciężka stopa" ? bo mój 1.6 ileś tam powinien palić zgodnie z broszurką a pali sporo więcej no bo wiadomo chce się w pełni wykorzystać co fabryka dała skoro to tylko 1.6 a w Twoim wypadku 1.8.. wydaje mi się spalanie na poziomie 8,7 w trasie przy 120 km/h i tak do przyjęcia..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #4
    neron78
    Gość

    Domyślnie

    Tak rozrząd ustawiony bo był wanięty poprzednio. Ale spalanie nadal na tym poziomie

    - - - Updated - - -

    Panowie ja tu walcze ze spalaniem więc nie mówmy o cięzkiej nodze....Byłoby to nie poważne z mojej strony.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No dobra rozumiem że walczysz ze spalaniem.. to w trasie 8,7 przy 120km/h a co w mieście konkretna liczba ?
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #6
    neron78
    Gość

    Domyślnie

    W mieście 13-14...Ale tu wiadomo ciężej dokładnie zmierzyć. Zbyt wiele zmiennych.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    O ile w trasie wg. mnie to w miare normalne spalanie to w mieście rzeczywiście za dużo.. w okolicach 15 moja 1.6 paliła w mieście jak miałem walniętą sondę lambda..

    Cóż no wiele zmiennych również może powodować problem ze spalaniem.. od sond lambda których kilka pewnie masz, poprzez przepływkę, poprzez zbyt szerokie opony, nieprawidłowe ciśnienie w oponach, nieszczelność w dolocie, zużyty układ wydechowy np. brak katalizatora jeśli był, dziura w wydechu.. aż po wyeksploatowany silnik który poprostu już może coś wewnątrz dogorywa co trudno namierzyć a powoduje wzrost spalania..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Nie wiem nad czym Ty się tak rozwodzisz. Ja mam 1.8 i mam bardzo podobne wyniki
    trasa najniżej jak udało mi się zejść na bocznych drogach to 7,5l normalnie 7,9-8,2
    miasto 12-12,8l
    Rozrzad wymieniony
    Swiece wymienione
    Filtry zawsze czysciutkie
    Nowa przepływka
    Diagnostyka przeprowadzona bardzo szczegółowo za pomocą kilku programów i kolegi bubu z forum
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    a gdzie ta diagnostyka, gdzie parametry diagnostyki, zwalanie na warsztaty diiagnostyki to raczej nie poważne jak się chce samemu prowadzić "sledztwo"..... a jeszcze gorsze jak słysze że po co diagnostyka jak przecież nie ma blędów ?...... dlatego chyba aby nie bylo tego problemu , w EOBD wprowadzili parametry Long i Short..... przyje żdzam do warsztatu za granicą a tak pani pyta od progu " a jakie pan ma short i long" i podaje kawę i ciasteczka ...... jak ma zajechaną mechanikę to i parametry adaptacyjne też będą poza normą. !!!!! tylko kto na tym forum zna tego auta normy ?
    Ostatnio edytowane przez euroscan ; 20-10-2012 o 11:15

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    No niestety ale w trasie mi tez nie chce inaczej wyjsc jak 8-9 przy predkosci 140km/h
    Ruch lokalny to zakres od 9 udało mi sie kiedys do nawet 12 przy ciezszej nodze,natomiast stale odcinki do pracy i z powrotem lokalnie to wynik w zaleznosci od temperatury i jakosci paliwa no i nogi ale ostanio jakos wyliczylem ze 10-11 przepalam
    Jezeli bierzesz te dane z komputera i porownujesz tez z spalaniem w innej lybrze z komputera to nie jesst to dokladne
    Tankowanie i kalkulator po okreslonym dystansie na okreslonej liczbie litrow cos da konkretnego ale fakt na spalanie w ruchu miejskim troche za duzo u ciebie

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  2. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  3. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  4. wysokie spalanie ;/ 2.0 ts
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 12:28
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory