Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Moje pierwsze spostrzeżenia i problemiki z Alfetką

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 156 JTD 105KM
    Postów
    71

    Domyślnie Moje pierwsze spostrzeżenia i problemiki z Alfetką

    Witam, kupiłem małżonce AR156 1.9 JTD do nauki jazdy, bo jak tak patrzę na te wszystkie golfy, matizy czy lanosy to wieje z nich mega-nudą i wcale nie są jakieś tańsze - a ta alfa pomimo że jest z 1999 roku to naprawdę świeżo wygląda. Kupiłem ją za 3250 zł no i musiałem porobić wszystkie opłaty typu cło, ekopodatek, skarbówka itp. Musiałem dokupić nowy akumulator, wycieraczki, opony. Natomiast pierwszy raz widzę klimatyzację/nawiew który żyje własnym życiem i działa kiedy mu się chce - czytałem tu na forum, że klima niby działa od 3.5 stopnia - natomiast u mnie żeby w ogóle jakikolwiek nawiew się włączył to muszę trochę pomerdać a to w lewo / w prawo pokrętłem zimno/ciepło. Oczywiście muszę wyjąć cały panel do nawiewu bo oczywiście tradycyjnie lampki przygasają - trzeba "pstryknąć" to świecą - wymienię te żarówy na Led'y i liczę, że będę miał z tym spokój. Ułamane były zatrzaski trzymające osłonę bezpieczników deski rozdzielczej, więc ktoś mądry przykręcił na wkręty Czeka mnie wymiana rozrządu bo nie wynika z żadnej naklejki kiedy ktoś go zmieniał, ponadto wymiana wszystkich płynów włącznie z chłodzącym, bo ktoś wyjął lejek do korka od spryskiwaczy i nie włożył go z powrotem. Zmyliłem się tym bo nie widziałem tego korka (i w ogóle całego zbiornika) i nalałem płynu do spryskiwaczy do zbiornika od płynu chłodzącego
    Strasznie ciężko mi rano pali - muszę się sporo nakręcić żeby zagadał - ale jak już zagada to chodzi równiutko i nie rzuca. Myślę, że nie dogrzewają świece, jak już się nagrzeje i trochę pojeździ po mieście to z odpalaniem jest OK. W czerwonym kluczyku wyrwana jest gumka i muszę naciskać bezpośrednio w ten mikrostyk. Widać, że miała jakąś stłuczkę, bo całe drzwi są od innego auta, komuś chyba nie chciało się lakierować i wziął od drugiej podobnej. Wszystkie szyby oprócz tej jednej na tych drzwiach mają jednakową cyfrę "8". Świeci też kontrola poduszek i świateł. Poduszki to spróbuję zbadać na kompie, ale te żarówki postojowe to jakaś mega porażka - ich osłonki maja pourywane uchwyty do ich wyciągania i właściwie wyciągnięcie jest niemal niemożliwe. Poza tym jest w miarę OK, w zawieszeniu nie stuka, ale jak wjadę w jakąś dziurę to popiskuje jakby gumowym butem o parkiet się tarło.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Kupić tanią Alfę.... chciałoby się powiedzieć bezcenne ale chyba bardziej pasuje tu - kosztowne.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel375
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    156 2.4 140KM NERO FUOCO
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Kupić tanią Alfę.... chciałoby się powiedzieć bezcenne ale chyba bardziej pasuje tu - kosztowne.
    No właśnie ale jak sie zakochasz to wiele jej wybaczysz!!!

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar OnanBarbarzynca
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Würselen / Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD (140PS) 2001 r.
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel375 Zobacz post
    No właśnie ale jak sie zakochasz to wiele jej wybaczysz!!!
    Ale kolega napisal, ze do nauki jazdy. W takiej sytuacji to nawet trup zda egzamin, byle by silnik zagadal. :-D

    A koledze jak najmniej wydatkow i najwiecej frajdy z jazdy!

    Zarzucone przez TapaTalk 2

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Niekoniecznie. 3250 plus opłaty to blisko 5 tysięcy a to już znaczy, że masz dobrą "bazę". Jak będziesz miał z nią takie problemy jak piszesz to tylko się cieszyć, bo z tonu wypowiedzi wnoszę, że nie robisz problemu z byle powodu, więc pewnie dasz sobie ze wszystkim radę. Mogłeś tylko wrzucić ten post do działu "nasze belle|, bo w sumie nie wiem, czy o coś pytasz tutaj, czy jak?
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 156 JTD 105KM
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał premek Zobacz post
    Niekoniecznie. 3250 plus opłaty to blisko 5 tysięcy a to już znaczy, że masz dobrą "bazę". Jak będziesz miał z nią takie problemy jak piszesz to tylko się cieszyć, bo z tonu wypowiedzi wnoszę, że nie robisz problemu z byle powodu, więc pewnie dasz sobie ze wszystkim radę. Mogłeś tylko wrzucić ten post do działu "nasze belle|, bo w sumie nie wiem, czy o coś pytasz tutaj, czy jak?
    No !! muszę się jeszcze zapoznać z tym forum, pewnie jeszcze parę takich byków natury "nie ten post i nie w tym temacie" zrobię . Dokładnie dobrze odebrałeś ton wypowiedzi, na tym samochodzie moja żona ma się nauczyć jeździć i tyle przecież 5000,- to kosztuje hmm ... rower, kanapa, amplituner, nie wiem co jeszcze, ale od samochodu za 5000 to należy się spodziewać, że coś wylezie to tu to tam. Ale w sumie to "prawie" wszystko działa nie wiem tylko o co chodzi z ta klimą, no ale zwęszę temat szperając tu na forum. To auto będzie służyło jako drugi pojazd w rodzinie i nie sądzę aby się zapuszczało dalej niż 100 km od miejsca parkowania (szacuję roczny przebieg na 5-8 tysięcy) Swoją drogą, to urzędu pozmieniały nieco zasady odnośnie sprowadzanych aut !! jest jeszcze więcej biurokracji !!

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawekradosz Zobacz post
    Kupiłem ją za 3250 zł
    I wszystko jasne. Myslałeś ,ze zrobiłęs interes życia ale niekoniecznie. Cytujac klasyka "Chciałeś wydymać Freda, a Fred wydymał Ciebie"- znaczy się, że za 3000 tysiące to chodza alfy skatowane, nadające się tylko do rozbiórki, więc zbyt wiele nie oczekuj od tego samochodu i przyzwyczaj się do różnych psikusów...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 30-10-2012 o 00:04
    [C

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 156 JTD 105KM
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    I wszystko jasne. Myslałeś ,ze zrobiłęs interes życia ale niekoniecznie. Cytujac klasyka "Chciałeś wydymać Freda, a Fred wydymał Ciebie"- znaczy się, że za 3000 tysiące to chodza alfy skatowane, nadające się tylko do rozbiórki, więc zbyt wiele nie oczekuj od tego samochodu i przyzwyczaj się do różnych psikusów...
    Widzisz - przeczytałeś że za 3250,- a nie przeczytałeś reszty ..... do normalnego jeżdżenia mam 4 letniego od nowości Citroena C4 GP (i przez te 4 lata nie widziałem serwisu) a ta Alfa to kupiona dla żony do nauki jazdy, no ale tak jak piszesz faktycznie nie oczekuje zbyt wiele, bo za 3 tysiaki to się kupuje rower a nie samochód. Wierz mi nie chciałem jakiegoś "Golfa w Tedeiku albo Matiza" co stoi pod każdą remizą a ta Alfa podoba mi się, bo jak pisałem wcześniej pomimo upływu lat wygląda ponadczasowo - a w dodatku nawet się zbiera, biegi wchodzą fajnie, przyjemnie, nic w zawieszeniu się nie tłucze, a klima jak ją kupowałem i było 14 stopni to działała - teraz jest -4 i nie działa a szyby parują jak wściekłe. Jest parę złociszy do włożenia, ale to ma przejeździć 20-30 tysięcy i tyle - Podoba mi się ta Brera

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zawieszenie to "ten typ tak ma" - przychodzi jesień, temperatury ujemne i coś sobie tam skrzypnie A odpowiadając na pytania:
    1. Jeśli chodzi o działanie nawiewów to zacząłbym od wymiany panelu. Jeśli chcesz to mogę poszukać bo gdzieś takie coś mam to Ci podeślę żebyś sobie sprawdził. Był sprawny na 100% tylko nie wiem czy go znajdę..
    A co do wymiany na ledy to nie ma sensu, założysz nowe żaróweczki za 0,50 zł/szt i będzie spokój na długo, a ledy nie sprawdzą się bo mają za mały kąt świecenia.
    2. Jeśli chodzi o odpalanie to nie koniecznie muszą być to świece. Ja bym sprawdził pod kompem jakie jest ciśnienie na listwie przy rozruchu. Na początek wyczyść regulator ciśnienia paliwa na pompie (jest w dziale zrób to sam). Koniecznie sprawdź to ciśnienie na zimnym silniku jak będziesz próbował odpalać.
    3. A co do kluczyka to albo aso, ew. allegro, ale sprawdź jeszcze Bazar na forum, coś mi się rzucił na oczy temat z kluczykami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał slawekradosz Zobacz post
    a klima jak ją kupowałem i było 14 stopni to działała - teraz jest -4 i nie działa a szyby parują jak wściekłe.
    Klima w ujemnych temperaturach się nie załączy. Wymień filtr kabinowy, pewnie jest zabity dlatego parują

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    @ slawekradosz:
    W takim razie cieszy mnie to , ze jestes swiadomy tego co kupiłeś i wiesz czego się możesz spodziewac od tego autka- i bardzo dobrze. Uwież mi że jest wiele osób , które kupuja tanio AR , a potem rozsiewają mit o jej awaryjności- stąd mój sarkazm.

    Co do silnika to bardzo dobry wybór- JTD to pancerne jednostki
    Bolączka 156 jest korozja podwozia, więc radzę Ci ja obejrzeć w wolnej chwili i zainwestowac w zabezpieczenie jej jakims Bitexem lub czyms innym, tak żeby ją na te 20 tyś "zatrzymać".

    Co do problemów z odpalaniem to dobrze było by podłączyć pod kompa tak jak koledzy piszą i sprawdzić ciśnienie na listwie podczas odpalania+ ewentualnie zczytać błędy.
    Bezawaryjnej jazdy życzę.

    AR potrafi zaczarowac i skraść serducho ,więc nie zarzekaj się , że AR tylko na te 20 tyś km kupiłeś
    PS jak masz jakieś pytania to nie "wstydz" się pytac bo tutaj w dziale 156 jest sporo aktywnych i pomocnych osób.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 30-10-2012 o 09:49
    [C

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory