Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: [156] pisk przy rozruchu

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kallimaster
    a może rozrusznik ?? u mnie też piszczy przy rozruchu... tulejki w rozruszniku do wymiany.. a może nawet całe sprzęgiełko.

    Pozdrawiam.
    Cholera tego sie wlasnie obawiam
    Wyciagalem juz rozrusznik w Lagunie i nie usmiecha mi sie powtarzac tej walki w AR

    Moze ktos wie jak go wyjac nie odkrecajc polowy bebechow silnika i w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje ?

    Z tego co wiem powinien znajdowac sie jakos na laczeniu silnika ze skrzynia biegow przy kole zamachowym ale od gory nie moge go dojzec Moze ktos zna dokladniejsza lokalizacje ??
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  2. #12
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Napewno rozrusznik.Miałem to samo w swojej 155ce.Myślałem,że szczotki,lub bendix.Wystarczyło rozebrać, przeczyścić i nasmarować co potrzeba.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kallimaster
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    prawie Lublin ;)
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 98" ECU:M1.5.5 LPG:BRC sequent 24
    Postów
    38

    Domyślnie

    Rozebrałem dziś rozrusznik. Wyczyściłem dokładnie każdą część następnie nasmarowałem ośki i tulejki smarem. Efekt: Zero pisków przy rozruchu, samochód odpala "jak nowy" bez żadnych zgrzytów. Polecam taką operację, będziecie zadowoleni zwłaszcza gdy Wasza alfa ma już swoje lata i "ciężko/głośno" odpala. (Aby zdemontować rozruch wystarczy odkręcić 3 śruby + dwie nakrętki od kabli zasilających, rozrusznik da się wyjąć bez demontowania połowy silnika jak to niektórzy piszą, wychodzi między blokiem silnika a przepustnicą, wystarczy zdemontować akumulator i rurę łączącą przepustnicę z przepływomierzem).

    Pozdrawiam.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kallimaster
    (Aby zdemontować rozruch wystarczy odkręcić 3 śruby + dwie nakrętki od kabli zasilających, rozrusznik da się wyjąć bez demontowania połowy silnika jak to niektórzy piszą, wychodzi między blokiem silnika a przepustnicą, wystarczy zdemontować akumulator i rurę łączącą przepustnicę z przepływomierzem).
    Dzieki za info
    Moze moglbys zrobic jakies foto lub lepiej opisac gdzie on dokladnie sie znajduje ?
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  5. #15
    Kromek
    Gość

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze i w 1,8 i 1,6 rozrusznik jest w tym samym miejscu czyli jak otworzysz maske to zaraz on sie znajduje pod przepustnica zeby sie do niego dostac wystarczy odkrecic przepustnice bo bedzie przeszkadzac i odkrecic akumulatorek bo bedzie przeszkadzac i wrazie czego nie zrobi zwarcia na kablach od rozrusznika jak zdejmiesz rurki od przepustnicy ,przepustnice i akumulator to zaraz na skrzyni biegow zobaczysz rozrusznik jest on przykrecony na trzy sruby dwie u gory i jedna na dole to znaczy nie zupelnie na dole ona jest po srodku od strony kabiny. te dwie srubki odkrecisz z gory klucz 13 a ta srodkowa to roznie mosze podniesc na leawrku i od spodu odkrecic albo na kanale ja to w sumie zrobilem od gory ciezko bylo ale dalem rade aha i proponuje od gory odkrecac tym co maja chudziutkie raczki bo trzeba sie przedostac przez wezyki i kabelki
    jak odkrecisz te srubeczki to pozniej musisz odkrecic kable od rozruznika wystarczy odkrecic tylko te dwa grubsze tez kluczem 13 i pozniej juz wyjmujesz rozrusznik jak chcesz rozkrecac caly rozzrusznik to bedziesz potrzebowal jeszcze do klucza 13 srubokret krzyzakowy i troche smaru co niektorzy smaruja olejem przekladniowym.aha jak bedziesz zdejmowal tylna obudowe od wirnika to uwazaj bo tam sa szczotki mi one osobiscie wyskoczyly jak to wyjelem i musialem ich szukac pozniej.ale ogolnie wyjecie nie jest takie zle.
    Pozdrawiam i zycze powodzenia!

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    wielkie dzieki za dokladny opis
    Na wiosne bede musial sie tym zajac :/
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

Podobne wątki

  1. 2.5 v6 Problem przy rozruchu
    Utworzone przez silver001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 17:13
  2. Dźwięk przy rozruchu 147 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez haya w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 16:41
  3. Napięcie przy rozruchu
    Utworzone przez pawel365 w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 19:47
  4. Problem przy rozruchu 156 jtd 98r
    Utworzone przez krzysiek25011 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 01:01
  5. problem przy rozruchu
    Utworzone przez irekolsztyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory