Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Nie grzeją świece, problem z elektryką(?) 1.9 jtd. Pomocy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    A patrzyłeś automat grzania świec,taka mała czarna "skrzyneczka" tam też jest przekaźnik,może on jest uwalony,często bywa. Zobacz jak tam napięcia,czy dochodzą i czy wychodzą,do przekaźnika... za przekaźnikiem... z automatu...

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  2. #12
    Autopol2009
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    A patrzyłeś automat grzania świec,taka mała czarna "skrzyneczka" tam też jest przekaźnik,może on jest uwalony,często bywa. Zobacz jak tam napięcia,czy dochodzą i czy wychodzą,do przekaźnika... za przekaźnikiem... z automatu...
    a czy ta "skrzyneczka" może być uszkodzona jeśli po odpięciu czujnika grzeją? Jeżeli tak to postaram się to jak najszybciej sprawdzić jeśli tylko znajdę jakiś na podmianę

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Autopol2009 Zobacz post
    a czy ta "skrzyneczka" może być uszkodzona jeśli po odpięciu czujnika grzeją? Jeżeli tak to postaram się to jak najszybciej sprawdzić jeśli tylko znajdę jakiś na podmianę
    Nie nie może być uszkodzony jeśli po odłączeniu czujnika temperatury grzeją świece.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Autopol2009 Zobacz post
    po podpieciu i zrobieniu diagnostyki już teraz po wymianie czujnika na nowy żadnych błędów nie wywala
    Więc powinny grzać,może to wcale nie świece są przyczyną że kiepsko zapala?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Propo nie bycia podobnego tematu http://www.forum.alfaholicy.org/156/...jtd_115km.html
    Szczerze mówiąc na 100% nie wiem czy może być uszkodzona skoro po odpięciu termostatu świece grzeją (nie studiowałem schematu tego obwodu) ale... wydaje mi się,że jest tez taka opcja.

    Takie moje tylko przemyślenia: dajmy na to że centralka grzania uszkodzona wiec olewa sygnał z kompa o włączeniu świec i nie włącza (w normalnym trybie pracy). Po odpięciu termostatu komp przechodzi z odczytem temperatury na tryb "awaryjny" i włącza się wentylator. Może między innymi włącza się na tej zasadzie "na krótko" załączanie świec...
    Nie wiem,tak sobie dedukuje

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    może to wcale nie świece są przyczyną że kiepsko zapala?
    To akurat fakt,w mojej do ok -5 świece mogą nie istnieć przy odpalaniu. Znajomej ostatnio zmieniałem świece w Punto JTD wszystkie świece spalone od półtora roku i odpalał normalnie,od -10 musiała dopiero dłużej kręcić.
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 01-11-2012 o 19:56

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  5. #15
    Autopol2009
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak: kiedy nic nie robie i świece nie grzeją to po ostatnich mrozach nocnych muszę dłużej zakręcić żeby zapalił a kiedy z rana odepnę czujnik to zapala od razu tak jak powinno być. Sprawdzałem napięcie czy dochodzi do świec i jest tak jak juz wczesniej pisałem z czujnikiem nie ma bez czujnika jest. Świece mam wszystkie dobre. Zawsze mam taki fart że dzieją mi się niestandardowe awarie

    - - - Updated - - -

    sprawdzę tą "skrzyneczkę" i dam znać

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odkopać temat co by nowego nie zakładać. Dzisiaj także i mnie spotkała ta nieprzyjemna sytuacja, że rano autko odpaliło dopiero po 3 kręceniu rozrusznikiem (każde po ok. 4s). Kontrolka świec gaśnie od razu, rok temu pamiętam, że im niższa była temperatura tym dłużej świeciła i autko odpalało bez problemu nawet w -25st. A dzisiaj, na termometrze 3st i autko odpala tragicznie ;/ Sprawdzę dzisiaj ten czujnik i podepnę pod kompa autko, może to coś rozjaśni.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 JTDM 1.9 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś już rozwiązał ten problem? Mam identyczne objawy. Kopię to forum już kolejny dzień i nic konkretnego dla mojego przypadku nie znalazłem :/
    Świece wymienione, przekaźnik podmieniony z innej alfy w której wszystko działa. Przy odpięciu czujnika temperatury świece zaczynają grzać. Przy podpiętym ni hu hu.. Kontrolka świec na zegarach zachowuje się poprawnie, tj. przed odpaleniem przy zimnym silniku świeci dłużej, przy ciepłym krócej. Wskaźnik temperatury płynu na zegarach też działa poprawnie. WTF?! :\

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Musisz podpiąć pod kompa i tam sprawdzić jaką temperaturę pokazuje, Czujnik ma dwa obwody.Jeden na wskaźnik drugi ECU.Ten drugi sprawdzisz kompem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 JTDM 1.9 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    Wymiana czujnika też nie pomogła. Finalnie okazało się, że był problem z wiązką idącą od przekaźnika do świec, choć objawy raczej na to nie wskazywały..

Podobne wątki

  1. Alfa ciężko odpala, świece nie grzeją
    Utworzone przez ThunderS w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 10:14
  2. alfa 156 2.4jtd 1997 rok wielki problem z elektryką Pomocy!!!
    Utworzone przez geronimosin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 21:18
  3. nie odpala, świece grzeją cały czas+immo
    Utworzone przez maciekm88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 00:44
  4. [166]Błagam pomocy - świece AR 166 2.0 TS w-wa
    Utworzone przez koszak w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 20:18
  5. Alfa 145 1.9 TD 1998, problem z elektryką - POmOCy!
    Utworzone przez BlaCkMagic w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-11-2007, 12:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory