Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 96

Temat: Zestaw naprawczy wariatora silników Twin spark

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta Avatar trebron
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    84

    Domyślnie

    Tomek alfa166: O której małej sprężynie mówisz ze należy wywalić?

  2. #62
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    alfa 166 3.0 sportronik
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam ,na każdym zaworze są dwie sprężyny, duża i wewnątrz niej mała której prawie nie widać, i tą małą trzeba wyrzucić , 16 sztuk.

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Wariator produkuje tylko jeden producent dla FIAT i dystrybuuje go tylko fiat takżę na allegro są bo sprzedaje je ktoś z FIATa i tyle.Poza tym jest tylko jeden wariator dla każdego silnika Twin Spark i pochodnych fiata lancii więc nie ma się co rozczulać i szukać po VINie etc
    Z tymi sprężynami to ciekawe...nawet bardzo nie będę się na razie zagłębiał i próbował ale na wariator i jego żywotność niestety sądze że to nie ma wpływu
    Dalej podtrzymuje że wymiana samego wkładu naprawczego nic nie daje i jest to strata czasu jeśli nie zmienimy tajemniczych podkładek i zabezpieczenia
    Prywatna Praktyka Naprawy i Obsługi Alfa Romeo
    JTD,TWIN SPARK,V6
    Miernik grubości lakieru Fe/Al
    Naprawa wariatora faz
    Naprawy główne i bieżące,diagnostyka
    Informacje i możliwości-PW
    myjka ultradzwiękowa-wtryski PB oraz drobna elektronika
    EGR,DPF OFF Klapy Wirowe CHIP JTD
    Diagnostyka Uszczelki Głowicy TEST na zawartość CO2 w płynie
    Naprawa świec TS bez ściągania Głowicy i urwanych mostków-HELICOIL
    Naprawa Turbo
    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...gi_bedzin.html
    KUPIĘ WARIATOR 50zł plus przesyłka za sztuke płace-OFERTY PW

  4. #64
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    To tylko czekać aż któryś z twoich klientów przebiję na jedynkę zamiast na trójkę i zawór nie zdąży się zamknąć kolizja pewna, ja wiem że wtedy powiesz że to wina przestrzelenia redukcji ale z tymi sprężynami nie chodzi że zawór ciężki etc. tylko przy wysokoobrotowej charakterystyce silnika ważne jest żeby zawory zamykały się szybko i pewnie i to jest rola podwójnych sprężyn. Dla mnie to drut i tyle.

  5. #65
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    alfa 166 3.0 sportronik
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    To tylko czekać aż któryś z twoich klientów przebiję na jedynkę zamiast na trójkę i zawór nie zdąży się zamknąć kolizja pewna, ja wiem że wtedy powiesz że to wina przestrzelenia redukcji ale z tymi sprężynami nie chodzi że zawór ciężki etc. tylko przy wysokoobrotowej charakterystyce silnika ważne jest żeby zawory zamykały się szybko i pewnie i to jest rola podwójnych sprężyn. Dla mnie to drut i tyle.
    Witam ,nie do końca tak. Chodzi o to że przy pęknięciu dużej zostanie mała i ona ma zamknąć zawór, ale w mojej 20-sto paroletniej karierze mechanika nie spotkałem się z tym , a co do wysokoobrotowości silników alfy TS 6500 rpm, to chyba nie jest nic wielkiego, wobec niektórych silników hondy toyoty i innych japońskich gdzie czerwone pole zaczyna się od 7500 lub9000 ,a jest JEDNA SPRĘŻYNA i to słaba gdzie wałki można obracać ręką chwytając za koło wałka rozrządu co w alfie jest nie możliwe. W tych które przerabiałem nic się nigdy nie stało, a jeżdżą nimi młodzi ludzie.

  6. #66
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Darlowo, Oslo (As)
    Auto
    alfa romeo 156 1,8 ts 2002 rok była, jest 159 1,9 jtdm 120 km 2011
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Mam pytanie odnośnie demontażu wariatora z silnika: wystarczy odkręcić 2 śrubki gwiazdkowe i odpiąć wtyczkę i wariator wychodzi? Nic się nie przestawi po wyjęciu?

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Lybra 1.8
    Postów
    47

    Domyślnie

    Obawiam się że to nie takie proste. Są dwie szkoły: jedna mówi że należy wyjąć z głowicy wałek ssący i w imadle po zablokowaniu wałka poprzez drewniane klocki odkręcić wariator i druga która mówi o wykręcaniu wałka w głowicy po zablokowaniu blokadami do ustawiania rozrządu. Ja przychylam się do nauki tej pierwszej a to dlatego że widziałem już pourywane gwinty w głowicy po demontażu wariatorka w głowicy. Ty zapewne mówisz o czujniku fazy czyli wałka wydechowego którego wcale nie trzeba zaczepiać przy odkręcaniu fazatora. Wcześniej oczywiście musisz rozpiąć cały rozrząd i odkręcić koło zębate rozrządu z wałka ssącego.

    Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pawcio78 ; 14-07-2015 o 18:49

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Lybra 1.8
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dodam tylko że wariator to ten dość gruby walec zaraz za kołem zębatym wałka z tyłu silnika. Jeśli nie masz o tym pojęcia to oddaj autko fachowcowi i to obeznanemu we włoskiej motoryzacji bo możesz sobie niezłego bigosu narobić.

    Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

  9. #69
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Darlowo, Oslo (As)
    Auto
    alfa romeo 156 1,8 ts 2002 rok była, jest 159 1,9 jtdm 120 km 2011
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki Pawcio78!
    Myślałem o wymianie wariatora w następnym roku bo najprawdopodobniej będę wymieniał pasek rozrządu i rolki. Do wymiany zostało ca. 20 tyś. Z tego co wiem to wariator jest chyba od nowości (164000 km prawie) a w historii pojazdu nic nie widzę o wymianie wariatora. Generalnie bella przyśpiesza i nie ma z nią problemów ale czasem przy odpalaniu zawarczy jak diesel.

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Lybra 1.8
    Postów
    47

    Domyślnie

    Jeśli przy odpalaniu przez chwilę klekocze to oznacza początek jego końca. Myślę że 20tyś powinieneś na nim zrobić chociaż bedzie klekotał coraz bardziej. 164 tyś na jednym fazatorze - troszkę nie chce mi się wierzyć ale kto wie… Ogolnie zasada jest taka: przy wymianie kompletnego rozrządu wymienia sie wariator wraz z jego panewkami i uszczelniaczem.

    Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. zestaw naprawczy wariatora
    Utworzone przez anty w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 19:16
  2. [GTV] Zestaw naprawczy wariatora?
    Utworzone przez A__L__I__ w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 13:16
  3. [145] Zestaw naprawczy wariatora
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 08:58
  4. Zestaw naprawczy wariatora
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory