Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: jak pozbyć sie błedu EGR

  1. #1
    grzesiekgrizzly
    Gość

    Domyślnie jak pozbyć sie błedu EGR

    no wiec jakies 2 miesiace temu postanowiłem zaslepic zawór EGR po przeczytaniu kilku postów na tym forum egr działał mi normalnie otiwerał sie i zamykał jak trza teraz zdecydowałem sie sciagnac ta zaslepke bo juz mnie dobijał ten smród spalin i wiele głosniejsza praca silnika niestety po wyciagnieciu tej zaslepki cały czas mam 3% i ani drgnie CO z TYm zrobić zeby zaczął hulać ? 2 Pytanie co to jest za bład P1655 ?? auto dzis normalnie mi odpala chociaz wczoraj miałem jeszcze stary akumulator i nie odpaliło a dzis jest nowy odpala, a bład został... ?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    zdemontować i wyczyścić, błąd skasować

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiekgrizzly Zobacz post
    no wiec jakies 2 miesiace temu postanowiłem zaslepic zawór EGR po przeczytaniu kilku postów na tym forum egr działał mi normalnie otiwerał sie i zamykał jak trza teraz zdecydowałem sie sciagnac ta zaslepke bo juz mnie dobijał ten smród spalin i wiele głosniejsza praca silnika niestety po wyciagnieciu tej zaslepki cały czas mam 3% i ani drgnie CO z TYm zrobić zeby zaczął hulać ? 2 Pytanie co to jest za bład P1655 ?? auto dzis normalnie mi odpala chociaz wczoraj miałem jeszcze stary akumulator i nie odpaliło a dzis jest nowy odpala, a bład został... ?
    To widzę, że trochę pominąłeś odnośnie EGR. Możesz mieć zapchany EGR i wiesza Ci się elektromagnes. Zdemontuj go i wyczyść. Błąd na desce nie kasuje się po zmianie akumulatora (choć po kilkunastu odpaleniach i jeździe sam znika z tablicy). Musisz go komputerem usunąć, jak pisał Maciek.

  4. #4
    grzesiekgrizzly
    Gość

    Domyślnie

    nie dawno skonczyłem go czyscić na szybkiego(wd40 i kawałkiem szmatki ) a bład po kasowaniu dalej powraca :/ jeszcze jedna sprawa odkad wymieniłem komputer w alfie nie moge sie połaczyć z ECU na odpalonym silniku wie ktos o co biega ?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Co to znaczy na szybkiego? Wyjąłeś go całkiem i wyczyściłeś? Dokładne czyszczenie wraz z przepustnicą i częścią dolotu chwilę zajmuje a poza tym WD40 jest dobre, ale do robienia pieniędzy jego producentom a już na pewno nie do czyszczenia EGR itp.

Podobne wątki

  1. Kod Błedu PO335, JTD
    Utworzone przez max77 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2018, 18:23
  2. Po odpięciu poduszki brak błedu.
    Utworzone przez bugaj_90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 14:06
  3. jak pozbyć sie zapachu papierosów w samochodzie
    Utworzone przez Dancho w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 22:09
  4. [159] Wyszukiwarka DTCSearch - wpisz kod błedu, a dowiesz się co on oznacza
    Utworzone przez spike w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 18:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory