Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Problem z odpaleniem auta. Niskie ciśnienie paliwa 1.9 JTD

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Sprawdz sobie filtr paliwa moze zamarzl i niedochodzi paliwko do pompy
    Gdzieś w innym temacie pisał, że Bella zgasła mu podczas jazdy chyba i było to ponad 3 tyg. temu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Minimalne ciśnienie do rozruchu silnika JTD to coś ok. 180bar
    Majster 180bar to ciśnienie przy którym silnik w ogóle jakoś odpali. Z resztą niektórzy twierdzą też ze 125bar wystarczy-jest to pewnie uzależnione rodzajem silnika. A takie ciśnienia to już jest sygnał, że coś jest nie halo...
    U niego jest 20bar, przynajmniej tak pisał. Wtryskiwacze sprawdzone, pompa sprawdzona, regulator ciśnienia sprawdzony, itd.
    Ostatnio edytowane przez malin2k5 ; 09-12-2012 o 17:25

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Eeee Majster a nie 300bar ciśnienie rozruchowe?...
    300 bar to pali miodzio, ale według wszelakich pism dotyczących CR powinien już zapalic przy 180 (chodzi bardziej o utrate ciśnienia paliwa np. przelewami wtryskiwaczy).

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    300 bar to pali miodzio, ale według wszelakich pism dotyczących CR powinien już zapalic przy 180 (chodzi bardziej o utrate ciśnienia paliwa np. przelewami wtryskiwaczy)
    Poprawiłem się jak wyżej widzisz

    Fakt przy 180bar może jakoś odpalić, ale w te 125bar jakoś mi się nie chce wierzyć a gdzieś taką informację widziałem i dotyczyła chyba Mercedesa

  4. #14
    Pawel8513
    Gość

    Domyślnie

    nie,wtryskiwacze były sprawdzane tylko pod względem zamykania sie i otwierania, testów przelewowych nie wykonano

    - - - Updated - - -

    mi chodzi głównie o napięcie na kostce od regulatora na pompie bo cały czas skacze od 0.08 do 8 z kawałkiem i tak w kółko
    musi tak byc ?

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel8513 Zobacz post
    testów przelewowych nie wykonano
    Więc sprawdź je pod tym kątem, bo u mnie jak jeden lał to ciśnienie przy rozruchu było w granicach 100-110 bar i Bella nie odpaliła
    Myślałem, że jak napisałeś że są sprawdzone to były sprawdzone przez fachowca od CR w każdym calu

    Więc całkiem możliwe, że wtryskiwacze padły Co z resztą od początku po cichu podejrzewałem Ale okaże się jak je sprawdzisz dokładnie

  6. #16
    Pawel8513
    Gość

    Domyślnie

    były sprawdzane tak ze mgiełka była na każdym wtryskiwaczu wiec chyba nie lał
    chyba ze nie da sie sprawdzic tak na "oko"
    wykręciłem przed chwila czujnik cisnienia na szynie i on powinien miec taki tłoczek który powinien sie wciskac ?
    lecz gdy dkładam tam igłe to on wcale nie idzie na dół (nie siada) i nie wiem czy on jest uszkodzony czy tak powinno byc ok ?

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Prosty sposób na sprawdzenie czy wtryski Ci leją

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...iwaczy_cr.html

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie

    weź lepiej jedź do jakiegoś fachowca od niemieckich wozów to on na pewno prawdę cI powie...bo myślę,że do aut z zachodniej granicy masz "wielki" sentyment... jeśli chcesz sprawdzać wtryskiwacze w garażu albo koło budy dla psa to chyba jesteś niepoważny... to nie jest 1.9 tdi z audi 80 (świetny silnik nawiasem mówiąc ale prosty w konstrukcji) tylko nowoczesny turbodiesel z commonrailem, więc dobra maszyna i nie głupi mechanik to podstawa...
    P.S nawiasem mówiąc jeśli jedziesz po nas wszystkich forumowiczach w innym temacie to lepiej napisz na forum volkswagena...bo nikt z nas nie będzie marnował swojego cennego czasu dla niewdzięcznika i awanturnika. Tylko nie zapomnij wspomnieć, że wszyscy członkowie forum alfy romeo to ch...e to na pewno szybko uzyskasz pomoc... nie wiem skąd tY się stary urwałeś, może cIĘ w szkole przezywali, może miałeś miłego księdza na lekcjach religii...ale zupełnie mnie to nie interesuje, jak cI się to forum nie podoba i jedziesz po nas wszystkich to proszę cIĘ bardzo nie pisz już więcej beznadziejnie infantylnych postów... bo przede wszystkim sobie tym nie pomożesz.. może i mógłbym cI coś pomóc ale chyba mam do w d..ie
    Ostatnio edytowane przez don camillo ; 10-12-2012 o 23:15

  9. #19
    Pawel8513
    Gość

    Domyślnie

    don camillo czy ja po Tobie jadę ?
    98 r. to nowoczesny diesel ?
    mam wydawac fortune na jakis mechaników którzy zrobia to samo co ja, lecz oni 5 razy drożej
    Wiesz, nie każdy ma tyle kasy co Ty ze może sobie pozwalac na jakieś serwisy specjalistyczne , wie daruj sobie
    a i jeszcze jedno , nie musisz mi kolego pomagac, ponieważ napisałes to co ustaliłem z innymi userami
    tak że nie musisz tego pisac raz jeszcze
    Widac że nie masz grosza kultury bo skoro wypowiedz zawiera treści nie tolerancyjna wobec innych użytkowników to taka odpowiedz z twojej strony jest na bardzo niskim poziomie.
    I nie zamierzam tu przeprowadzac konwersacji z Tobą

    - - - Updated - - -

    a propo auta to wczoraj przeczytałem te kody błędów te błędy nawracają sie cały czas:
    P0190 - Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - usterka*
    P0191 - Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - sygnał poza zakresem/wydajność*
    te błędy sa o tej samej usterce więc wychodzi na to że to przez czujnik cisnienia na szynie nie chce zapalic ?
    bo jeszcze jest do wymiany przepływka i świece ale to nie o tym mowa bo to już miałem wczesniej uszkodzone
    to jak Panowie myslicie że to może byc przyczyną tego ?



  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    czujnik cisnienie paliwa jak najbardziej, zrobilbym jeszcze probe przelewowa.


Podobne wątki

  1. [159] 1.9 jtdm niskie ciśnienie paliwa, zgasła nie odpala.
    Utworzone przez beku_adii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 21:10
  2. Problem z odpaleniem auta+z zamkiem centralnym
    Utworzone przez xzaar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 22:57
  3. Selespeed problem z odpaleniem auta i inne ciekawostki...
    Utworzone przez CARENZO w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 17:07
  4. Niskie ciśnienie pompy paliwa
    Utworzone przez alfiatko13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 09:18
  5. Problem z odpaleniem auta 2.4JTD
    Utworzone przez skinnerpl w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 14:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory