Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: ciekawy materiał

  1. #11
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Byłem kilka razy w AT, raz nawet robiłem tam hamulce

    Obsługa moim zdaniem jest dobra, można sobie pogadac z właścicielem. Ceny wyższe średnio o 30% niż w innych sklepach. Ja tam dostalem niby rabat, ale co z tego skoro ceny po rabacie są takie jak w większości sklepów bez rabatów. Jeszcze do niedawna pracowało tam dwóch kolegów, w chwili obecnej jeden pracuje w sąsiednim zakładzie (praktycznie po drugiej strony), a drugi zrezygnował. Generalnie jest to taki pierwszy lepszy zakład mechaniczny który z zewnątrz robi dobre wrażenie. Moim zdaniem brakuje tam fachowców no i ceny mają strasznie wysokie. Jeszcze do niedawna mieli wyłącznośc na dystrybucje Motula na terenie Rzeszowa. Mechanik który serwisował Alfe i teraz również serwisuje Ibize jak potrzebuje to załatwia mi z tamtąd oleje. Zakłady mieszczą się naprzeciwko siebie, a w AT za 5l Motula X-Cessa chcieli 290zł, a mój mechanik kupił od nich ten olej i sprzedał mi za 230zł hehe także sami widzicie jakie są tam ceny. Przy moim byłem aucie generalnie nic nie spaprali, ale dużo też tam u nich nie robiłem (wymiana płynu hamulcowego + wymiana tarcz i klocków osi przedniej). Natomiast koledze zrobili straszny kolektor wydechowy do Golfa vr6. Reklamacji nie przyjęli, za kolektor skasowali z tego co pamiętam 4tyś zł, teraz ten ich wytwór leży sobie w zakładzie u mojego mechanika.

    Obydwie Alfy miałem okazje oglądac na żywo. Często widywałem się z czarną 145 - pozdrowienie światłami było w tym przypadku na porządku dziennym. Raz nawet udało nam się jechac spory kawał drogi za sobą co wzbudzilo niemałe zainteresowanie wsród postronnych kierowców. Czarną Alfą 145 jeździ teraz zdaje się żona właściciela, w ogóle ten samochód był kiedyś srebrny i wyglądał tak troszkę zwyczajniej. Jest to typowy democar, a więc full bajerów (jakieś otwieranie drzwi z pilota, czerwona skóra wewnątrz, car audio, auto wygłuszone itd.). Silnik to 1.6 16V Twin Spark, a nie dwa zero jak to ktoś tu pisał + turbo lub kompresor. Chciano mnie przewieźc kiedyś tym autem abym mógł zobaczyc jak sprawują się hamulce Tar-Ox. Odpuściłem sobie jednak bo i tak nie miałem pieniędzy na tarcze i klocki tej firmy.

    Druga z Alf, 156 jest już wykonana pod zamówienie klienta z tego co pamiętam facet przywiózl auto aż z Krakowa. Mój kolega miał okazje transportowac ten samochód do Krakowa i mówił, że wrażenia z jazdy są naprawdę super. Podobno autko jeździ lepiej niż 147GTA, którą kiedyś mieli na serwisie. Tak się tylko zastanawiam czy dużo lepiej, bo GTA też jakoś super nie przyspiesza. Zderzaki w tej alfie to wytór firmy Cadamuro (At je tylko sproawdziło na zamówienie klienta). Koszt surowego zderzaka przedniego (zwykłu plastik nawet nie przygotowany do lakierowania) to 2000zł :shock:. Jak byłem ostatnio w AT to robili przy tej alfie podwójny wydech. Samochód robi naprawdę fajne wrażenie, szczególnie odgłos silnika, tak jakby pod maską pracował silnik 3.2l z GTA. Samochód na codzień porusza się na felgach 18cali co przy standardowej średnicy tarcz hamulcowych wygląda dosyc zabawnie. Felgi robią takie wrażenie jakby w aucie były zamontowane malutkie tarcze hamulcowe.

    Kurcze troszkę się rozpisałem, dodam jeszcze że zderzak przedni z Alfy 145 jest produkcją własną i nikomu go nie sprzedadzą, co innego ten z Alfy 156. Ceny jak już pisałem są dosyc wysokie, ale należu nadmienic że np. felgi i opony mają w rozsądnych cenach. Kiedyś chcieli sprzedac mi koła które widoczne są na zdjęciu w tej czarnej 145. Felgi SpeedLine 16cali + opony BF Goodrich w super stanie, za takie koła chcieli 1600zł a pewnie jeszcze zeszliby z ceny. Wtedy wydowało mi sie, że jest to super okazja zważając na fakt, że felgi TSW Hockenheim które miałem w swojej alfie (15cali) kosztowały prawie 650zł/sztuka. W tej chwili natomiast można znaleźc już wszystko dużo taniej, wystarczy popytac znajomych lub poszukac w internecie.

    Kiedyś w AT mieli robic potwora, klienci przyjechali zdaje się aż z Litwy. Szedłem do swojego mechanika znów go podręczyc, patrze a do AT zajeżdża czarny Nissan Sunny GTiR na zagranicznych rejestracjach. W środku trzech gości w śrenim wieku, uśmiechy od ucha do ucha. Wchodzę do zakładu swojego mechanika i zaraz słyszę: "Słyszałeś, Herba buduje potwfora Nissana GtiR 450KM". Tego GTiRa rozdmuchali na cały Rzeszów, właściciel AT twierdził, że S2 mojego mechanika nie da rady temu Nissanowi. Samchód robił sie chyba 4 dni, wszystko było owiane wielką tajemnicą. Po czterech dniach słuch o samchodzie zaginął, z wyścigu też nici. Nikt do tej pory nie wiem co stało sie z tym autem, jeździ jeszcze pewnie gdzieś tam po Litwie.

    Ok kończe te swoje wywody

    Pozdrawiam
    Piotr z Rzeszowa

  2. #12
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr
    Silnik to 1.6 16V Twin Spark, a nie dwa zero jak to ktoś tu pisał
    Hmm.. to mam błędne info :roll: słyszałem że tam jest 2.0 ale swoją drogą troche bez sensu zaturbiać 1.6 już bym wolal swap na 2.0 lub za tą cenę pokombinować z jakąś Vką :twisted:

    Cytat Napisał Piotr
    Zderzaki w tej alfie to wytór firmy Cadamuro (At je tylko sproawdziło na zamówienie klienta).
    I tutaj Piotrze nie mogę się z toba zgodzić.. bo zderzaki zamontowane na tej 156 kompresor to wyrób sygnowany przez AT2000 (wcześniej nie robili kompletnego zderzaka tylko dokładkę )Cadamuro ma zupełnie inne zderzaki... owszem wiem że robili jakąś Alfe ze zderzakami od Cadamuro nawet jest opis na ich stronce http://www.at2000.pl/index.php?optio...=86&Itemid=118
    Co do ceny zderzaków AT 2000 to 2 lata temu kształtowały się tak:
    Gotowy do lakierowania 860pln

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    cadamuro takie brzydkie robili wszedzie gdzie widzialem, ten jest zupelnie ok

  4. #14
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Możliwe, ale słyszałem od kolegi że właściciel tej czarnej Alfy 156 zamówił u nich kiedyś własnie przedni zderzak Cadamuro i zapłacił za niego 2000zł (bez lakierowania). Kolega akurat w tym czasie pracował w AT. Na 100% tego nie mogę potwierdzic, w każdym razie tak słyszałem :wink:

    Pozdrawiam :wink:
    Piotr z Rzeszowa

  5. #15
    Łukasz K.
    Gość

    Domyślnie

    Piotr dziękujemy że tak obszernie chciało Ci się opisać wrażenia z odwiedzin w AT 2000 . Wnioskuję że to kolejna firma , która "wszystko potrafi ale za nic nie odpowiada" ...hmm smutne że w Polsce nie ma już prawdziwych fachowców , którym nie balibyśmy się oddać swoje Belle .

  6. #16
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz K.
    Piotr dziękujemy że tak obszernie chciało Ci się opisać wrażenia z odwiedzin w AT 2000 . Wnioskuję że to kolejna firma , która "wszystko potrafi ale za nic nie odpowiada" ...hmm smutne że w Polsce nie ma już prawdziwych fachowców , którym nie balibyśmy się oddać swoje Belle .
    Fachowcy są, czasem tylko trzeba poszukac. Na miejscu masz przecież firme TTC, moja ibzia była tam strojona. Ten cały Daniel podobno super zna się na rzeczy, powoli zbieram pieniądze i pewnie uderzę do TTC żeby wykrzesac jeszcze troszkę mocy z mojego auta. Daniel specjalizuje się raczej w TDI, ale możesz podjechac do niego i popytac bo podobno zna jakiegoś super fachowca jeśli chodzi o mechanike. Mechanik podobno jakich mało w Polsce. Czasami bywa tak, że dobry mechanik może zdziałac więcej niż niejeden "tuningowiec".

    Pozdrawiam
    Piotr z Rzeszowa

  7. #17
    Łukasz K.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr
    Na miejscu masz przecież firme TTC
    TTC podobno się przenosi , niewiadomo gdzie i kiedy a wykresy z ich hamowni pokazują że niedłubane 155tki (V6) mają po 200 KM . Nawet ja - laik , nie jestem tak naiwny ... Mnie to nie zachęca .

Podobne wątki

  1. Urwany materiał z drzwi
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 09:51
  2. Materiał fotela - czy to to samo
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 19:27
  3. Materiał tapicerki - jak prawdiłowo dobrać
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 19:24
  4. [GTV Spider] Pognieciony materiał dachu
    Utworzone przez Majkel w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 10:47
  5. materiał - podłoga
    Utworzone przez seboq w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 17:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory