Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pusty bak, po dolaniu niechce odpalic

  1. #1
    andri25
    Gość

    Domyślnie Pusty bak, po dolaniu niechce odpalic

    Witam jestem uzytkownikiem alfy 156 1.8 TS z instalacja gazowa wobec czego benzyny nie leje zbyt duzo. Dzis w drodze na stacje zeby dolać troche benzyny samochod mi zgasł i niechciał odpalic ze wskazowka od dluzszego czasu lezała na samym dole odrazu pomyslalem ze to paliwo. Zabrał zbiorniki po płynie do spryskiwaczy niestety tylko 2L dolałem i nic to nie dało wobec tego drugi raz wybralem sie na stacje po te 2L i znowu auto niechcialo odpalic. Dodam ze auto bylo ustawione z górki i mała ilosc paliwa mogla nie dochodzic. Wiec postanowilem dolac wieksza dawke 5L i samochod rowniez nie odpalil. Wiec wsumie dolałem praktycznie 9l benzyny a auto dalej nie paliło. Dodam ze pompa paliwa i przepływomierz byly wymianiane poł roku temu i to bosha więc chyba powinny jeszcze śmigac. Podejrzewam zapchany filtr paliwa który musiał pociagnać jakiś syf z koncówka paliwa. Co myślicie na ten temat? Ewentualnie jak wymienic filtr paliwa w 1.8 TS? Licze na odpowiedz pozdrawiam

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    filtr paliwa w 156 TS jest niejako zabudowany w pompie niestety i nie występuje jako część okresowo wymienna osobno

    - - - Updated - - -

    też raz mi się zdarzył brak paliwka w 156 ts i też dolałem ok 10L no ale u mnie w końcu zagadał - ale też nie tak od razu

    - - - Updated - - -

    a sama pompa działa ?








  3. #3
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andri25 Zobacz post
    Witam jestem uzytkownikiem alfy 156 1.8 TS z instalacja gazowa wobec czego benzyny nie leje zbyt duzo. Dzis w drodze na stacje zeby dolać troche benzyny samochod mi zgasł i niechciał odpalic ze wskazowka od dluzszego czasu lezała na samym dole odrazu pomyslalem ze to paliwo. Zabrał zbiorniki po płynie do spryskiwaczy niestety tylko 2L dolałem i nic to nie dało wobec tego drugi raz wybralem sie na stacje po te 2L i znowu auto niechcialo odpalic. Dodam ze auto bylo ustawione z górki i mała ilosc paliwa mogla nie dochodzic. Wiec postanowilem dolac wieksza dawke 5L i samochod rowniez nie odpalil. Wiec wsumie dolałem praktycznie 9l benzyny a auto dalej nie paliło. Dodam ze pompa paliwa i przepływomierz byly wymianiane poł roku temu i to bosha więc chyba powinny jeszcze śmigac. Podejrzewam zapchany filtr paliwa który musiał pociagnać jakiś syf z koncówka paliwa. Co myślicie na ten temat? Ewentualnie jak wymienic filtr paliwa w 1.8 TS? Licze na odpowiedz pozdrawiam
    Sprawdź ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej.
    Jak jeździełeś na oparach, to pewnie spaliłeś pompę paliwa. Ona jest chłodzona właśnie benzyną. Czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce słyszysz pompę?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    jak na pusto jeździłeś, to być może, że i nową pompe szlag trafił...

  5. #5
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    po przekręceniu wydaje taki charakterystyczny dzwięk, taki jak zwykle i chyba wlasnie od pompy. A jak sie sprawdza ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej? Nie miałem jeszcze z tym doczynienia

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie

    Zdarzyło mi się kiedyś, że po zatankowaniu gazu zapomniałem przełączyć z benzyny i jechałem póki się nie skończyła... jak auto zaczęło się dusić przełączyłem na gaz, dojechałem na stację, zgasiłem, zatankowałem benzy, odpaliłem normalnie, a za 3 km zgasła i już nie odpaliła. Spaliła się pompa paliwa a do tego coś się pomieszało z immo (tak mi powiedział mech). Generalnie wymienił pompę i musiał coś grzebać w elektronice ale się udało. Tak więc sprawdź pompę na pierwszy rzut
    -Skąd masz topór?
    -Królowa elfów mi dała!
    -Czad... a topór skąd masz?

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    kabelkiem diagnostycznym

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar brill7
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Błonie
    Auto
    Alfa Romeo Centocinquantasei in colore blu vela metallizzato 1970 centimetri cubici
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał andri25 Zobacz post
    Witam jestem uzytkownikiem alfy 156 1.8 TS z instalacja gazowa wobec czego benzyny nie leje zbyt duzo. Dzis w drodze na stacje zeby dolać troche benzyny samochod mi zgasł i niechciał odpalic ze wskazowka od dluzszego czasu lezała na samym dole odrazu pomyslalem ze to paliwo. Zabrał zbiorniki po płynie do spryskiwaczy niestety tylko 2L dolałem i nic to nie dało wobec tego drugi raz wybralem sie na stacje po te 2L i znowu auto niechcialo odpalic. Dodam ze auto bylo ustawione z górki i mała ilosc paliwa mogla nie dochodzic. Wiec postanowilem dolac wieksza dawke 5L i samochod rowniez nie odpalil. Wiec wsumie dolałem praktycznie 9l benzyny a auto dalej nie paliło. Dodam ze pompa paliwa i przepływomierz byly wymianiane poł roku temu i to bosha więc chyba powinny jeszcze śmigac. Podejrzewam zapchany filtr paliwa który musiał pociagnać jakiś syf z koncówka paliwa. Co myślicie na ten temat? Ewentualnie jak wymienic filtr paliwa w 1.8 TS? Licze na odpowiedz pozdrawiam
    może to głupie ale w czy w przewodach nie ma powietrza?

  9. #9
    degus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andri25 Zobacz post
    po przekręceniu wydaje taki charakterystyczny dzwięk, taki jak zwykle i chyba wlasnie od pompy. A jak sie sprawdza ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej? Nie miałem jeszcze z tym doczynienia
    Szczerze przyznam się że mi już chyba z 10x razy zabrakło benzynki Wiadomo bella stanęłaI odziwo jeżdzi) A wracając do tematu aby sprawdzić ciśnienie paliwa (czy w ogóle jest) po 1 musisz zdjąć osłone silnika (ten Srebrny plastyk) i po prawej stronie listwy bedzie widoczna czarna plastykowa nakrętka (taka jaką na wentyl wkręcasz tylko sporo większa Odkręcasz i widzisz zaworek Identyczny jak przy wentylach tylko większy i wciskasz go czymś np imbusem tylko przed tym musisz kilka razy przekręcać kluczyk aby coś na pompowało paliwa Musi pożądnie trysnać paliwem wtedy jest pewność ze pompa git A jeśli nie to pompa padaka

  10. #10
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał degus Zobacz post
    Szczerze przyznam się że mi już chyba z 10x razy zabrakło benzynki Wiadomo bella stanęłaI odziwo jeżdzi) A wracając do tematu aby sprawdzić ciśnienie paliwa (czy w ogóle jest) po 1 musisz zdjąć osłone silnika (ten Srebrny plastyk) i po prawej stronie listwy bedzie widoczna czarna plastykowa nakrętka (taka jaką na wentyl wkręcasz tylko sporo większa Odkręcasz i widzisz zaworek Identyczny jak przy wentylach tylko większy i wciskasz go czymś np imbusem tylko przed tym musisz kilka razy przekręcać kluczyk aby coś na pompowało paliwa Musi pożądnie trysnać paliwem wtedy jest pewność ze pompa git A jeśli nie to pompa padaka
    Dobrze radzi ale nie do końca. Jeśli pompa jest O.K. jak również zawór zwrotny w pompie, to nawet po całonocnej przerwie, po naciśnięciu tego zaworka powinno utrzymywać się w niej ciśnienie. Więc nie trzeba kręcić kluczykiem. Jeśli natomiast ciśnienia po przerwie w jeździe nie ma, a pojawia się po przekręceniu kilkukrotnym kluczyka, jak radzi degus, to pompa jest O.K. tylko zawór zwrotny nie trzyma. Można go wtedy naprawić, nie trzeba całej pompy wymieniać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał degus Zobacz post
    Szczerze przyznam się że mi już chyba z 10x razy zabrakło benzynki Wiadomo bella stanęłaI odziwo jeżdzi)
    Tego nie skomentuję.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 11:54
  2. Kluczyk, pusty:(
    Utworzone przez antenka24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 14:16
  3. ALFA zgasła i niechce odpalić
    Utworzone przez mechaniker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 21:59
  4. [AR 33 1,4 i E ] silnik niechce zapalic
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2007, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory