Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: alternator 156 1.8 t.s

  1. #1
    lukasz4d
    Gość

    Domyślnie alternator 156 1.8 t.s

    Witam
    W piatek poległ alternator w naszej belli. Przerazenie mnie ogarneło na sama mysl wyciagania go z dziupli w jakiej siedzi.
    I obawy były słuszne wydłubac to gowno nei jest łatwo( nie wyjmowałem półoski ale i tamtendy jest ciasno)
    Diagnoza - padły lozyska. zgodnie z epc po numerze nadwozia alternator powinien miec numer
    60812814 lub 46445658 i takiego szukałem bo jak sie okazało oprócz łozysk pekła obudowa.
    Wyjety alternator ma numer 63321418 wiec całkiem inny numer ( zaznaczam ze w FV poprzedniego jedynego własciciela nie ma zaznaczenia ze został on wymieniany wczesniej)

    Gdy zawiazłem stary na regeneracje do elektryka ( na wymiane łozysk) jak zobaczył alternator powiedział ze fiaty punto maja takie same ( zdziwiłem sie z deka) i ze to pekanie obudowy to normalne zjawisko.
    Ja kupiłem uzywke od 2.0 ts za 200 zł. (dzieki numerowi na obudowie 63321418)
    Wczoraj załozyłem i działa.

    To tyle przekazu. chciałem sie podzielic tym co zobaczyłem i słuze pomoca jakby co w wyjeciu tego badziewia.

    Pozdro
    łukasz

  2. #2
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za info, kolega od nas z GFAR ma to samo u siebie w 156, tez musi cos z tym zrobic bo juz mu gruchocze na maxa... :roll: :roll:

  3. #3
    lukasz4d
    Gość

    Domyślnie

    aha przepraszam ze na raty ale dopisac miałem
    w sobote pewnie rozbiore stary alternator i jesli to bedzie mozliwe zapodam numery łozysk
    moze ktos bedzie chciał je tylko wymienic ( pod warunkiem niepeknietej obudowy)

    a co do kompatybilnosci z punto trzeba chyba metoda porównawcza przyłozyc jeden do drugiego i sprawdzic.
    np z takim http://www.allegro.pl/item160498414_...owy_gwara.html

    choc to nie punto ale mocowania na zdjeciu identyczne.
    a ile tanszy i nowy

    pzodro

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    dobrze by bylo jakbys opisał chociaz bez fotek w dziale zrob to sam tą naprawe, napewno byłaby to przydatna lekcja na przyszlosc..

    ktorędy go wkoncu wytargałes??

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    nie nazekajcie tak jakbyscie pol samochodu mieli rozebrac jak ja w v6 aby go wytargac pol dnia wyciagania drugie pol skaladanie.rzeczywiscie pekajacy alternator to bolaczka punto.

  6. #6
    lukasz4d
    Gość

    Domyślnie

    kurcze bez fotek w zrób to sam to kiszka bedzie :-(

    A wyjałem go dołem po odkreceniu dwóch łap silnika i wydechu.
    Oczywiscie nie przechodzi normalnie - musiałem dluga laga naginas caly zespoł silnika i skrzyni zeby uzyskac ok 2 cm brakujace do wyjecia alternatora.

    w sobote dziada starego rozebrałem i podaje do opiini publicznej numery łozysk :-))

    duze łozysko znajdujace sie przy pasku - wymiary 17x52x17 mm . łozysko KOYO - 83B218.
    Numery zamienne jakie znalazłem w necie 565007 oraz 806078 firmy FAG i NTN cena ok 32 zł

    małe łozysko przy szczotkach - wymiary 17x35x10 mm. łozysko NSK - 6003DW.
    Nie wiem co tzn DW ale mozna zastosowac 2RS specjalne do pracy w zapylonych pomieszczeniach. Koszt ok 17 zł.

    aa i jeszcze jedno wymieniałem :-) przy rozkrecaniu okazało sie ze tuleja metalowo-gumowa znajdujaca sie przy tylnej lapie silnika spelniajaca zadanie podtrzymania wydechu byla rozwalona( nie wystepuje osobno) w ASO cały podzespolik 130 zł .
    Wymiary kurde gdzies posialem :-( ale zastosowałem tuleje z zawieszenia VW.
    Poprostu poszedłem do sklepu i szukałem takiej zeby podpasowała

    Pozdro all
    łukasz

Podobne wątki

  1. alternator
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 19:17
  2. Alternator
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 16:37
  3. alternator
    Utworzone przez Beautymania w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 19:33
  4. [155] alternator
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 22:39
  5. [155] alternator
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 21:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory