Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: Samodzielna wymiana rozrządu w 156 2.0 TS-Pytanie o koło zębate na wale korbowym

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - jak masz blokady to ta synchronizacja jest robiona z automatu.
    - koło rozrzadu na wałku wydechowym jest na klinie, nic nie przestawisz.
    Ja to wiem, bo rozrząd robiłem u kolegi SG0240 . Koło na wałku wydechu jest pływające ale ma też klin.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Widzę, że zostałem wywołany do tablicy, więc wyjaśniam:
    Znaki na pasku służą do wstępnego ustawienia, żeby się ewentualnie nie pomylić.
    Jak ktoś ma wprawę i odpowiednie narzędzia (blokady i czujnik zegarowy) to mu znaki nie będą specjalnie potrzebne.
    Ale jeśli wprawy nie ma, to dobrze, żeby posiłkował się znakami, bo można nieźle narozrabiać.
    Pływające koła nie mają tu nic do rzeczy.
    Kiedyś robiłem 1,8 TS i właściciel przyjechał do mnie z nowym paskiem, który wcale nie miał znaków.
    To był jedyny pasek bez znaków do TS-a, który w życiu widziałem - GATES - jeśli dobrze pamiętam.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Znaki na pasku służą do wstępnego ustawienia, żeby się ewentualnie nie pomylić.
    i po to żeby między znakami na kołach była właściwa- fabrycznie ustalona w zębach odległość- wtedy impulsy czujników położenia są idealnie zgrane.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli dobrze ustawisz rozrząd to ze znakami, czy bez znaków ta odległość będzie zawsze zachowana.
    Problem w tym, że nie każdy umie i ma czym to dobrze zrobić.
    I dlatego tyle razy już pisałem, że TS-y obsługiwane przez mechaników od golfów cierpią bardzo na swojej reputacji przez nieumiejętną wymianę i obsługę rozrządu.
    Najlepiej o tym świadczą te wszystkie znaki robione farbą i mazakami przez znachorów wszelakiej maści, nie mówiac już o pozrywanych gwintach półpanewek wałków rozrządu, nieprawidłowo ustawionych napinaczach, źle ustawionych wałkach wyrównoważających, itd.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 18-01-2013 o 14:40

  5. #15
    gelu1
    Gość

    Domyślnie

    Ciesze sie Panowie że sie tu zalogowałem bo temat sie rozwinoł a ja potrzebowałem własnei fachowej pomocy. Na innym forum dwa tygodnei chyba czekam i nic A więc pozole sobie rozwinąć temat i przedstawie sytuacje:

    Musze wymienić rozrząd bo niestety ale zaczeły juz odzywac sie rolki. Rozebrałem obudowę rozrządu i tak to wygląda. Ktoś kiedyś chyba robił ten rozrząd i naniósł swoje znaki na jego obudowie i kołach. Problem jest tego rodzaju że jak ustawie znaki na wale korbowym znak na wałku od dolotu naniesiony przez kogoś mi sie pokrywa natomiast na wałku wydechu już nie. Wychodzi tak jakby o jeden ząb przeskoczył bądź był źle ustawiony. Samochód chodzi cały czas nic mu sie nie dzieje równo pracuje, pozatym iż wydaje mi sie że nie ma mocy tak powyżej 3500rpm. Z tego co pamietam z jazdy swoja jakiś czas temu to ten silniczek po przekroszeniu 3500rpm łapał takiego kopa -ten tak nie ma. Czy jest możliwe aby wałek wydechu przestawiony był o jeden ząbek a silnikowi nic sie nie stało i chodzi w miare? Kolejne pytanie to takie co napędza pasek wyrównoważający i w jakiej pozycji nalezy ustawić te dwa wałki ze znakami ?
    Będe robił to bez blokad, wiem że będziecie to negować ale już tak postanowione więc wole porady niż karcenie Generalnie już wszystko rozebrane czekam na części. Zastanawiam sie tylko czy teraz ustawiać to na znaki jakie ktoś naniósł czy tak jak jest w tej chwili. Generalnie znaki na pasku powinny mi troche objasniec sprawę przy składaniu wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez gelu1 ; 18-01-2013 o 14:38

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja zrobiłem wiele rozrządów w TS, ale mimo to nie podjąłbym się tego bez odpowiednich narzędzi.
    Jeśli nie masz czujnika, blokad i klucza do trzymania koła rozrządu to jesteś zwykłym kamikadze.
    Nawet jeśli uda Ci się ustawić tak, jak było poprzednio to, skąd wiesz, czy to poprzednie ustawienie było prawidłowe, jeśli jakiś znachor już to robił na swoje farbowane znaki.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    DOA / EP
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Kolego jezeli bedziesz robil bez blokad, to po poluzowaniu kol przy obu walkach wszystko Ci sie rozjedzie.

    Co do znakow na pasku, to - jak koledzy sg0240 i mac!ek pisza - sa one tam naniesione po to, zeby zapewnic synchronizacje czujnikow polozenia walu korbowego i walka rozrzadu a przy okazji pomoc we wstepnym ustawieniu kol. Kolo walka wydechowego jest na klinie i ma pewien luz, ktory pozwala na niewielka zmiane polozenia tego kola (o okolo 1 zab). Przy zakladaniu paska bez znakow mozemy po prostu ustawic to kolo w zlym polozeniu, jednak odchylka nie przekroczy ok. 1 zeba.
    Ostatnio edytowane przez radek-j ; 18-01-2013 o 14:58

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli już ktoś jest taki kamikadze i robi bez blokad i czujnika to niech lepiej nie luzuje kół, bo wtedy to tylko może pogorszyć sprawę, a nawet załatwić silnik.

  9. #19
    gelu1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Jeśli już ktoś jest taki kamikadze i robi bez blokad i czujnika to niech lepiej nie luzuje kół, bo wtedy to tylko może pogorszyć sprawę, a nawet załatwić silnik.
    tak właśnie zamierzam postąpic,będe robił to tak jak jestzłożóne tylko chybacofne wałek wydechu o jeden ząb i zobaczymy czy sie zgrają znaki na pasku i kołach

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał gelu1 Zobacz post
    tak właśnie zamierzam postąpic,będe robił to tak jak jestzłożóne tylko chybacofne wałek wydechu o jeden ząb i zobaczymy czy sie zgrają znaki na pasku i kołach
    nie kombinuj
    mają Ci się zgrać znaki na nowym pasku
    jak nie masz blokad i czujnika to sobie daruj taką wymianę...

Podobne wątki

  1. zerwany klin na wale korbowym 156 2.0 ts :(
    Utworzone przez tomi5791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 19:58
  2. [159] samodzielna wymiana rozrządu
    Utworzone przez Sandacz1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 16:37
  3. [164] Oznaczenia rozmiaru panewek na wale korbowym
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory