Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: Samodzielna wymiana rozrządu w 156 2.0 TS-Pytanie o koło zębate na wale korbowym

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    No kolego,to nie są wywody.Jakbyśmy ludziom składali tak samochody to daj spokój.
    Zrobisz jak chcesz ale generalnie dostałeś rzetelne informacje od większych fachowców niż ja i nie jeden "dupcymłotek" co nabija ludzi w butelke tytułując się mechanikiem.Zasada pracy silnika spalinowego jest w tym przypadku nie zmienna,cykl pracy "OTTO" iskierka strzela-tłoczek sie porusza i tak w kółko tylko żeby jeszcze zawory się odnajdywały w tym całym zamieszaniu musisz miec właśnie ten cały osprzęt który wydaje ci się tak nie potrzebny.Przykro mi ale chyba sam nabijasz się w butelke

  2. #32
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Shenk
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 144km (99r)
    Postów
    123

    Domyślnie

    Dla ludzi najwazniejsze jest pierwsze wrazenie, niestety, chyba nie wypadles najlepiej.

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    bez blokad do rozrządu się nie podchodzi.LUDZIE KTOŚ NAKAZAŁ UŻYWAĆ BLOKAD TO SIĘ ICH UŻYWA.owy W przypadku Ts-a wystarczy delikatne przesunięcie rzędu 1mm na kole wydechowym i samochód NIE JEŹDZI!!!!!!!
    Taka jest zasada serwisowa i tak się robi

  4. #34
    gelu1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shenk Zobacz post
    Dla ludzi najwazniejsze jest pierwsze wrazenie, niestety, chyba nie wypadles najlepiej.
    Dziwne, co tylko dlatego że zamierzam robić rozrząd bez blokad. Masakra jakaś

    Dobra dziękuje tym co mi konkretnie odpowiedzieli i uważam temat za zamknięty.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Nie wiem jakie można w tym przypadku zrobić pierwsze "dobre'' wrażenie?
    pokrzywione zawory pokazać?pęknięty pasek?przegwintowane mostki?pasujące blokady już QBA pokazał
    po złożeniu zacznie się temat typu czy to może przepływka albo może sonda a może świece a może pierścienie i inne takie

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    ja sądzę że prędzej będzie temat w bazarze: "kupię 2.0 ts", albo "sprzedam 156 2.0 w idealnym stanie"
    ...

  7. #37
    gelu1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    ja sądzę że prędzej będzie temat w bazarze: "kupię 2.0 ts", albo "sprzedam 156 2.0 w idealnym stanie"
    ...
    tu trafiłeś bo taki jest plan, opcja nr.2 jak by co to dla klubowiczy przewidziane rabaty hahah

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Mój dobry znajomy wieloletni z resztą dobry mechanik robił remont takiego silnika,na codzień zajmuje się naprawą wszystkiego co jezdzi.
    Ma sprzęt,doświadzczenie i jest dosyć rozgarnięty.Złożył tę alfe i bez blokad i jednak coś mu nie pasowało jednak po rozgrzaniu.Nie widziałem nie słyszałem ale ponieważ ja czasem korzystam z jego usług i odwrotnie pożyczył sobie te blokady i okazało się że mimo kilkunastoletniego doświadczenia wyszło pół ząbka na pasku także nawet nie wiesz jak ktoś przed tobą ustawił wszystko a co dopiero jak będziesz zakładał pasek

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał gelu1 Zobacz post
    tu trafiłeś bo taki jest plan, opcja nr.2 jak by co to dla klubowiczy przewidziane rabaty hahah
    tyle że teraz to nikt tego nie kupi...

  10. #40
    gelu1
    Gość

    Domyślnie

    a chcesz sie założyć Dobra nieważne, koniec tematu. Niechce mi sie już dywagować na te tematy. Dzięki i narazie.

Podobne wątki

  1. zerwany klin na wale korbowym 156 2.0 ts :(
    Utworzone przez tomi5791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 19:58
  2. [159] samodzielna wymiana rozrządu
    Utworzone przez Sandacz1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 16:37
  3. [164] Oznaczenia rozmiaru panewek na wale korbowym
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory