Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale 156 - Alfa Romeo 156 zadebiutowała na rynku w 1997. Jest najbardziej udanym handlowo modelem Alfy z lat 90. 156 zdobyła wiele wyróżnień w tym najważniejsze - Car Of the Year 1998. Montowano w niej silniki Twin Spark, 2.5 V6 (Internation Engine of the Year 2000), 3.2 GTA, JTS, JTD i JTDm. Do dziś 156 jest najpopularniejszym modelem Alfy na polskich drogach.
    Użytkownik Romeo Avatar darek2116
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    31 d 14 h 19 m

Domyślnie

Co wy tam wiecie!
    wczoraj do mnie dzwoni facet który regenerował u mnie wariator i pyta się czemu odkręciłem mu koło z wariatora bo on tam nie ma żadnych znaków a mechanik mu składa właśnie i nie wie co ma zrobić.Powiedziałem mu co ma zrobić,no i dodałem że bez blokad może iść do domu i wyjaśniłem do czego służą-on już nie jedną szesnastkę składał i dobra dobra!!!do widzenia

Użytkownik Romeo Pokaż na mapie Avatar mac!ek
    Mieszka w
    Stargard Sz. / Czaplinek
    Auto
    w częściach
    Czas spędzony na forum
    142 d 4 h 2 m

Domyślnie

pewnie po jego zabiegach TeeSy miały nową funkcję- domykanie zaworów tłokami
    miałem 156 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze...
    jak ktoś chce jakieś części to pisać...

Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Czas spędzony na forum
    15 d 6 h 59 m

Domyślnie

A później gościu pisze na forum że alfa nie chce jechać i wieśwageny z pod świateł go wyprzedają

QBA
    QBA jest teraz aktywny
    Użytkownik Romeo Avatar QBA
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0 V6 24v + Q2 00 r || ALFA 166 3.0 V6 24v SPORTRONIC 99 r|| FIAT Tempra SW 1.9 TD
    Czas spędzony na forum
    102 d 18 h 3 m

Domyślnie

Co chłopaka namawiacie, niech robi bez blokad i bez czujnika.
    Dzięki takim ludziom alfy się psują i są tańsze.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    SERWIS KLIMATYZACJI
    Wypożyczę oryginalne blokady rozrządu: TS 16v 1.8-2.0; V6 24v 2.5-3.0, 3.2 oraz HP do 2.0 JTS
    Pomiar grubości lakieru.

Użytkownik Embrion
    Auto
    AR 156 2.0TS
    Czas spędzony na forum
    3 h 14 m

Domyślnie

Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    A później gościu pisze na forum że alfa nie chce jechać i wieśwageny z pod świateł go wyprzedają
    Kolego prawda jest taka że ALfa też nie jest samochodem niedowyje... troche samochodów miałem za swojego niedługiego życia i owszem Alfa fajnie śmiga ale nie jest demonem szybkości. A i VW sie znajdzie taki co ją łyknie. Nie jeździ sie marką tylko tym co jest pod maską. Nie mozna z Vaga brać pod uwage tylko legendarnego 1.9 TDi hehe

- - - Updated - - -

Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Co chłopaka namawiacie, niech robi bez blokad i bez czujnika.
    Dzięki takim ludziom alfy się psują i są tańsze.
    Tacy ludzie jak ja niedają sie nabić w h... pseudo mechanikom. Ja tylko chciałem sie poradzić, bo tak czy siak i tak bym sobie z tym poradził. Większość z Was naczytała sie poradników i żyją teorią. Wszystko da sie zrobići niekoniecznie za pomocą specjalistycznych przyżądów, wystarczy troche wiedzy i pomyślunku.

Użytkownik Romeo Pokaż na mapie Avatar mac!ek
    Mieszka w
    Stargard Sz. / Czaplinek
    Auto
    w częściach
    Czas spędzony na forum
    142 d 4 h 2 m

Domyślnie

słuchaj koleś
    jak masz lipę odwalać to nie pisz tu więcej, bo tylko wkur!@#sz wszystkich,
    każdy tu nie wymyśla ci bajek, tylko radzi jak powinieneś to zrobić, żeby później nie płakać
    nie pasuje? masz to w du!@e?- nie pytaj więcej o nic...

- - - Updated - - -

Cytat Napisał gelu1 Zobacz post
    Tacy ludzie jak ja niedają sie nabić w h... pseudo mechanikom. Ja tylko chciałem sie poradzić, bo tak czy siak i tak bym sobie z tym poradził. Większość z Was naczytała sie poradników i żyją teorią. Wszystko da sie zrobići niekoniecznie za pomocą specjalistycznych przyżądów, wystarczy troche wiedzy i pomyślunku.
    teraz to mnie rozje#$%eś XD

myślę że nie masz co liczyć tutaj na pomoc w przyszłości, a z takim podejściem to będziesz jej za niedługo potrzebował...
    miałem 156 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze...
    jak ktoś chce jakieś części to pisać...

Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Czas spędzony na forum
    26 d 17 h 54 m

Domyślnie

Teoria jest po to by zastosować ją w praktyce. Więc nie obrażał bym kolegów z forum pisząc że naczytali się teorii. Wielu z nich jest profesjonalistami, mechanikami i wiedzą co mówią. Raczej nikt Ci tu źle nie chce doradzić, a bardziej pomóc. Możesz przecież poszukać kogoś na forum kto by Ci wypożyczył blokady do TSa, i skoro sam chcesz się za to zabrać to należało by to zrobić jak sztuka nakazuje. Pomyślunek zostaw dla grzebciów od wieśwageników.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Czas spędzony na forum
    15 d 6 h 59 m

Domyślnie

Kolego prawda jest taka że ALfa też nie jest samochodem niedowyje... troche samochodów miałem za swojego niedługiego życia i owszem Alfa fajnie śmiga ale nie jest demonem szybkości. A i VW sie znajdzie taki co ją łyknie. Nie jeździ sie marką tylko tym co jest pod maską. Nie mozna z Vaga brać pod uwage tylko legendarnego 1.9 TDi hehe
    Kolego ja nie napisałem że Alfa jest nie do w......a, biorąc pod uwagę taką samą pojemność i rodzaj silnika myślę że Alfa wypada nieco lepiej.

QBA
    QBA jest teraz aktywny
    Użytkownik Romeo Avatar QBA
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0 V6 24v + Q2 00 r || ALFA 166 3.0 V6 24v SPORTRONIC 99 r|| FIAT Tempra SW 1.9 TD
    Czas spędzony na forum
    102 d 18 h 3 m

Domyślnie

Wchodzisz na forum miłośników marki i oczekujesz że ktoś da Ci na tacy druciarską porade jak zrobić rozrząd ?
    Koledzy siedzący w temacie sporo czasu (mający o tym pojęcie) wypowiedzieli się na ten temat i dali prawidłową odpowiedz na zadane pytanie.
    Jeśli jestes pewny że masz wałki ustawione prawidłowo to da sie zablokować bez blokad, gmp też można zrobić na oko tyle tylko że z zegarem masz dokładność do drugiego miejsca po przecinku i jestes w stanie to zrobić żeby było ustawione jak szwajcarski zegarek.

Poniżej przykład na foto w tym przypadku akurat Thesis 3.0 v6 ale podejście poprzedniego mechanika takie samo... zmienie bez blokad

Samodzielna wymiana rozrządu w 156 2.0 TS-Pytanie o koło zębate na wale korbowym-v6.jpg

Fakt faktem zmienił, auto jezdziło ale jak...
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 20-01-2013 o 08:21
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    SERWIS KLIMATYZACJI
    Wypożyczę oryginalne blokady rozrządu: TS 16v 1.8-2.0; V6 24v 2.5-3.0, 3.2 oraz HP do 2.0 JTS
    Pomiar grubości lakieru.

Użytkownik Embrion
    Auto
    AR 156 2.0TS
    Czas spędzony na forum
    3 h 14 m

Domyślnie

Ja Panowie oczekiwałem tylko konkretnej odpowiedzi a nie wywodów, że Alfy będą tańsze, że niechcą jechać itp. Konkretne pytanie i jeśli wiem to odpowiedz a nie spamowanie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)