Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: *156* Pomocy pali mi się kontrolka poduszki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zibi72
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    156 1.9 JTD 1999r.
    Postów
    47

    Domyślnie *156* Pomocy pali mi się kontrolka poduszki

    Mam problem niema mnie w kraju a mojej niuni zapaliła się kontrolka poduszki po samej wymianie akumulatora i teraz żona nie wie co zrobić ,była z tym u mechanika podłączył na kompa i nie mógł skasować błędu musiało coś się chyba zjarać w czasie wymiany czy nie wiecie co może być przyczyno bo ten mechanik nic więcej nie mógł pomóc .
    ALFA 156 JTD

  2. #2
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    czym była spowodowana wymiana aku ? czy stary aku nie był przypadkiem słaby ? jeśli tak to często w 156 zdarza się że jeden ze scalaków w sterowniku airbagów traci program - da się to naprawić ( przynajmniej w Łodzi ) , trzeba wgrać soft do sterownika


    opcja 2 - rozruch z kabli , wtedy też sterownik potrafi zgubić soft

    opcja 3 - wymieniał aku na przękręconym kluczyku

    opcja 4 - utrata styku na kostkach pod fotelami

  3. #3
    marcolukas
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem jak jest w 156 ale u mnie tez sie cały czas świeci kontrolka bo mam podobno uszkodzona mate ktora znajduje sie w fotelu . takie cos dowiedzialem sie po podpieciu pod kompa .
    nie wiem czy to cos ma wspólnego z aku :?:

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zibi72
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    156 1.9 JTD 1999r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Miałem padnięty aku do zera i wymieniłem na nowy,opcja 2 i 3 odpada jeszcze zostaje ta 4 może jest słaby styk pod fotelami ale co wątpliwe bo przed zmiano było wszystko ok jedynie zostaje ten sterownik
    ALFA 156 JTD

  5. #5
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    niech sprawdzą na examinerze czy występuje błąd stały sterownika

    zanim wymieniłeś aku zapewne była jakaś próba rozruchu silnika na słabym czy padniętym aku - wtedy leci soft w sterowniku airbagów

  6. #6
    alfka156
    Gość

    Domyślnie

    w moim przypadku była to utrata styku na kostkach pod fotelami...

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    bzdura kompletna zeby soft polecial od slabego aku. Moze w zwarcie to bym jeszcze uwierzyl ale tez ciezko bo bezpieczniki. Walczylem ostatnio z poducha, przyczyna byla kostka.

  8. #8
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    układ eprom czuły na gwałtowne zmiany napięcia... zgubienie wgranego softu występuje albo przy rozruchu z kabli albo przy próbach kręcenia rozrusznikiem na słabym aku...

    najczęściej dotyka to AR i niektóre Mercedesy

    jak o czymś nie masz pojęcia to nie komentuj że bzdura... a jak masz ochotę pogadać ze specjalistą to google , łódź ul.rozległa 6 i może się dowiesz o co chodzi...

    miałem przypadek utraty softu w 156SW z 2000 roku , powody jak wyżej... (examiner pokazuje błąd stały sterownika) , problem rozwiązany po przywróceniu softu ...wtyczki pod fotelami nie były przyczyną - wywalam je natychmiast po zakupie samochodu i lutuję na stałe

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    no tak i w ilu sie z tym utraceniem softu spotkales?, bo ja z kostkami czesto, gadki ze specjalistami raczej mi nie sa potrzebne, gadanie to ich specjalnosc. Z tego co wiem to juz 20 lat temu kompy chronili przed gubieniem softu jak bateria siadala. O moim pojeciu to akurat raczej Ty malo wiesz i ze cos akurat tobie sie trafilo albo specjalisci tak to przedstawili nie znaczy ze u kazdego ten sam problem.

    Ps zadne uklady epromu i zadne uklady pamieci nie sa zasilane bezposrednio z aku takze dzielnie radza sobie ze zmianami napiecia.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a czy w 146 tez to dziala na tej samej zasadzie?? bo u mnie tez sie pali poduszka ale aku byl kilka razy odłączany

    mozna z tym jezdzić??

Podobne wątki

  1. Błąd poduszki. Pali się kontrolka.
    Utworzone przez Duderson w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:45
  2. [GTV] Pali się kontrolka poduszki powietrznej i wtrysku paliwa. Jak to naprawić?
    Utworzone przez dave w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 23:06
  3. Pali się kontrolka poduszki
    Utworzone przez zdziba w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 15:35
  4. nie działa gaz i pali się kontrolka , Pomocy !
    Utworzone przez pawel122134 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 16:40
  5. [156] Pali sie kontrolka wtrysków, ale pali i jeździ normaln
    Utworzone przez lukas_ps86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory