Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: plyn hamulcowy / olej do ukl. wspomagania / ciecz chlodzaca

  1. #1
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie plyn hamulcowy / olej do ukl. wspomagania / ciecz chlodzaca

    Ciao Alfisti.
    Chcialem zapytac czego uzywacie lub z czym juz macie jakies doswiadczenia jesli chodzi o plyn do ukladu wspomagania i plyn hamulcowy. Producent zaleca Alfa Romeo Brake Fluid Super DOT4 do hamulcow. Mniemam ze nia ma tu znaczenia wielkiego co sie wleje byleby spelanialo norme DOT4. W PL nie spotkalem sie z takim czyms co pisza w katalogu. W ASO mowili o Tuteli TOP4. OK. Nie wiem jeszcze tylko ile tego wchodzi do mojej AR 166....
    Nie wiem natomiast jak to jest z plynem do ukl. wspomagania. TUTELA GI/A - gdzie to kupic????? BO w ASO nie bylo nic takiego w ogole niewielki wybor plynow do wspomagania jest. Co lejecie i ile tego wchodzi?? Zastanawialem sie nad Valvolinem ktorej to firmy oliwa zalalem silnik. Natomiast do wspomagania podaja MaxLife ATF lub ATF Type D - nigdzie w sprzedazy nie widzialem czegos takiego..... Z jakimi innymi produktami juz przerabialiscie ten temat ?? Czy tylko Tutela ?? I ile tego wchodzi?? Bo nie wiem ile kupic do wymiany w AR 166 2.4 JTD.
    Aha - no i jeszcze temat plynu do chlodzenia. Instrukcyja podaje jakis kosmos - Alfa Romeo Climafluid Super Permanent -40 ktorego w PL nie uswiadczy. Czy tylko Paraflu czy cos innego ktos leje z Was do chlodnicy ?? Zawsze lalem Dynagel, ale jezdzilem innymi markami. A w Alfie to.... Czy ktos z Was ma doswiadczenia z produktem Valvoline Coolant Maxlife AF ?? do chlodzenia to akurat wiem ze wchodzi ok 9 litrow ))
    Ile natomiast plynu hamulcowego i do ukl. wspomagania - instrukcyja nie podaje
    Ktos moze cos podpowiedziec??
    bylbym wdzieczny bardzo.
    pozdrawiam

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

  3. #3
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    wielkie THX, ale tu tez nie ma info o potrzebnej ilosci/objetosci wspomnianych plynow - no moze za wyjatkiem plynu chlodzacego (ok.9 litrow), ktorego tez podaja Alfa Romeo Climafluid -40st. - ktorego nigdzie nie mozna kupic.....
    Czy tylko jeden dedykowany produkt i nic ten teges?? No hamulcowy to oks - DOT4, tak jak myslalem, a do przekladni?? ATF Dexron II i tyle czyli w sumie - cokolwiek byleby norme spelanialo??

  4. #4
    Rafał156
    Gość

    Domyślnie

    Witaj!
    Do układu wspomagania Tutella GI/A 1l - 33,50 PLN w ASO w Bielsku-Białej, wymiana - 30 PLN. Do 156 wchodzi 0,75 l , wymieniałem wczoraj.

  5. #5
    marcinel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dj_Direct
    wielkie THX, ale tu tez nie ma info o potrzebnej ilosci/objetosci wspomnianych plynow - no moze za wyjatkiem plynu chlodzacego (ok.9 litrow), ktorego tez podaja Alfa Romeo Climafluid -40st. - ktorego nigdzie nie mozna kupic.....
    Czy tylko jeden dedykowany produkt i nic ten teges?? No hamulcowy to oks - DOT4, tak jak myslalem, a do przekladni?? ATF Dexron II i tyle czyli w sumie - cokolwiek byleby norme spelanialo??
    Tej zimy to już może nie ,ale na następną do wspomagania proponuję Dexron III ,przynajmniej u mnie na II tak poniżej -10 C lubi po nocnym odpaleniu przez jakieś
    5-10 sekund powyć.Z tego co wiem III załatwia sprawę .

Podobne wątki

  1. [GTV] Plyn hamulcowy wycieka z zacisku
    Utworzone przez Speed223 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 18:36
  2. ubywa plyn hamulcowy
    Utworzone przez psychol w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 22:32
  3. 2.4 uciekajacz plyn hamulcowy
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 22:12
  4. [145] znikajacy plyn hamulcowy???
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 21:11
  5. Plyn hamulcowy dolewka
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory