Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: błąd czujnika turbiny?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie błąd czujnika turbiny?

    Witam,

    od jakiegoś czasu pojawia się w mojej belli błąd czujnika turbo. By było ciekawiej to błąd wyskakuje po gwałtownym ruszaniu lub "dynamicznej jeździe". Błąd zostaje wyświetlony i z szaleństwa nici. Zgaszę auto, odpalę błąd świeci ale można jechać normalnie do czasu depnięcia gazu w podłogę. Ciśnie do przodu, zakopci ale przy zmianie biegu na wyższy pojawia się dziura. Po pięciu spokojnych jazdach błąd znika i auto zachowuje się normalnie do czasu aż depnę gwałtownie gaz i przeciągnę silnik na obrotach. Czasami nic się nie dzieje aż przekroczę 120-140 km/h i znów dziura.
    Wiosną wymieniłem czujnik turbo, latem wyczyściłem zawór EGR, wczoraj zmieniłem wężyki idące do czujnika. I dziś jadąc 1,2 rura i znów błąd.
    Gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny. A przepływka jest sprawna wymieniona przed zakupem przez właściciela. Podpinając pod kompa jak wyskoczy błąd to pokazuje " Boost Pressure sensor A circuit high Powodem tego błedu jest fakt, że ECU odebrało bardzo wysoki sygnał z czujnika.
    Błąd wykasuję i lata. Ale nie będę jeździł z laptopem
    Co proponujecie?
    Dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 06-02-2013 o 22:18

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Czekaj, czekaj, czujnik turbo, co masz na myśli? Chodzi Ci o zawór VGT który znajduje się na pasie przednim czy mówisz o MAP sensorze na kolektorze?

    Skoro piszesz że wymieniałeś wężyki to domyślam się, że pewnie chodzi Ci o zawór VGT bo do MAPa nie ma żadnych wężyków. Tak więc jeszcze pozostał Ci MAP sensor do wyczyszczenia i sprawdzenia. Jeśli go sprawdzałeś to w najgorszym przypadku będzie to turbo, które pompuje zbyt duże ciśnienie ponieważ ma zapieczone prowadnice. Ale to wariant pesymistyczny. Sprawdź na początek MAPa.

    Skoro masz lapa i FESa to zrób logi ciśnienia docelowego i mierzonego podczas jazdy.

    A zawór EGR tylko czyściłeś, czy też zaślepiałeś? Sprawdź jak on się zachowuje.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    zawór to ten na pasie przednim VGA, EGR zaślepiony tylko częściowo bo po całkowitym wywalało błąd. A nie bardzo ogarniam o co chodzi z tymi logami? i co to ten MAP sensor?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    VGT a nie VGA, to nie monitor Czyli EGR zaślepiony, rozumiem że blaszka z dziurkami. Logi czyli odczyty parametrów podczas ostrej jazdy wtedy co Ci ten błąd wywala.
    Czujnik MAP to jest czujnik na kolektorze ssącym, jest on przykręcony na jedną śrubkę torx. Wyjmij go i porządnie wyczyść i zobacz czy pomogło

    Właśnie to przez ten czujnik wywala Ci błąd. To on odczytuje jakie jest ciśnienie doładowania. Więc albo to on fixuje, albo ciśnienie jest rzeczywiście zbyt duże.

    Tak on wygląda, na pewno znajdziesz
    https://www.google.pl/search?q=alfa+156+map+sensor&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:plfficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=KcYPUfKo JJDTsga1tYCQCQ&biw=1680&bih=827&sei=ccYPUcyrDYnYtA aRgYGwDQ


    Ostatnio edytowane przez PRE2ES ; 04-02-2013 o 15:41

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że pewnie łopatki w turbo się zacinają i stąd wywala błąd. Zawalony czujnik też może być przyczyną więc nie zaszkodzi go wyczyścić.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    czujnik poszukam. A jak okaże się że to łopatki turbiny to co wtedy?

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    No co, turbo trzeba wyjmować i łopatki naprawić Sprawdź ten czujnik. Nie ma co panikować

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    PRE2ES szacun i wielkie piwo. Wyczyściłem czujnik ten VGT, był godnie zasrany. Nie sprawdzałem belli na autostradzie tylko na drodze przed domem, ale chyba jest dobrze. Obroty doszły na wyświetlanym błędzie do 5000 na 1,2 i 3 biegu więc nie wywaliło go ponownie co nie raz miało miejsce. Pozostałych biegów nie ruszałem bo drogi brakło. Coś mi się zdaje, że na wiosnę będzie trzeba wykręcić cały kolektor i go wyczyścić bo w środku to jest niezłe bagno.
    Jutro sprawdzę wszystko dokładnie jak wybiorę się do miasta

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Najważniejsze że pomogło. Powinno być dobrze. A co do kolektora to wszystko przez EGR. Też na wiosnę zamierzam go wyczyścić.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    Wykasowałem błędy i na razie jest dobrze. Przegoniłem belle na ile się dało. Na bocznej drodze do 3 szła z piskiem i nie pojawił się błąd oby tak dalej.
    Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do usunięcia usterki.

    - - - Updated - - -

    By nie było tak pięknie to pojawił się nowy błąd. Wracając do domu zaczęło coś gwizdać i okazało się, że jest pęknięta tura idąca do kolektora ssącego. Zara po depnięciu na 4 biegu do dechy wywaliło błąd Boost Pressure sensor A circuit high (Zwiększ czujnik ciśnienia w obwodzie wysokiego)-tłumaczenie google.
    Czy to pęknięcie mogło przyczynić się do pojawienia się takiego błędu czy szukać gdzieś indziej przyczyny?

Podobne wątki

  1. Błąd czujnika obecności pasażera
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 16-08-2014, 18:33
  2. [GTV] MBC zamiast czujnika ciśnienia turbiny??
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 07:04
  3. Błąd czujnika turbiny. Boost Pressure sensor A circuit high
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 19:06
  4. [145] [145] Błąd czujnika faz. Który to czujnik?
    Utworzone przez crazyqs w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 23:16
  5. Błąd czujnika pedału gazu.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory