Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Wahacz dolny, lewy przód

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie Wahacz dolny, lewy przód

    Sypie mi się jedna strona, lewa. Prawa póki co ok.
    1. Pytanie, czy opłaca się robić same gumy w tym dolnym wahaczu? Czy raczej darować sobie i kupić tańszy Fasta. Bo Trw ma kosmiczną cenę jak na mój gust.
    Fast ok 168 zł TRW 408 zł. Na allegro taniej ale nie wiadomo czy nie podróba. Więc wole mieć tańszy a pewny że ori.
    2. Pytanie, jak z trwałośćią tych Fastów. Czytałem że wielu którzy je kupili je sobie chwali. Wiadomo że to nie TRW ale wydać ponad 4 stówki na wahacz od razu ...

    Wyświechtała się ta guma, i coś trzepie jak jadę powyżej 50 km/h
    Poradźcie mi, bawić się z wymianą gum, czy tańszy Fast i bez pierdzielenia się?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wahacz TRW.jpg
Wyświetleń:	471
Rozmiar:	25.4 KB
ID:	85525 Pozdrawiam Zbyszek/

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar tomasz switala
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    piła
    Auto
    alfa 156 2,4jtd
    Postów
    1,175

    Domyślnie

    ja kupilem veme za 190zl jezeli dobrze pamietam narazie przejechalem 3000km nic sie nie dzieje . fasta próbowałem gornego po 5000km pojawily sie luzy

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja bym nie oszczędzał w końcu ty jeździsz tym samochodem i albo TRW lub tańsza opcja VEMA, co do Fastów, to nie miałem, ale widziałem ten wahacz na Alfie i jeden wytrzyma 30 tysięcy inny 3- taka sama loteria jak w Vemą, Vemę miałem na dole z obu stron, jedna się posypała po 5 tysiącach druga do dziś dnia siedzi i luz jest minimalny pomimo pękniętej osłony sworznia którą zauważyłem jakieś 20 tysięcy wstecz. Ja wsadzam wszędzie TRW, najstarszy ma 37 tysięcy i zerowe luzy, góra ma 30 tysięcy z obu stron i tak samo.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    widziałem kiedyś taką vemę po wpakowaniu się auta w dziurę... cała końcówka ze sworzniem postanowiła się odseparować od reszty wahacza...

    na tym się nie oszczędza, chyba że masz dużo kasy i cierpliwości do częstych wymian tanich zamienników...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Nie sądziłem że aż tak kiepskie są te Fasty .. czy vemy.... Czyli pozostaje mi odkaładać na TRW, powiadacie.
    W zasadzie zawsze ori montuję wszystkie części tylko że ostatnio miałem kilka dużych wydatków a to mi wyskoczyło nagle...
    Rozumiem że wciskanie tam gum też mija się z powołaniem.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Vema będzie loteria, Fasta można zobaczyć na forum Pabla z tego co pamiętam- podnieśli samochód i sworzeń odstał od wahacza, tak jak pisze mac!ek w przypadku Vemy
    TRW jak będzie oryginalne na pewno bardziej się opłaci niż Fast wymieniany kilka razy częściej

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Ja wrzuciłem Fast'a dolnego w ciągu 4 lat tylko raz i cały czas na tym Fascie lata,nie pamiętam już ile. Nie chce skłamać ale będzię kilkadziesiąt tyś. km. i wymieniałem ze trzy lata temu. Na razie nie ma żadnego luzu,gumy całe nawet nie sparciały. Może tylko ja mam takiego farta nie wiem. Jak wymieniasz sam (ja wymieniam sam) tym bardziej wrzuć Fast'a skoro ceny TRW Cie irytują, mnie też irytują a o TRW tez można poczytać ciekawe rzeczy, taki kraj.

    Podnosiłem kilka razy auto i nic nie "odstało", należało by jeszcze szczerze dowiedzieć się jak ten wahacz był traktowany, jaki przebieg i w ile dziur wjechał. Mój brat ma na przykład taktykę NIEomijania dziur i nie zauważa studzienek
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 09-02-2013 o 21:41

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Mam fasta na dole od lekko ponad roku i praktycznie 20k km i żadnych luzow(nie zapeszajac)

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Wydaje mi się że można by tu było pewną rzecz wyjaśnić/sprecyzować.

    Ostatnio faktycznie pojawia się sporo sygnałów o słabej jakości wahaczy Fasta
    ale dotyczą one przede wszystkim wahaczy górnych do 147/156 , otrzymaliśmy też klika reklamacji (zresztą uznanych).

    Natomiast wahacze dolne sądząc po ocenach Klientów (również po postach z tego forum)
    wytrzymują dość duże przebiegi.

    Fast miał ze dwa lata temu pechową serię gdzie tuleje obracały się w rękach i pewnie stąd też
    sceptyczne nastawienie niektórych z nas ale biorąc pod uwagę po prostu statystykę
    gdzie obecnie na około 100 wahaczy reklamowany jest jeden, to myślę że produkt ten jest godny uwagi.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Szkoda że qap nie uznał gwarancji,bo oddalem wam wahacze na reklamacje ale chyba nic nie dało sie wywalczyć,szkoda,no ale co można sie spodziewać za ta cenę

Podobne wątki

  1. wahacz dolny lewy prawy do 147 156 bardzo tanio ...
    Utworzone przez szajbus0 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 16:37
  2. Wahacz dolny - Prawy czy lewy
    Utworzone przez R3venger w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 22:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory