Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Jestem w niemczech wypadły mi klocki pomocy :D

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartekkk1978
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp / Bad Hersfeld
    Auto
    156 sPoRt wAgOn 1.9 jtd 8v 110 km 2001
    Postów
    25

    Domyślnie Jestem w niemczech wypadły mi klocki pomocy :D

    Witam Panowie

    Sprawa wyglada tak ktoregos razu wjechalem w ogromna dziure w Polsce w dniu wyjazdu do niemiec cos zaczelo trzec okazalo sie ze w tylnim prawym kole, spieszylem sie do roboty wiec nie zajrzalem tam i tak jezdizlem 3 tyg po niemczech. Sprawa wygladala tak ze przy wyhamowywaniu na luzie np przy swiatlach cos delikatnie jakby samo przyhamowywalo mi auto, przy hamowaniu delikatnie tarlo sadzilem ze klocki sie koncza zwyczajnie i jeszcze wytrzymaja do jutra bo jutro wracam do polski Dzis zaczely tak trzec jakby ktos ocieral metal o metal, sciagnalem kolo patrze a tam brak klockow poprostu jakby ktos mi je wyciagnal i zabral, tarcza wyglada jak po 2 wojnie swiatowe. Moje pytanko czy mozna z tym jechac 600 km do domu? 3/4 drogi autostaada.

  2. #2
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    jak to tył to jedz i tak przód hamuje najwiecej - tylko spokojnie nono ...

    btw niezły fail, klocki nie powinny wypadnąc nawet jak są zdarte do maximum, pękł mógł penc

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartekkk1978
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp / Bad Hersfeld
    Auto
    156 sPoRt wAgOn 1.9 jtd 8v 110 km 2001
    Postów
    25

    Domyślnie

    Czy teraz wystarczy tylko kupic tarcze i klocki? Czy skoro wypadly to brakuje tam jeszcze innych czesci?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Co się stanie jeśli na autostradzie zblokuje ci się koło? Albo będzie musiał hamować awaryjnie? Ja bym nie ryzykował, tylko kupił klocki i wymienił. Wymiana klocków to godzina roboty. Narzędzi specjalnych też nie potrzebujesz. A po przyjeździe do Polski wymienisz sobie tarcze.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tak czytam i nie wierzę. Jedziesz w taką trasę, coś Ci się zaczyna psuć przy hamulcach a Ty tego nie sprawdzasz?! A pomyślałeś co by się stało gdyby okładzina się zaklinowała blokując któreś koło np przy 120km/h? I do tego jeszcze pytasz czy możesz tak w trasę jechać... Czy kilkaset złotych jest warte takiego ryzyka? Wiesz ile Ci spadł poziom płynu poprzez większe wysunięcie tylnych tłoczków? Hamując awaryjnie możesz się mocno zdziwić. Kup najtańsze klocki i załóż a potem w Polsce zmienisz tarcze i klocki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rolek Zobacz post
    Co się stanie jeśli na autostradzie zblokuje ci się koło? Albo będzie musiał hamować awaryjnie? Ja bym nie ryzykował, tylko kupił klocki i wymienił. Wymiana klocków to godzina roboty. Narzędzi specjalnych też nie potrzebujesz. A po przyjeździe do Polski wymienisz sobie tarcze.
    Widać mamy ten sam tok myślenia tylko ja później Enter wciskam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartekkk1978
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp / Bad Hersfeld
    Auto
    156 sPoRt wAgOn 1.9 jtd 8v 110 km 2001
    Postów
    25

    Domyślnie

    Nie no pojechalem do niemiec z tego wzgledu ze stalo mi sie to przy samej granicy w drodze do pracy tj 600km nie sadzilem ze to moze miec takie skutki, w czwartek zaczynam urlop i z rana mialem jechac do domu, nie mam nikogo kto by tu mogl to zrobic w tym terminie takze chyba zaryzykuje...

    - - - Updated - - -

    Jakie narzedzia potrzebne sa do wymiany klockow z tylu?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    jak to tył to jedz i tak przód hamuje najwiecej - tylko spokojnie nono ...

    btw niezły fail, klocki nie powinny wypadnąc nawet jak są zdarte do maximum, pękł mógł penc

    Czy wystarczy kupno tarcz i klockow czy moglo tam cos jeszcze wyleciec? co moglo byc powodem skoro reszta kol jest w dobrym stanie tj. klockow

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Klocki Ci pewnie wyleciały bo się posypała okładzina i podstawa się wyśliznęła bo było na tyle luzu. Poza tym skąd mamy wiedzieć co tam jeszcze jest uszkodzone, skoro nie widzimy tego. Klocki wymienisz zwykłym zestawem kluczy z Kauflandu lub tym podobnych. Jedyny problem to tłoczek, który trzeba wciskać wkręcając go. Opis wymiany klocków jest na forum. Pisałem Ci, żebyś zmienił same klocki więc nie wiem czemu znów o tarcze pytasz. Wiesz ile za tarcze Ci w Niemczech policzą?! Jak Cię stać na nowy komplet w Niemczech to kupuj wszystko.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Załóż byle jakie klocki (chodzi o markę i cenę), a jak wrócisz do PL, to sobie ogarniesz na cacy wszystko. Chyba że masz gruby portfel, to naprawiaj na cacy w DE

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nie no k....a jak to czytam to oczom nie wierzę. Kup sobie taczki do jazdy, a nie samochód. Nic mnie nie obchodzi gdzie jestes ale jesteś zagrożeniem na drodze, więc załatw sobie lawetę do najbliższego zakładu i zrób hamulce. Pewnie na klockach i tarczach się nie skończy bo i zaciski przyjdzie ci wymienić.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Pewnie na klockach i tarczach się nie skończy bo i zaciski przyjdzie ci wymienić.
    Jak klocki ulotniły się z zacisku, to wypchnięty tłoczek w kontakcie z tarczą też pewnie dostał doopę.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 Poległem na sprzęgle, dlatego tu jestem. POMOCY!!!
    Utworzone przez Alfmajster w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 09:04
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 22:05
  3. pomocy. mechanik kolobrzeg. jestem na wczasach. alfa padla.
    Utworzone przez soto w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 20:22
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 08:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory