Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Temat: Infocenter - rozmiary matrycy LCD partial FL / full FL.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Lightbulb Infocenter - rozmiary matrycy LCD partial FL / full FL.

    Hej,

    W związku z projektem jaki prowadzę http://www.forum.alfaholicy.org/styl...a_oleju-5.html i za namową użytkownika Krusz zacząłem intensywniej myśleć nad rozszerzeniem możliwości Infocentera, a w zasadzie jego generalnej przeróbki. Zakładam, że pozostawiam oryginalny LCD w celu minimalizacji kosztów. Teraz w 156 były budki Infocentera duża (częściowy FL) i mała (pełen FL), duża miała panel LCD 108x55 mm o nieznanej mi charakterystyce (stosowany także w AR 147), mniejsza niestety nie znam jego rozmiarów.

    Chciałbym prosić Was o pomoc w celu ustalenia jakie były to panele LCD, tj. kod elementu, producent, chodzi mi głównie o notę referencyjną dot. linii sterujących tymże panelem. Muszę ją zdobyć aby móc wysterować oryginalny panel. Najłatwiej byłoby mi oczywiście wziąć sobie wybrany przeze mnie panel LCD, może nawet kolorowy, szybki i obudować wszystko w oparciu o niego. Ale to będzie dodatkowy koszt przede wszystkim dla Was, chcących mieć bardziej funkcjonalny Infocenter u siebie. Koszt panelu LCD to ca 150 - 500 PLN. Także wysoki. A moje rozwiązanie przewiduje przede wszystkim informacje odnośnie ciśnienia oleju, jego temperatury oraz napięcia na zaciskach akumulatora (wersja pierwsza firmware) plus jeśli chciałbym to upchnąć jako Infocenter to muszę zapewnić wszystkie jego funkcjonalności. Koszt czujników m.in. ciśnienia będzie spory, staram się ograniczać zbędne koszty do minimum.


    P.S. Czy ma ktoś może zalegający moduł Infocenter nawet z uszkodzonym LCD i chce się go pozbyć?
    Ostatnio edytowane przez tomito ; 27-02-2013 o 10:34
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    na podstawie

    http://www.forum.alfaholicy.org/sprzedam_czesci/81885-infocenter_wyswietlacz_maly_alfa_romeo_156_lift.ht ml

    (trzeba skopiować do google, bo hiperłącze nie działa)

    oraz wieści z innych źródeł, wymiary wyświetlaczy są takie same, natomiast w niskiej budzie część wyświetlacza jest zasłonięta.

    - - - Updated - - -

    ponadto post z linkami do fotek

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ml#post3891117

    - - - Updated - - -

    a i jeszcze apropo temp. oleju

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...gon_gta-4.html
    Ostatnio edytowane przez emo94 ; 27-02-2013 o 18:39

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Chyba musisz się przygotować na reverse engineering jeżeli chodzi o sterowanie LCD

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    infocenter podaje, że jest to wyświetlacz typu ISTN z odwróconym obrazem.

    wydaje mi się, że jeśli uda Ci się napisać soft pod stary infocenter, to w nowym będzie taka różnica, że nie trzeba będzie wyświetlać zakrytych przez obudowę linijek wyświetlacza.

    - - - Updated - - -

    nr małego wyświetlacza jest na http://allegro.pl/wyswietlacz-alfa-1...052615251.html

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Rozwiń wypowiedź bo nie rozumiem? W nowym na obszarze zasłoniętym nic się nie wyświetla.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    na to wychodzi, sam nawet taką fotkę wstawiłeś na forum


  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    No tak. Nie wyświetla i nowy soft sprawiający że będzie wyświetlał tam nic nie da bo będzie to zasłonięte przez plastik.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Chciałem się upewnić emo94, w sieci natrafiałem na sprzeczne dane także u dystrybutorów, jedni piszą że LCD for 156 until 2003 inni że until 2005. Nie miałem nigdy Infocentera w rękach. Ale jeśli panele są identyczne... to OK Choć martwi mnie ich zachowanie w niższych temperaturach, są powolne, nie wiem jak wyjdzie odczyt ciśnienia oleju bądź co bądź dynamiczny odczyt.

    Czujnik ciśnienia z GTA pozostawiam w spokoju, wysoki koszt.

    No najbardziej zależy mi na dokumentacji do LCD'ka. Reverse engineering - to i tak mnie czeka w przypadku oryginalnego sterowania Infocenterem, wyświetlacz wolałbym odpuścić i nie kombinować tu tym bardziej że musi istnieć do niego dokumentacja techniczna jak do każdego elementu... jak ktoś siedzi w elektronice to wie że zwykły tranzystor bipolarny ma kartę na kilka stron. Pierwszy pomysł był na włożenie małego OLED'a w miejsce Control Check Unit. Ale zdobyłem pinout złączki do Infocentera jak i przyjrzałem się nieco samej PCB (foty w sieci), na szczęście nie jest to takie skomplikowane.

    Dzięki za info!
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    No ale nie wszystkie dokumentacje są dostępne publicznie, jeszcze inne są płatne. Są również układy scalone takie, że nie znajdziesz nawet słowa o nich w google

    Wyświetlacz z AR sterowany jest raczej równolegle. Sporawo jest tych linii na oko 12-16

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    No ale nie wszystkie dokumentacje są dostępne publicznie, jeszcze inne są płatne. Są również układy scalone takie, że nie znajdziesz nawet słowa o nich w google

    Wyświetlacz z AR sterowany jest raczej równolegle. Sporawo jest tych linii na oko 12-16
    Tu masz pełną rację... Sam mam dostęp do niektórych danych tylko dlatego, że mam konto u danego producenta układów. Czego ja kiedyś szukałem... chyba jakiegoś przekaźnika do Punto II do wspomagania... no tragedia pamiętam. Pilnowane jakby to rocket science było. Na szczęście... podpasował inny, popularny Automotive rządzi się własnymi prawami, np. driver prądowy na FET kosztuje normalnie 30 PLN, w tej samej firmie tylko robiony do sterowania np. światłami w body computer nie znajdziesz po numerze za cholerę, ceny nikt nie poda, a jeśli już to zaporowa. Często bywa że to te same układy o tych samych tolerancjach co dla użytku normalnego. No, ale zbyt prosto byłoby wymienić jeden układ w body computer, życie trzeba tak utrudnić aby pójść do ASO i kupić za 2000 PLN (przepłacone z 1500 PLN jak nic).
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

Podobne wątki

  1. [159] Różne rozmiary opon w Q4
    Utworzone przez PAKA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 19:30
  2. [145] Jakie rozmiary opon?
    Utworzone przez Bushido w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 09:41
  3. [156] Rozmiary serwa
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 16:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory