Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Czy to uszczelka pod głowicą ?? 1.8 TS

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Mefsito
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Gullspang Szwecja
    Auto
    AR 147 2.0TS Selespeed
    Postów
    210

    Domyślnie Czy to uszczelka pod głowicą ?? 1.8 TS

    Sprawa wygląda następująco: kupiłem tą Alfę z padniętym silnikiem z niewiadomej przyczyny, po moich oględzinach stwierdziłem że to uszczelka pod głowicą, następnie Alfa stała jakiś czas u znajomego który wymienił mi tą uszczelkę, nie mogłem tego zrobić sam ponieważ nie miałem jak podholować samochodu a to trochę daleko było. Następnie znajomy przywiózł mi moją ślicznotkę i stwierdził że termostat się zacina, na następny dzień od jego przyjazdu chciałem sprawdzić jak to chodzi a po odpaleniu silnika okazało się że wypływa mi woda z pod głowicy przy cylindrze który nie działał. Dwa dni później sprawdziłem samochód po raz kolejny i wszystko było w porządku, nawet błąd na infocenter się skasował. Od tego czasu sprawdzam samochód codziennie i wszystko jest ok, z tym że niestety tylko na postoju ponieważ nie mogę się nim poruszać (ubezpieczenie i TAX) Więc jeśli macie jakieś sugestie to bardzo proszę. Myślę że jeżeli będę miał czas to wybiorę się na test ciśnienia cylindrów

    - - - Updated - - -

    Zapomniałem dodać że staram się dość dokładnie sprawdzać stan płynu i oleju a się one nie zmieniają, pod korkiem oleju jest białawe masełko które za każdym razem wycieram lecz pojawia się ponownie.

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...#ixzz2MsAkIwfQ

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Zdublował Ci się kolego chyba temat!

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Mefsito
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Gullspang Szwecja
    Auto
    AR 147 2.0TS Selespeed
    Postów
    210

    Domyślnie

    Trochę mi się coś pomieszało i jakoś tak wyszło za co serdecznie przepraszam jakbym mógł to bym go usunął

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    kolego o masło pod korkiem to sie nie martw. ja w zime jak był wiekszy mroz to codziennie wycierałem i ciagle było go. a ostatnio jak cieplej sie zrobiło to jej dałem troszke w podłoge i traska i czysciutki korek i nic nie mam.u mnie tez dymi na biało ciagle i nie wiem czemu. nie moge tego zrozumiec. moze swiece nie dopalaja albo cos.

  5. #5
    mefi28.156
    Gość

    Domyślnie

    maselko sie pojawi ci zawsze w zime jak nie bedziesz autem jezdzil za duzo ( np krotkie trasy , silnik sie nie dogrzewa odpowiednio i nie spala dobrze mieszanki powietrza ) tez mialem maselko przejechalem sie w trae 100 km i zniklo tez mi dymi na bialo sadze ze to uszczelniacze zaworowe .


    a jezeli masz maselko pod korkiem ale go nie masz na bagnecie to spokojnie jakbys go mial tez i na bagnecie to juz gorzej

Podobne wątki

  1. czy to uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 11:50
  2. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 05:16
  3. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 17:24
  4. uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 20:01
  5. [145] Uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2008, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory