Witam drogich Kolegów.
Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu jednego problemu z moją Alfą 156 1,9 JTD 8V 115 KM 2001r.
Dokładnie rozchodzi mi się o nieprawidłowe działanie ECU. ECU Bosch EDC15C7 CF3.
W programie FiatEcuScan (niezależnie od wersji) po przejściu do zakładki "parametry" i zaznaczeniu parametru "temperatura paliwa" program nie widzi wartości tego parametru. Czytając wcześniejsze posty na forum można wywnioskować, że w tym modelu ten parametr powinien być widoczny. Nie na darmo fabrycznie zainstalowano przy podstawie filtra paliwa czujnik temperatury oraz podgrzewacz paliwa. Wygląda na to, że ECU nawet z nich nie korzysta. Uruchamiając symulację FES-a parametr niby aktywny. Podobnie jest w przypadku parametru "Klasa wtryskiwacza" W tych modelach powinna być możliwość zmiany klasy wtryskiwacza pomiędzy (niesklasyfikowany, klasa 1, klasa 2, klasa 3) Po przejściu w FES do zakładki "regulacje" jest opcja zmiany klasy poszczególnych wtryskiwaczy na czterech cylindrach z osobna lub wszystkich za jednym razem. Ja mam ustawione "niesklasyfikowany" Problem w tym, że każda próba zmiany na inną klasę kończy się niepowodzeniem. Samochód dużo pali, wymieniłem wtryskiwacze z modelu, w którym w ECU były ustawienia "klasy 2" i takie same chciałem ustawić u mnie. Czy coś źle robię? Czy jest możliwość zmiany klas wtryskiwaczy w innym programie? Unidiag albo Alfadiag? Czy może mój ECU ma pewien problem z oprogramowaniem i coś się zawiesiło?

Ponieważ wiele warsztatów już odwiedziłem i w większości usłyszałem "nie tykam się włoszczyzny, włoski to jest tylko dobry makaron, naprawiam same niemieckie auta" chciałbym prosić o wskazówki gdzie w Krakowie lub w okolicach powiedzmy do 100 km mogę odwiedzić warsztat gdzie skutecznie podepną moją Alfkę pod komputer i zrobią np upgrade oprogramowania mojego ECU albo będą w stanie zmienić parametry o których pisałem wyżej? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Was serdecznie.