Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wentylator nie ma odpoczynku

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie Wentylator nie ma odpoczynku

    Mam pytanie bo troche sie niepokoje a nie wiem czy slusznie.Mimo 2-3 stopni na zewnatrz zauwazylem ze jezdzac po miescie co chwile wlacza sie wentylator caly czas musi schladzac silnik.W trasie luzik nie ma problemu tem utrzymuje sie w stalym pukcie ok 85 stopni wedle wskazan zegara ale w miescie wentylator ma pelne rece roboty. Nie wiecie czy to normalne w gta? bo ja juz nie pamietam jak mialem w poprzedniej...no i co bedzie jak przyjdzie lato i po 20 czy 25 stopni. Mam nadzieje ze wsjo jest ok i to tylko moja schiza i panika...

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Na odległość ciężko powiedzieć co i jak, można sprawdzić czujnik wentylatora czy nie załącza się zbyt wcześnie, podczas jazdy temp na chłodnicy będzie 2-3 stopnie niższa i będzie ok, natomiast jak tylko auto zwolni, brak chłodzenia powietrzem temp minimalnie się podniesie a jak nawalił czujnik to może o kilka stopni za wcześnie załączać wentylator.

    Wersji bardziej pesymistycznych nie przytaczam bo najczęściej takie problemy są spowodowane drobnostkami, czujniki, mało drożny układ chłodzenia itd i od tego bym radził zacząć, od sprawdzenia temperatury węży itd

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marconi Zobacz post
    Na odległość ciężko powiedzieć co i jak, można sprawdzić czujnik wentylatora czy nie załącza się zbyt wcześnie, podczas jazdy temp na chłodnicy będzie 2-3 stopnie niższa i będzie ok, natomiast jak tylko auto zwolni, brak chłodzenia powietrzem temp minimalnie się podniesie a jak nawalił czujnik to może o kilka stopni za wcześnie załączać wentylator.

    Wersji bardziej pesymistycznych nie przytaczam bo najczęściej takie problemy są spowodowane drobnostkami, czujniki, mało drożny układ chłodzenia itd i od tego bym radził zacząć, od sprawdzenia temperatury węży itd
    wskazowka wychyla sie powyzej 90 i wtedy sie zalacza wiec nie chodzi o to ze przedwczesnie raczej mam wrazenie ze przedwczesnie sie zagrzewa silnik po prostu.Troche zeschizowałem bo w ciagu ostatnich 10 dni przy przekreceniu zaplonu nawet jak auto stalo 24 i jest kompletnie zimny na chwile wyskakuje komunikat po ang wprawdzie ale mowi on cyt-zbyt wysoka temp silnika wylacz silnik po czym natychmiast znika.Mam nadzieje ze to tylko kolejny alfowski elektryczny chochlik

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    podłącz pod kompa może coś powie ,




    Alfa, czyli walka serca z rozumem

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał gechu Zobacz post
    podłącz pod kompa może coś powie ,
    moge to zrobic ale nie wydaje mi sie zeby komp cos pokazal bo ta inf wyswietla sie tylko przez moment na glownym wyswietlaczu nie jest zapiana jako blad typu check engine...wysietla go w budce suflera na desce i znika

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Jak na moje to chłodnica albo pompa wody ma dość. Wentylator włącza ECU na podstawie sygnału z czujnika temperatury na komputer. Chyba, że ten jest uszkodzony ale to malo prawdopodobne.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Jak na moje to chłodnica albo pompa wody ma dość. Wentylator włącza ECU na podstawie sygnału z czujnika temperatury na komputer. Chyba, że ten jest uszkodzony ale to malo prawdopodobne.
    pompa wody swiezo 5 tys km temu zmieniona z rozzadem

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tacka Zobacz post
    pompa wody swiezo 5 tys km temu zmieniona z rozzadem
    A przed wymianą pompy też tak było?
    Moja Bella

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    A przed wymianą pompy też tak było?
    eeeeeeeeeee wlasnie nie jestem pewien moze nie.Tyle ze wymienialem wtedy tez z tego co pamietam termostat bo tez niedomagal jak to w alfach...generalnie robilem troche rzeczy bo to bylo zaraz po zakupie i bylo i wciaz jest wiele do zrobienia...od takie uk realia...mechanikow brak dbalosci o cokolwiek brak...Ale moze byc tak ze przed nie wlaczal sie ten wentylator az tak czesto

Podobne wątki

  1. Wentylator nie ma odpoczynku
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 10:38
  2. Wentylator
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 19:21
  3. [155] Wentylator
    Utworzone przez sigma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 20:38
  4. [156] Wentylator
    Utworzone przez jaro2503 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 23:32
  5. [156] Wentylator
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory