Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ubywający płyn chłodniczy

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie Ubywający płyn chłodniczy

    Witam. Od dłuższego czasu obserwuję ubytki płynu chłodniczego po stronie rozrządu. Na początku myślałem że to pompa wody kończy swój żywot więc poszła do wymiany wraz z rozrządem-trochę przedwcześnie no ale cóż... Byłem już pewien że będzie spokój jednak moja radość była zbyt szybka. W sobotę wymieniałem elementy zawieszenia i jak auto stało na kanale i miało ściągniętą osłonę dolną silnika to próbowałem zlokalizować ten wyciek. Zastanawiam się czy pod łapą kompresora klimatyzacji jest coś co jest związane z układem chłodzenia bo właśnie tam gdzie ona łaczy się z silnikiem jest najwięcej mokrego i wydaje mi się że to właśnie stąd wycieka płyn. Czy moje podejrzenia są słuszne? Proszę o jakieś porady.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Jeśli masz możliwość to wyczyść miejsce zanieczyszczone płynem może wtedy wykryjesz wyciek,przewody tez sprawdż czy opaski masz nie popuszczone.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    A czy dymi na biało?
    - Może uszczelka pod głowicą walnęła...

    A jak z temp silnika ?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Z lewej strony kolektora wydechowego jest reduktor wodny przykręcony do bloku głowicy na dwie śruby. Sprawdź to miejsce!

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Jeśli masz możliwość to wyczyść miejsce zanieczyszczone płynem może wtedy wykryjesz wyciek,przewody tez sprawdż czy opaski masz nie popuszczone.
    Przewody posprawdzane i to można wykluczyć.

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    A czy dymi na biało?
    - Może uszczelka pod głowicą walnęła...

    A jak z temp silnika ?
    To również można wykluczyć. Co prawda trochę dymi ale to dlatego że ma zamontowany LPG a na zewnątrz mamy ujemne temperatury . Co do temperatury silnika to jest ona prawidłowa.


    Cytat Napisał ArturR_1975 Zobacz post
    Z lewej strony kolektora wydechowego jest reduktor wodny przykręcony do bloku głowicy na dwie śruby. Sprawdź to miejsce!
    Podejrzewam że to może być właściwy trop bo właśnie z tego co zaobserwowałem w sobotę w tym właśnie miejscu jest najbardziej mokro. Dla pewności zapytam czy znajduje się on za łapą sprężarki klimy? Bo tak jak pisałem w pierwszym poście na tym mocowaniu jest tak jakby najwięcej tego płynu.
    Gdyby okazało się że to właśnie to, to czy tam wymienia się jakiś oring czy może cały ten reduktor?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    sprawdziłeś te dwa gumowe wężyki za filtrem oleju?jakiś czas temu wymieniałem obydwa kumplowi bo były skruszałe i jeden przeciekał.Pytam bo nie wiem czy przy odpowiedzi ANET akurat te też uwzględniłeś,dodam tylko,że wyciek pojawiał sie tylko na zimnym silniku.
    pozdro

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    sprawdziłeś te dwa gumowe wężyki za filtrem oleju?jakiś czas temu wymieniałem obydwa kumplowi bo były skruszałe i jeden przeciekał.Pytam bo nie wiem czy przy odpowiedzi ANET akurat te też uwzględniłeś,dodam tylko,że wyciek pojawiał sie tylko na zimnym silniku.
    pozdro
    Tak to tez sprawdzałem i z nich na pewno nie cieknie. Z reszta tak jak juz pisalem wyciek najprawdopodobniej znajduje soe wyzej przy mocowaniu sprezarki. Tylko nie wiem jakim cudem tam cieknie bo jak patrzyłem w to miejsce to tam nie ma zadnych wezy, no chyba ze trzeba zdemontowac sprezarke zeby sie do nich dobrac.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    sprawdziłeś te dwa gumowe wężyki za filtrem oleju?jakiś czas temu wymieniałem obydwa kumplowi bo były skruszałe i jeden przeciekał.Pytam bo nie wiem czy przy odpowiedzi ANET akurat te też uwzględniłeś,dodam tylko,że wyciek pojawiał sie tylko na zimnym silniku.
    pozdro
    Tak to tez sprawdzałem i z nich na pewno nie cieknie. Z reszta tak jak juz pisalem wyciek najprawdopodobniej znajduje soe wyzej przy mocowaniu sprezarki. Tylko nie wiem jakim cudem tam cieknie bo jak patrzyłem w to miejsce to tam nie ma zadnych wezy, no chyba ze trzeba zdemontowac sprezarke zeby sie do nich dobrac.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopczyk26 Zobacz post
    Gdyby okazało się że to właśnie to, to czy tam wymienia się jakiś oring czy może cały ten reduktor?
    Tam jest uszczelka tłoczona jednorazowego użytku, niemniej jednak ja po zmianie głowicy nie miałem nowej tej uszczelki i założyłem starą na dobry hermetyk z obu stron. Sucho nic nie cieknie nic nie sączy!!

Podobne wątki

  1. ubywający płyn chłodniczy.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 11:22
  2. ubywający płyn chłodniczy - dziwne bo okresowo
    Utworzone przez remik230 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 19:41
  3. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:37
  4. Ubywający płyn chłodniczy i falująca temperatura
    Utworzone przez raps88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 19:44
  5. [145] Ubywający płyn chłodniczy po raz kolejny...
    Utworzone przez MeeHowz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory