Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zerwana linka od klapy bagażnika? help taxi TAXI

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    alfa romeo 156 jtd 1.9, rok 2000, 77 kW
    Postów
    37

    Domyślnie Zerwana linka od klapy bagażnika? help taxi TAXI

    Cześć. Słuchajcie jak zaczynam się cieszyć jazdą i nic się nie zepsuje to co róż mnie zaskoczy mnie moja alfka
    Mianowicie wczoraj po myciu samochodu na myjni ręcznej( podejrzewam, że to chłopaki mi zepsuli) chciałem wrzucić plecak do bagażnika a tu lipa... ja chwytam za dźwignie od klapy bagażnika ona jak by troszkę luźniejsza zaskoczony że nie słyszę "pstryk" zbliżam się do klapy i lipa nie otwarte ponownie łapię się za dźwignie i nic nadal jak by luźna:/ klapa zamknięta a mi naprawdę potrzebny jest bagażnik bo zacząłem śmigać swoją alfką na TAXI tak tak i co powiem klientowi ? przepraszam bez walizki bo bagażnika nie mogę otworzyć.

    dodam że zamek od bagażnika nie jst sprawny lub w ogóle nie ma możliwości użycia go gdyż jest tam zaślepka taki już samochód nabyłem

    Proszę o pomoc bo nie chciał bym jechać z tym do mechanika

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    Wchodzisz do bagażnika ( jeżeli masz SW ) i śrubokrętem przesuwasz rygiel w zamku jednocześnie wypychając klapę. Później demontujesz czarny plastik na tylnym pacie i oglądasz co się stało ? czy spadła linka czy jakiś plastik pękł czy coś innego.

    Możesz jeszcze w 2 osoby spróbować otworzyć jedna ciąga dźwignie druga otwiera klapę.
    Moje aukcje allegro :

    http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1108283

    Dla forumowiczów rabaty

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    ja ostatnio miałem przypadek ze klapa mi się zaciela, linka była ok ale nie szło jej otworzyć, wiec złożyłem podłokietnik zrobiłem klucz na kiju bodajże 10 nasadka i odkręciłem cały zamek i otworzyłem klapę, najpierw musisz śrubokrętem podwadzić plastikowa zaślepkę śrub a potem odkręcić 2 śruby na klucz 10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    alfa romeo 156 jtd 1.9, rok 2000, 77 kW
    Postów
    37

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13040004.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	73.3 KB
ID:	91179Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13040005.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	43.3 KB
ID:	91180

    Zrobiłem w ten śnieg z deszczem ale się udało dzięki panowie za pomoc naprawdę dzięki takim jak wam jeszcze prowadzę alfę
    Kolejno zrobiłem tak:
    -odkręciłem siedzenie i oparcie
    -zdziwiony i zaskoczony blachą której nie wiedziałem jak ściągnąć musiałem sobie poradzić przez dziurę od łokietnika:/
    -zastanawiałem się jak mam odkręcić śróby brakowało mi około 30 cm ręki ale poszedłem do piwnici i wziołem aluminiową listwę za bardzo nie wiedziałem jak mam i gdzie przyłożyć jak doradzał kolega wcześniej
    -wsadziłem jej jeden koniec jak na zdjęciu i odblokowałem zamek
    Linka nie spadła najprawdopodobniej było zacięcie.
    Całe szczęście że nie miałem załadowanego bagażnika bym tego wtedy nie ogarną:/
    Będę musiał pomyśleć nad zrobieniem zamka bo teraz chyba siedzi zaślepka
    Jeszcze raz wielkie podziękowania dla paczek.gsm i sebaaaaaaaa

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAV1986
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Korczyna koło Krosna
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 KM 1999 r.
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam zamek bagażnika zacina się w bardzo błahy sposób, a mianowicie jeśli ciągniemy za wajchę do otwierania bagażnika to po otwarciu ta wajcha musi wrócić w pozycje leżącą bo jeśli będzie nadal nawet trochę w górze to po zamknięciu bagażnika nie otworzymy go w tradycyjny sposób. A wajcha czasami nie chce opadać sama na sam dół bo sprężyna, która ma ją do tego zmusić oblepia się kurzem i nie chce tego w pełni wykonać. Przerabiałem ten problem w lecie 2 godziny przed wyjazdem w długa drogę (żona zatrzasnęła tak bagażnik). Wytarcie sprężyny i przesmarowanie jej na nowo wyeliminowało problem.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    alfa romeo 156 jtd 1.9, rok 2000, 77 kW
    Postów
    37

    Domyślnie

    RAV1986 coś w tym jest bo faktycznie jak tak się zastanowiłem to mam położone gumy zamiast dywaników i niejednokrotnie wchodzi mi ona pod uchwyt jak on jest w górze. DZIEKI

Podobne wątki

  1. Zerwana linka klapy przedniej
    Utworzone przez Dagix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 16:19
  2. 166 w Ele taxi:)
    Utworzone przez Sysio166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2007, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory