Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: [156]Uszczelka pod głowicą...jakie objawy???

  1. #11
    kiniasko
    Gość

    Domyślnie Rozszczelniając sie chlodnica

    Witam.
    Mam Citroena C4 2.0 HDi 2007r przebieg na liczniku ok 66000. Od roku mam problem z chlodnicami, w zeszlym w lutym rozszczelnila sie chlodnica kupilam kolejną, we wrzesniu chłodnica się rozszczelniła, dałam na gwarancję - przyjęli, teraz mamy marzec nowa chłodnica Nissens znowu się rozszczelniła. Słyszłam ze moze to byc wina uszczelki pod głowicą bo za duże cisnienie w układzie i rozszczelnia się chłodnica, czy to możliwe? Gadalam z mechanikiem kazal wymienic korek od zbiorniczka wyrównawczego, sprawdził "starymi" metodami czy jest CO2 w układzie, ale stwierdził, że według niego nie ma problemu z uszczelką, chciałam sprawdzic profesjonalnymi metodami, ale w Szczecinie nie moge znaleźć nikogo takiego kto by miał takie urządzenie do pomiaru CO2. Dodam, że chłodnica rozszczelniła się z dnia na dzien, płynu nie ubywa, zbiorniczek jest czysty nie widac oleju, wylany płyn z chłodnicy po pół roku tez był klarowny i czysty. Czy może to byc uszczelka? jak mozna to jeszcze sprawdzic. Auto zachowuje się normalnie, nie ma problemów z odpalaniem ani nic z tych rzeczy. pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    ja tez kupiłem nowa chłodnice i cieknie,facet powiedział ze na 1000szt ciekną dwie,wiec powiedziałem ze tej drugiej popsutej nie chce,przysłali druga i już dwa tygodnie spokój,może masz pecha tak jak ja

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Osięciny / Włocławek
    Auto
    Brak :(
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja zapytam jeszcze o ten majonez pod korkiem. Jak się zbiera to uszkodzona jest uszczelka pod głowicą?

    Zauważyłem też ubywanie płynu ze zbiorniczka z płynem, na razie niewiele ale ubytek jest. Czuć też spalinami po odkręceniu korka oleju (zgaszony silnik).

    Jakoś jeszcze można to sprawdzić? Bo na 21.03 mam zamówioną wizytę u mechanika więc bym mu od razu napomniał o problemie.
    Alfa Romeo 156 2.0 TwinSpark 1999 M.1.5.5

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    Majonez pod korkiem daje do myślenia możesz zrobić taki test.

    Na wieczór:
    nalej płynu do zbiorniczka na poziom MAX i zostaw na cała noc odkręcony korek od zbiorniczka. Sprawdź dokładnie bardzo ile masz oleju na bagnecie
    Rano:
    Zobacz czy ubyło ci płynu w zbiorniczku jak tak to sprawdź czy nie przybyło ci przypadkiem oleju. Jeśli tak to masz odpowiedz gdzie podział sie płyn i wiesz ze uszczelka do wymiany.

    Co do spalin po odkręceniu korka oleju to nie musi to być uszczelka, ale jeśli jest wyraźna pulsacja to kto wie mogą być i przedmuchy na pierścieniach. Ale to mała szansa chyba ze masz duży przebieg. Ale raczej szukał bym miejsc znikania płynu to ci prędzej do czegoś doprowadzi.
    Moja Alfa w 1059odc. i 1070odc. serialu Pierwsza Miłość

    Co mi chodzi po głowie? turbodoładowane V6

    W czym mogę pomóc? Wymiana rozrządu w silniku V6 24v? napisz

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Osięciny / Włocławek
    Auto
    Brak :(
    Postów
    134

    Domyślnie

    Dzięki. Tak zrobię. Jutro kupię butelkę płynu i wleje.

    Pozdro
    Alfa Romeo 156 2.0 TwinSpark 1999 M.1.5.5

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    Ale jeśli ci nie ubędzie to nie znaczy ze masz spokój z uszczelka tylko szukasz dalej wycieku. Ale tak zdiagnozowaliśmy kiedyś uszczelkę w silniku rovera bo w normalnym użytkowaniu wyciek płynu był na tyle wolny ze odparowywał w gorącym oleju. Co ciekawe w tym silniku nie było ani grama mazi pod korkiem a po rozebraniu silnika ewidentnie była uszkodzona uszczelka.
    Moja Alfa w 1059odc. i 1070odc. serialu Pierwsza Miłość

    Co mi chodzi po głowie? turbodoładowane V6

    W czym mogę pomóc? Wymiana rozrządu w silniku V6 24v? napisz

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Osięciny / Włocławek
    Auto
    Brak :(
    Postów
    134

    Domyślnie

    U mnie notorycznie dolewam oleju ale mam też niezidentyfikowany wyciek. Wszystkim się na wiosnę zajmę. Posiadam kanał ale garaż nie ogrzewany to zima nie idzie wytrzymać no i brak mi wiedzy na temat mechaniki pojazdowej. A jeszcze jedno pytanie, czy pomiarem ciśnienia też wyjdzie uszkodzona uszczelka?
    Ostatnio edytowane przez DaVeD ; 13-03-2011 o 17:02
    Alfa Romeo 156 2.0 TwinSpark 1999 M.1.5.5

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Integralle
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 3.0 V6
    Postów
    83

    Domyślnie

    Mówisz o pomiarze kompresji na cylindrach ? Jak wyjdzie ci za niskie a co gorsza nierówne to będziesz wiedział że dobrze nie jest ale brak kompresji to nie tylko pierścienie bo mogą być i zawory. Ale nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził, choć znam takich ze wolą błogą nieświadomość.
    Moja Alfa w 1059odc. i 1070odc. serialu Pierwsza Miłość

    Co mi chodzi po głowie? turbodoładowane V6

    W czym mogę pomóc? Wymiana rozrządu w silniku V6 24v? napisz

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Osięciny / Włocławek
    Auto
    Brak :(
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja się przed wiedzą nie bronie. Tylko rzadko kiedy ktoś chce udzielić mi info na temat o który pytam.

    2 lata temu był robiony pomiar kompresji o ile się nie myle to wszędzie było na zielonym i równo chyba cos 12,xx na każdym cylindrze, robione w serwisie fiata. Znajomy mi sprawdzał powiedzial wtedy - "Lux, tylko lać wachę i jeździć"

    Swoją drogą nie wiem jak działa samo to badanie. Dziwnie to wyglądało.

    Orientuje się ktoś może ile taki zabieg wymiany uszczelki pod głowicą kosztuje?
    Alfa Romeo 156 2.0 TwinSpark 1999 M.1.5.5

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    czy możliwy jest wyciek oleju właśnie uszczelką pod głowicą na zewnątrz silnika??

Podobne wątki

  1. Objawy uszczelki pod głowicą.
    Utworzone przez raxor19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 21:57
  2. czy to uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 11:50
  3. Czy to uszczelka pod głowicą ?? 1.8 TS
    Utworzone przez Mefsito w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 11:28
  4. Objawy zużycia uszczelki pod głowicą JTD
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 06:47
  5. uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez seb22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 21:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory