Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: KOrozja nadkoli

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie KOrozja nadkoli

    Witam. Zauwazylem ze po zimie w moim samochodzie zaczely korodowac nadkola... Narazie nie ma tragedii, od spodniej strony blotnika widac purchle jednak trzeba dzialac szybko. Pytanie do was, czesto zdarza sie korozja w tym miejscu? Jak sobie najlepiej z tym radzic i mniej wiecej jakie moga byc koszty napraw?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Ciechanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    85

    Domyślnie

    Mówisz o tylnych??? Rdza w 156 to standard.... U mnie akurat błotniki były dobre gorzej było z podłogą z przodu. Papierem wszystkie burchle z czyścić raczej nie powinno być dziury, dobry podkład najpierw (najlepiej dwu składnikowy), a potem zamalować na kolor samochodu.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał alli33 Zobacz post
    Rdza w 156 to standard....
    Chyba kolego żartujesz. To jest moja trzecia AR156 i w żadnej nie miałem problemów z rdzą. Jak auto nie było bite i robione u kowala to rdzy w 156 nie uświadczysz.
    Co do podłogi to logiczne że w naszych warunkach raz na kilka lat trzeba zrobić jej konserwację. Ja dodatkowo zabezpieczam profile zamknięte i ranty drzwi, ale to wszystko profilaktycznie.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Wytlumacz mi w takim razie to ze moj samochod ma kompletnie oryginalna powloke lakiernicza? Bylem u znajomego blacharza... Stwierdzil ze fiaty tak maja. Im nowszy tym bardziej gnieje ale nie ma co sie przejmowac bo mercedesy koroduja jeszcze bardziej. Juz nie raz spotkalem sie z opinia ze jesli nie bity to nie bedzie korodowal ale sadzac po moim przypadku wlascicieli 156 dzielimy na tych ktorzy maja juz naprawione punkty ktore rdzewieja tylko o tym nie wiedza i tych ktorzy dopiero beda to robic.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar alfastyczny
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Biskupice/Wieliczka
    Auto
    była Alfa Romeo 156 SW FL 1.9 JTD , jest Grande Punto Sport 1.4 T-Jet
    Postów
    178

    Domyślnie

    ja podczas ostatniej wizyty u lakiernika, kiedy były posciagane zderzaki obejrzałem sobie ja dokładnie i powiem wam szczerze że nawet lakiernik stwierdził ze auto wygląda jak by wczoraj wyjechało z fabryki, to samo tyczny sie nadkoli i podłogi , zdrowe jak dzwon. Jednak jak sie zrobi cieplej to prysne podłoge i pod nakolami jakąs konserwacją dla swojego świetego spokoju

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    zmien blacharza bo zaraz bedzie cisł kity że jedyne auta bez rdzy to VW ...
    Skąd się bierze rdza w niebitym aucie ? : ano z prostych przyczyn np: uderzenia kamieni w blachę powodują odpryski lakieru (lub innej powłoki zabezpieczającej) a to w połączeniu z ilością soli jaką mamy na drogach powoduje że nawet najlepiej zabezpieczone powierzchnie wkońcu zaczynają korodować.

    co do usuwania, to czyść to tak, żeby rdzy nie było ani śladu - żadne cortaniny itp nic nie pomogą.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    No wlasnie o tym mowil lakiernik ze korozja na nadkolach bierze sie z tego iz kamienie obijaja sie o blache dodac do tego sol i masz wlasnie kwitnace nadkola. Czyli potwierdzasz rustupl jego teorie... Jesli chodzi o VW to moja prywatna teoria jest taka ze niestety VW sa duzo lepiej zabezpieczone przed korozja... Znajomy ma audi a4 ktorym jezdzi 5 lat po polskich drogach i zero sladu korozji. Nigdy nie przygotowywal samochodu do zimy, zabezpieczal podlogi czy czegokolwiek. Po prostu jezdzi samochodem i to nawet duzo bo 30 tys rocznie, w jego aucie nie istnieje pojecie korozji. Prawda jest taka ze wystarczy poprzegladac forum zeby dowiedziec sie ze dziesiatki ludzi ma problem z korozja w alfach. Niektorzy twierdza ze to nierealne i wszyscy jezdza powypadkami, niestety moim zdaniem tak nie jest.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Karol_PKAR
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 2.4jtd sportpack '01
    Postów
    119

    Domyślnie

    no u mnie po zimie też zauważyłem łuszczący się lakier na wewnętrznym rancie nadkola :/ naprawiał już może ktoś takie ubytki u lakiernika, żeby się pochwalić ile taka robota może kosztować??
    146 1.6 TS - nie wytrzymała testu zderzeniowego [*]
    156 2.4 JTD sportpack - obecna

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Kolego mysle ze nie zabije cie finansowo. Ja ze swoim samochodem jade w maju, jak pytalem lakiernika ile bedzie mnie to kosztowac mowil ze groszowe sprawy... Wazne zeby po zrobieniu wszystkiego kupic porzadna tasme izolacyjna i przykleic na wewnetrznej stronie nadkola tak zeby bijace kamienie odbijaly sie od niej bo za rok czy dwa bedziesz mial powtorke z rozrywki.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    U mnie odpryski na nadkolach bez korozji, ale lakier odłazi, wypiaskowane narożniki błotników - tu pojawia się powierzchniowa korozja. Najgorzej jest na łączeniach błotników z progami, wszystkie 4 mam do roboty :/

Podobne wątki

  1. Korozja 156 po FL
    Utworzone przez Mieszkooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-02-2018, 19:47
  2. [GTV] GTV a korozja
    Utworzone przez Damian w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 17:51
  3. Ale korozja!!!
    Utworzone przez djslavko w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 00:54
  4. Korozja nadkoli przednich alfa 156
    Utworzone przez Piszczu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 10:43
  5. Korozja
    Utworzone przez Arek 146 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory