Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: POMOCY! SPADEK MOCY!!! CO ROBIC?

  1. #11
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    to mechanik Ci powiedzial konkretnie ze trzeba wyczyscic przepustnice? czy ze to cos zwiazanego z przepustnica?
    jak to drugie to moze czujnik polozenia przepustnicy? bede go sprawdzal u siebie - mam wskazowki od piotriixa - i bede tez robil zdjecia ale nie wiem keidy to zrobie

    wszystkich zdjec nie mam, wrzuce dzisiaj do zrob to sam to co mam...

  2. #12
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Po tym jak wyszło,że te ( TRA poniżej.) powiedział mi że do czyszczenia jest przepustnica.
    A dopiero póżniej powiedziałem że coś muli poniżej 3 tyś, i spytałem czy to może być powodem, wtedy przytaknął, ale całkiem możliwe że bez przekonania i na odczepnego.

  3. #13
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    csscss, szukalem czegos o braku mocy na niskich obrotach i znalazlem cos takiego:
    "Łi łill sii" !! Przepływomierz właśnie mam założony - nowy bosha za 400zł (zabolało mój portfel, za co ja teraz piwo kupie w nięzybrodziu Question ). Pierwsze wrażenia - auto jakieś takie inne, jakby płynniej i lepiej zbierało się na wyższych obrotach... zaryzykowałbym stwierdzenie że jeździ jak kiedyś, jak Alfa Laughing Ale dość popadania w euforie... Pojeżdżę z nim kilka dni i zobacze jak będzie z duszeniem itp... Problem w tym że na kompie nadal wyskakują błędy (parametry FRA - jakies autodopasowawcze o ile dobrze pamiętam). Egzaminer podaje jako prawdopodobną przyczynę "lewe powietrze" ale niestety rura dochodząca do przepustnicy jest jak najbardziej w porządku... Padło podejrzenie że to mogła pasć uszczelka gdzieś w okolicach silniczka krokowego, ale tu trzebaby rozbierać trochę... tak więc ze dwa dni pojeżdżę z tym przepływomierzem i zobaczymy jak będzie... Jak coś nowego sie będzie dało to dam znać...
    kilka postow dalej ten sam Pan napisal, ze ten blad powstal przy starym przeplywomierzu i ze jego problem ustal

    link do tematu: http://www.alfaromeo.pl/phpBB/viewtopic.php?t=612

    nie wiem tylko czy FRA to jakas literowka czy calkiem inny blad, ale o TRA tez znalazlem:
    Wróciłem właśnie z examinera.
    Były błędy:
    1. Parametr samodopasowania TRA poniżej dolnego limitu.
    2. Lampka temperatury wody Obwód otwarty.
    Błędy skasowane.
    Przed jazdą do warsztatu przydusiło ją.
    W czasie badania na examinerze zero problemów.
    Mechanik przejechał się moja AR tak dość ostro.
    Po ponownym odpaleniu na gorącym silniku występowało falowanie obrotów 1500 - 600.
    Stwierdził że to na pewno czujnik położenia przepustnicy - koszt 800 zł.
    Falowanie na biegu jałowym raz występuje raz nie.
    Zauważyłem także że obroty po zdjęciu nogi z pedału przyspieszenia nie schodzą płynnie do 600 obrotów tylko stopniowo z 900 skok po 3 - 4 s na 600.
    Co myślicie o tym czujniku położenia przepustnicy.
    ale tutaj tez pomoglo wymienienie przeplywki...

    link do tematu: http://alfaromeo.pl/phpBB/viewtopic....t=tra&start=20

    najlepiej przestudiuj oba tematy, bo nie chce Cie wprowadzic w blad

    jakbys zdecydowal sie kupic przeplywke to przed zakupem mozesz jednak wyczyscic przepustnice, poza czasem nic Cie to nie kosztuje. przy okazji przeplywke tez mozesz wyczysci, wyglada ona tak:

    wprawdzie to do opla, ale ten w alfie nie powinnien sie zbytnio roznic... do przeplywki sa podpiete gumowe rury, ktore ida z filtra powietrza do przepustnicy. wykrec te dwie sruby z gwiazdkami i wyciagnij wklad. potem przeplucz w benzynie ekstrakcyjnej, porzadnie wysusz, zamontuj i zobacz czy pomoze.
    nowy przeplywomierz na allegro kosztuje cos kolo 200 zl, szukaj pod haslem przepływomierz powietrza. tylko najpierw jedz do serwisu fiata lub alfy i dowiedz sie jaki nr katalogowy ma przeplywomierz do Twojego silnika. mozesz tez zapytac kogos kto ma program eper zeby Ci sprawdzil lub moze sprzedawca na allegro bedzie wiedzial
    wymiana przeplywki jest prosta jak drut - luzujesz obejmy, odpinasz wtyczke, sciagasz gumy od dolotu i wkladasz nowy przeplywomierz

    jak bedziesz mial ochote robic to sam to mozesz robic zdjecia, a potem wrzucic do zrob to sam

    to by bylo chyba na tyle - powodzenia

  4. #14
    pumba
    Gość

    Domyślnie

    ja miałem cos takiego i wieszałą sie sonda lambada
    jechał dopiero od 3 tys a na zimym palił jak chciał
    w serwisie mi powiedzieli ze nie sa w stanie znalesc przyczyny
    dopiero u znajomego pod kompem wyszłóo przy powolnym dodawaniu gazu wyszło ze sąda pokazuje tylko 0.8 czyli nie działa od 2700 obrotów pokazywała normalnie az do 4200 potem spowrotem sie wieszała 4 miechy z tym walczyłem wymiana prawie wszystkiego a tu taka pierdoła nie zawsze przepływka jest powodem złego zapalania

  5. #15
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za dane.
    . Zaczne od przepustnicy. jak nic to nie da to kupie przepływke, ale Boscha za 250 a nie jakąś tam no name za 180.. A jak dalej nic , no to może sonda. A może wiecie ile kosztuje sonda???

  6. #16
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    sonda NGK kolo stowki...

Podobne wątki

  1. chwilowy spadek mocy. Pomocy
    Utworzone przez batmanex14 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 18:11
  2. POMOCY MAM DOSC!!! alfa sie psuje;/ co robic?
    Utworzone przez alfons w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 10:42
  3. trudny rozruch i spadek mocy - pomocy...
    Utworzone przez michao1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 10:32
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 12:31
  5. POMOCY - spadek mocy i dławienie silnika
    Utworzone przez JaGGeR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory