Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [147] SCHEMAT SKRZYNI SELESPEED POTRZEBNY PILNIE!

  1. #1
    adanow
    Gość

    Domyślnie [147] SCHEMAT SKRZYNI SELESPEED POTRZEBNY PILNIE!

    Witam
    Wyświetla mi się komunikat skrzyni selesped, wymieniałem oleje w aso i programowałem selespeed, sprzęgło było regulowane. Przez jeden dzień wszystko idealnie działało po wymianie olejów i programowaniu podczas jazdy pojawił się komunikat skrzyni. Przy nerwowym przełączania biegu układ selespeed ciągle próbował przełączyć bieg. Wysiadłem z samochodu i odłączyłem zasilanie, następnie podłączyłem zasilanie i Ok. pojechałem dalej. Pomyślałem, że źle ustawili sprzęgło. Sprawdziłem komunikat w aso na examinator, opisałem cała sytuacje. Diagnoza; sygnalizuje czujnik sprzęgła. Poinformowano mnie, iż jest do wymiany jest sprzęgło. Jednak uważam że to wysprzęglik. Nie ma typowych objawów, że to sprzęgło.
    Komunikat pojawia się na biegu drugim i na czwartym. Na dwójce jak zwalniam przed światłami i i zdejmuję nogę z pedału gazu, wtedy przyspieszam i powoli zmniejszam obroty. komunikat znika i włączam trzeci bieg. Następnie pojawia się komunikat jak włącza 4 i przez chwile wyświetla się komunikat.
    Chciałbym sprawdzić wysprzęglik, tylko nigdzie nie mogę znaleźć schematu skrzyni selespeed.
    Z góry dziękuję, pozdrawiam Adam

  2. #2
    marwip
    Gość

    Domyślnie Re: SCHEMAT SKRZYNI SELESPEED POTRZEBNY PILNIE!

    szczeze powiedziawszy to ciezko Ci bedzie znaleśc takowa instrukcje, bo ponoc takowej nie ma bynajmniej nikt o takowej nie słyszal. Jezeli chodzi Ci o samą skrzynie to jest to zwykły manual czyli pestka. Natomiast sam selespeed bo rozumie że głównie o to chodzi JAK TO TWIERDZĄ W ASO jest nierozbieralny i nie naprawialny z czego sie smieje bo własnei ściagnąłem autko na lawecie z ASo - Radom (kielecka) i stwierdzili ze tego neida sie rozebrac i naprawić, chodziło o mały wyciek oleju. Skasowali mnie za diagnoze 400zł, usterki nei usuneli bo ponoc sie nei dało. Dzisiaj po zuepłnym zdenerwowaniu wyjołem owe urządzenie i jego naprawa zajeła mi godzine, wymiana uszczelniaczy i po wszystkim. Dobra rada dla Ciebie: nei ma tam nic az tak bardzo skomplikowanego zebyś sobei sam nie dal rady, a serwis zawsze odpowiada ze najlepiej to kupic nowe. Zycze powodzonka w szukaniu

  3. #3
    amon
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś tu podawałem instrukcję, ale uznano, że nie jest potrzebna.

    SELESPEED

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie Re: SCHEMAT SKRZYNI SELESPEED POTRZEBNY PILNIE!

    Cytat Napisał marwip
    . Skasowali mnie za diagnoze 400zł, usterki nei usuneli bo ponoc sie nei dało. Dzisiaj po zuepłnym zdenerwowaniu wyjołem owe urządzenie i jego naprawa zajeła mi godzine, wymiana uszczelniaczy i po wszystkim. Dobra rada dla Ciebie: nei ma tam nic az tak bardzo skomplikowanego zebyś sobei sam nie dal rady, a serwis zawsze odpowiada ze najlepiej to kupic nowe. Zycze powodzonka w szukaniu
    Witam.
    Borykam sie od dłuższego czasu (pewnie ze 2 lata) z podobnym problemem co Ty. Mianowicie puszcza mi któreś uszczelnienie w module selespeed. Wszystko zaczyna sie gdy temp. zewnetrzna zaczyna spadać poniżej 0 (wiadomo któraś wyrobiona "guma" twardnieje i cieknie). Wyraźnie widać to po mokrej skrzyni oraz plamie na osłonie silnika. Wiadomo wiaże sie to z czestymi dolewkami płynu CS selespped. Jednak ostatnimi czasy problem sie nasilił (pewnie za sprawą ostatnich temperatur) płynu ubywa coraz częściej oraz zaczeła również czasami migać kontrolka selespeed (prawdopodobnie mało płynu i/lub niskie cisnienie w układzie). Wieć nie pozostaje mi chyba nic innego (poza badaniem na examinerze) jak przeprowadzić tą samą oparację co Ty. Wobec czego mam kilka pytań jak sie za to zabrać. Myśle, że z wyjęciem modułu to jakoś sobie poradze. Jednak chciałbym wiedzieć jakie uszczelnienia tam zastosowałeś (jak one wyglądają, wymiary,producent, dostępność) i z jakimi problemami moge sie zetknąc podczas tej operacji.
    ps. Naprawde zajeło Ci to tylko 1 godzinę ??

    Pozdrawiam

  5. #5
    jareklenarczyk
    Gość

    Domyślnie selespeed czy sprzęgło

    mam prosbe o wasze opinie co moze powodowac skakanie przy ruszaniu z miejsca, wszystko dziala dobrze do momentu gdy zaczyna sie jazda w miescie
    teraz jest pytanie czy to wina sprzegla czy skrzyni selespeed?
    Dziękuje za podpowiedzi!

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareklenarczyk Zobacz post
    mam prosbe o wasze opinie co moze powodowac skakanie przy ruszaniu z miejsca, wszystko dziala dobrze do momentu gdy zaczyna sie jazda w miescie
    teraz jest pytanie czy to wina sprzegla czy skrzyni selespeed?
    Dziękuje za podpowiedzi!
    Witam.

    Sprawdz czy ten mankament wystepuje cały czas czy tylko przy rozgrzanym silniku ????
    Obstawiam sprzegło. Potrzebny bedzie examiner. Spróbuj odpowietrzyc a nastepnie skalibrowac sprzegło przy zimnym silniku, nastepnie operacje powtórz na rozgrzanym !!! Jeśli pomoże to ok, jesli nie to moze znaczyc ze sprzegiełko juz sie kończy.

    Pzdr

  7. #7
    jareklenarczyk
    Gość

    Domyślnie serdeczne dzieki

    serdeczne dzieki za podpowiedz podobna opinie slyszalem od innej osoby a moze wiesz jaki jest koszt naprawy sprzegla? pozdrawiam serdecznie!

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareklenarczyk Zobacz post
    serdeczne dzieki za podpowiedz podobna opinie slyszalem od innej osoby a moze wiesz jaki jest koszt naprawy sprzegla? pozdrawiam serdecznie!
    Wszystko zależy gdzie kupisz, gdzie wymienisz. Komplet sprzegłowy Valeo to ok 500-600 PLN, wymiana mysle ze 300-400 PLN oczywiscie poza serwisem + ewentualna kalibracja na examinerze w ASO. Najlepiej, żeby zajęła sie tym osoba która to już kiedyś robiła.

    Pozdrawiam

  9. #9
    jareklenarczyk
    Gość

    Domyślnie dzieki

    dziekuje bardzo za wszystko i zycze powodzenia!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 22:34
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 08:29
  3. Pilnie potrzebny schemat ics
    Utworzone przez Sakulec w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 19:19
  4. [164] Schemat elektryczny - PILNIE POTRZEBNY
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:16
  5. Potrzebny pilnie schemat półosi JTD
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory