Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156] Wysokie napięcie na przepływomierzu

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    29

    Domyślnie [156] Wysokie napięcie na przepływomierzu

    Cześć,

    ostatnimi czasy miałem małe problemy z autem (156, 1.8 TS, rok 2000). Szarpało, strzelało i nie dało się jechać na zimnym silniku. Wymiana przepływomierza pomogła. Niestety po kasowaniu błędów oraz adaptacji, nadal wracają dwa błędy czego skutkiem jest zapalenie się kontrolki wtrysków (marchewki). Auto po wymianie ewidentnie odżyło i zyskało na mocy, jednak nadal coś jest nie tak.

    Pokazujące się błędy dotyczą właśnie przepływomierza oraz czujnika temperatury zawartego w nim.

    P0100 - Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - usterka*
    P0100 - Mass Air Flow Circuit Malfunction*

    P0110 - Czujnik temp. powietrza wlotowego - usterka*
    P0110 - IAT Circuit Malfunction*

    Jeśli chodzi o przepływomierz, to jest to nowy Bosch (numer z końcówką 019). Sprawdzałem i nie pasuje mi na nim napięcie, gdyż cały czas pokazuje 5V (AlfaDiag), co z dokumentacji jest wartością maksymalną (powinien działać w zakresie 0-5V). U mnie 5V jest cały czas, napięcie się nie zmienia w zależności od obrotów. Jeśli chodzi o masę przepływającego powietrza, to na biegu jałowym jest 8 kg/h przy 840 obrotach, a do niepełnego odcięcia 390 kg/h. Na starym przepływomierzu jest takie samo napięcie, jednak obroty bardziej falują.

    Panowie, powiedzcie mi czym to może być spowodowane? Możliwe jest jakieś przebicie na połączeniu między komputerem a przepływomierzem, stąd takie dziwne napięcie pokazuje AlfaDiag? Czy może jednak nie tędy droga? (Na biegu jałowym kąt przepustnicy wynosił ok 2-3 stopnie) Ktoś zmieniał może wtyczkę od przepływomierza? Skoro do AlfaDiaga dane z przepływki lecą, to kabel mimo to może być wadliwy?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi,
    Artur

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    A czy jest może szansa, żeby nieszczelny układ dolotowy powodował takie problemy oraz zapalnie się kontrolki wtrysków?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arczox Zobacz post
    A czy jest może szansa, żeby nieszczelny układ dolotowy powodował takie problemy oraz zapalnie się kontrolki wtrysków?
    Jeśli masz nieszczelny układ dolotowy to jak najbardziej bym najpierw to zrobił, lub zweryfikował jego stan czy jest nieszczelny W układzie dolotowym musi być wszystko "ładnie", tylko nie łataj tego taśmą izolacyjną przypadkiem.

    Nieszczelności to "lewe powietrze" przez co często robią się problemy lub przykładowo przepływomierz zostaje zasyfiony.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izane Zobacz post
    Jeśli masz nieszczelny układ dolotowy to jak najbardziej bym najpierw to zrobił, lub zweryfikował jego stan czy jest nieszczelny W układzie dolotowym musi być wszystko "ładnie", tylko nie łataj tego taśmą izolacyjną przypadkiem.

    Nieszczelności to "lewe powietrze" przez co często robią się problemy lub przykładowo przepływomierz zostaje zasyfiony.
    Mam w planach sprawdzenie szczelności oraz czyszczenie przepustnicy, może to coś pomoże. Jednak nadal maksymalne napięcie mnie nurtuje, niestety nie wiem co to oznacza.

Podobne wątki

  1. Olej w przepływomierzu
    Utworzone przez kosaxd w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 12:46
  2. czujnik temperatury przy przepływomierzu
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 10:57
  3. Jakie napięcie na przepływomierzu??
    Utworzone przez Piket w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 21:34
  4. Błąd na przepływomierzu po zaślepieniu EGR.
    Utworzone przez fornello w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 07:57
  5. Jakie napięcie na przepływomierzu?
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 17:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory