Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Niskie ciśnienie oleju - JTD, po drugiej regeneracji turbiny znowu to samo

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ciśnienia obecnie nie zmierzę bo przed sprawdzeniem co jest nie tak nie odpalam samochodu, odpaliłem ostatnio na chwilę żeby sprawdzić pod FESem błędy to tak jak mówię dochodziły z silnika dziwne odgłosy i boję się, że to już padająca/padnięta turbina więc nie chcę jej zajechać do końca, może będzie jeszcze do odratowania.

    Z tego co widzę, to raczej usterkowość pompy oleju to rzadkość w JTD? W 2.4 jeszcze jest na łańcuchu i jakaś tam usterka jest, ale w 1.9 co może się zepsuć w takiej pompie? Po czym mogę poznać, że kwalifikuje się ona do wymiany? Nawet ciężko znaleźć taką pompę do 1.9 żeby zakupić.
    Czytałem coś jeszcze, że niskie ciśnienie może być też spowodowane uszkodzonymi panewkami, ale to chyba też rzadkość w JTD no i panewki to byłoby słychać, a tutaj cisza, silnik chodził cichutko bez najmniejszych stuków.
    Ostatnio edytowane przez dyymianek ; 17-05-2013 o 18:55

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Samochód dalej stoi rozebrany u mechanika i nie wiadomo od czego niskie ciśnienie. Wszystkie przewody olejowe posprawdzane, miska ściągnięta - zero syfu, olej po przejechaniu 4tyś km też czysty. Teraz będzie wyciągał pompę olejową, ale po czym poznać jakieś objawy że coś z nią nie tak? Podobnież pompy oleju raczej nie padają, nawet w sklepach nie ma do kupienia pompy bo to raczej się nie psuje.
    Co można dalej sprawdzić? Może zdemontować turbinę, zaślepić przewód olejowy i wtedy odpalić samochód i zmierzyć ciśnienie oleju? Bo nie chciałem go odpalać z turbiną aby jej całkiem nie uszkodzić bo może jeszcze nie padła. Pytanie tylko jaki gwint/przejściówkę potrzebuję aby wkręcić się w czujnik ciśnienia oleju? Da się dostać gdzieś taką gotową przejściówkę do manometru?

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Załącznik 97963Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa_2.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	76.8 KB
ID:	97964
    Tak się sprawdza pompę oleju. Zamienników nie ma, albo używana albo nowa z ASO cena ok. 850 zł.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ok dzięki, w takim razie przyjrzę się tej pompie. Macie jeszcze jakieś patenty za co można się zabrać? Co sprawdzić? Panewki odrzucamy zakładając, że wcześniej gdy wymieniłem turbo to ciśnienie było w normie, a samych panewek nie słychać, silnik chodzi cicho bez najmniejszych stuków. Gdyby panewki były uszkodzone to chyba ciśnienie nie utrzymywało się przez cały czas? A tutaj było tak, że robiłem kilka tyś km bez problemów po czym kontrolka niskiego ciśnienia. Wymiana turbiny i znowu ciśnienie dobre, wszystko ok i po 4tyś znowu kontrolka.

    A wracając do tego manometru - macie może jakieś namiary gdzie można kupić albo manometr z końcówką lub samą końcówkę do wkręcenia się w czujnik ciśnienia? Bo sam manometr mam więc mając odpowiednią końcówkę mógłbym sobie na bieżąco kontrolować stan ciśnienia a nie jeździć co kilka dni do mechanika i płacić za sprawdzenie.

    Nasuwa mi się jeszcze jedno - w JTD 115KM były dostępne dwa filtry oleju, mały i duży. W przedliftowej mam założony ten duży, a teraz po zrobieniu turbiny kupiłem filtr Filtrona i był mniejszy, ale myślałem, że do poliftowego taki ma być. Mógłbym pomyśleć, że to za mały filtr niedomaga po 4tyś km, no ale to chyba trochę zbyt ryzykowna zabawa wymienić sam filtr i jeździć dalej przy założeniu, że to już 3 turbina padła. Teraz kupiłem już ten większy filtr, ale jeszcze samochód rozebrany.
    Ostatnio edytowane przez dyymianek ; 05-06-2013 o 11:15

  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyymianek Zobacz post

    Nasuwa mi się jeszcze jedno - w JTD 115KM były dostępne dwa filtry oleju, mały i duży. W przedliftowej mam założony ten duży, a teraz po zrobieniu turbiny kupiłem filtr Filtrona i był mniejszy, ale myślałem, że do poliftowego taki ma być. Mógłbym pomyśleć, że to za mały filtr niedomaga po 4tyś km, no ale to chyba trochę zbyt ryzykowna zabawa wymienić sam filtr i jeździć dalej przy założeniu, że to już 3 turbina padła. Teraz kupiłem już ten większy filtr, ale jeszcze samochód rozebrany.
    Wielkośc filtra zależy od producenta Mann ma inną wysokość, Filtron inna, a Mahle/Knecht jeszzce inną. Ja cały czas używam Manna który jest najmniejszy ze wszystkich i zero problemów wiec wielkość filtra nie ma tu raczej znaczenia.

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    A podniesiona moc mogłaby niszczyć turbo co chwilę? W sumie w pewnym sensie odrzucam tą opcję bo pierwsze turbo padło przed podniesieniem mocy więc to pewnie nie to, ale zapytam, gdzie i ile mogłoby kosztować wgranie oryginalnej mapy od 115KM? Bo w sumie to nie mam pojęcia gdzie i kto to podnosił więc różne cuda mogą być tam porobione.

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jeśli ktoś wgrał gotowca albo zrobił skopany program to jak najbardziej ma to wpływ na żywotność turbo.

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ile może kosztować przywrócenie oryginalnej mapy silnika?

    Czy takim manometrem z tej aukcji sprawdzę ciśnienie oleju? W komplecie znajdują się trzy adaptery o średnicach 1/8" 1/4" 3/8". Któryś z nich pasuje do JTD?
    http://allegro.pl/miernik-tester-cis...284278083.html

  9. #19
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Jak się zakończyła historia z tą turbiną ?
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    Kolego dyymianek miałem identyczny problem, niskie ciśnienie oleju przeważnie po zapaleniu auta, tylko auto nie dawało żadnych oznak że coś jest nie tak, po prostu czujnik padł, zanim rozbierzesz pompę i inne kosztowne rzeczy sprawdź ciśnienie manometrem, jeśli jest ok to wymień czujnik (30zł) ja wymieniłem w ciemno i jak ręką odją.

Podobne wątki

  1. niskie ciśnienie oleju 1.6 TS
    Utworzone przez wronx88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:34
  2. Niskie ciśnienie oleju i silnik nie pracuje
    Utworzone przez użytkownik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 10:26
  3. [164] Niskie ciśnienie oleju??
    Utworzone przez krycho91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:41
  4. MSCF i niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez ant w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 16:21
  5. niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory