Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Prawda czy fałsz?

  1. #1
    gregor1312
    Gość

    Domyślnie Prawda czy fałsz?

    Witam... Tydzień temu kupiłem alfe 156 1.6 +lpg sekw. i same problemy na razie, zaczne od tego że do wymiany jest wariat, silnik troche kulawo chodzi na wolnych obrotach, doszłem do tego że to może być sonda i żeby się upewnić pojechałem do autoryzowanej stacji, tam mi gościu kompa podpioł i mówi że są trzy błędy, jeden to walnięta sonda a dwuch sam nie potrafił ich określić ale je skasował, potem sprawdził spaliny i powiedział że jest za dużo dwutlenku czy czegoś tam. I teraz najważniejsze, musze zrobic kapitalny remont głowicy, koszt tej zabawy to 1500-2000zł...
    Poradżcie czy mówił prawde czy chcą mnie najzwyklej WYDOIĆ?
    Pozdrawiam...

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Yyyyyyyy, to nie trzeba było jechać na sprawdzenie przed kupnem :?:
    Teraz będziesz musiał sie z tym bujać zamiast cieszyć sie jazdą.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie trzeba było kupować z gazem. LPG w Alfie to ZŁO
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    glowica moze byc zdechla, jesli chodzil na LPG.
    wariat? A auto halasuje troche jak diesel? jesli tak, to padniety. Jak wariat - to i rozrzad do wymiany i olej i filtry... i jak rozrzad, to moze i pasek rowkowany, i napinaczka.... i tak dalej...
    wiec moze chce naciagnac, a moze i nie...
    najlepiej - patrz mu na rece i pilnuj. A stan glowicy na jakiej podstawie oceniono?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    z tą głowicą to sie tak nie spiesz, ile w ogole masz przebiegu??

  6. #6
    areks
    Gość

    Domyślnie Re: Prawda czy fałsz?

    Cytat Napisał gregor1312
    Witam... Tydzień temu kupiłem alfe 156 1.6 +lpg sekw. i same problemy na razie, zaczne od tego że do wymiany jest wariat, silnik troche kulawo chodzi na wolnych obrotach, doszłem do tego że to może być sonda i żeby się upewnić pojechałem do autoryzowanej stacji, tam mi gościu kompa podpioł i mówi że są trzy błędy, jeden to walnięta sonda a dwuch sam nie potrafił ich określić ale je skasował, potem sprawdził spaliny i powiedział że jest za dużo dwutlenku czy czegoś tam. I teraz najważniejsze, musze zrobic kapitalny remont głowicy, koszt tej zabawy to 1500-2000zł...
    Poradżcie czy mówił prawde czy chcą mnie najzwyklej WYDOIĆ?
    Pozdrawiam...
    Heyka
    Jesli wychodza zle spaliny i wyszedl blad na kompie to wymien ta sonde na NTK NGK, sa na Allegro...nie cala stowke kosztuja.
    A co do tej glowicy klapnietej nie sluchaj, jedz gdzie indziej,dokladnie zdiagnozuj...
    Ja tez mialem w swojej wczesniejszej 156tke inst.sekw.LPG zrobilem na niej 120tys.km(razem z tym co miala na benzynie 210tys.km) i jakos glowica byla OK takze wszystko zalezy od tego kto nia jezdzil.
    Zdiagnozuj u kogos innego i daj znac jak bedziesz miec jakies watpliwosci co do ocen.
    Powodzonka :roll: :roll:

  7. #7
    gregor1312
    Gość

    Domyślnie

    Na tym gazie jest zrobione 60000 a cały przebieg ma 160000, to chyba nie jest aż tak dużo żebu remontować głowice?

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    kolego glowice kompem ten mechanik to napewno nie z diagnozuje to na 100 procent.wiec ciekawi mnie jakim magicznym sposobem to zrobil. co do skladu spalin.przeciez to normalne ze jak sonda padla to i spaliny normy nie trzymaja.pan mechanik nie wie ktora sonda biedactwo przespal ta lekcje jak sie obsluguje program i tez druga jak sie ja sprawdza moja rada spierdzielaj od takiego fachmana i poradz mu aby przerzucil sie na furmanki mniej skomplikowane.podaj dokladnie jakie byly bledy.ps przestancie juz zwalac wszystko na lpg bo to winni sa ludzie ktorzy majac sie za fachowcow je montuja

  9. #9
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    ps przestancie juz zwalac wszystko na lpg bo to winni sa ludzie ktorzy majac sie za fachowcow je montuja
    Dokładnie sam zamontowałem w swojej 156 stce gaz i jestem przeszczesliwy ze to zrobilem od dnia montazu jezdze tylko na przeglady zadnych klopotów!!! gdybym mial zamontowac jeszcze raz to bym zamontował!!!

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Alfa 166 full opcja.Prawda czy fałsz
    Utworzone przez Smakosz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 19:56
  2. zacierające się wałki rozrządu - prawda czy fałsz??
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 21:17
  3. czy to prawda?
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2007, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory