Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: czerwony kluczyk z 1p a immo

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8ts 144km
    Postów
    80

    Domyślnie czerwony kluczyk z 1p a immo

    witajcie,
    jako że w czasie deszczu ludzie się nudzą zacząłem zabawę z renowacją kluczyków bo mam je w opłakanym stanie. Znalazłem już zapasowe obudowy, wiem jak wszystko przełożyć i spasować, jest tylko jedno małe ale: albo szukam w złym miejscu albo w moich kluczykach brakuje pastylki od immobilizera. Przy czym druga opcja jest o tyle podejrzana że samochód odpala bez najmniejszych problemów i znaczek code znika w kilka sekund po przekręceniu na zapłon. Jakbyście mogli podpowiedzieć co o tym myślicie byłbym wdzięczny.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0285.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	44.0 KB
ID:	97563  

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Pastylki istotnie brak. Immo albo wyrzucone, albo - jak ja miałem w planach - pastylka przyklejona pod kierownicą. Ja kombinowałem tak ze względu na brak drugiego kluczyka. Szczerze mówiąc nie bardzo wierze, że ktoś pokusiłby się na 13 letnią alfę.
    Tak poza konkursem - wiesz skąd wziąć gumkę? Kiedyś bywały na allegro, ale się skończyły.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Czytając temat, zastanawiam się czy może sobie też nie podkleić pestki immo z kluczyka do kolumny kierownicy przy pętli immo, ze względu na jeden kluczyk . Tylko pytanie czy pestka może być cały czas przy pętli immo ?? Przy wyłączonym zapłonie nie ma jakiegoś niepotrzebnego zczytywania ? czy coś w tym rodzaju ??
    A potem tylko dorobie sobie kluczyk na wszelki wypadek, a jak złodziej się pokusi to dla nie go immobilaiser nie stanowi problemu !!
    To nie lata '90
    A ty kolego rodzyn może faktycznie masz przyklejony immo gdzieś w okolicach stacyjki, daj znać czy znalazłeś ?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8ts 144km
    Postów
    80

    Domyślnie

    o kradzież się nie boje bo auto albo w garażu pod domem albo na zamkniętym parkingu pod firmą ale chciałbym po prostu wiedzieć co i jak jest zrobione. mam ją pół roku i do dzisiaj praktycznie codziennie odnajduje jakieś niespodzianki i przeróbki poprzedniego właściciela. Zastanawia mnie czy jakby immobilizer był wyłączony/wyjęty to czy zapalała by się kontrolka code i czy byłaby możliwość sprawdzenia tego przez ecu? Bo mimo wszystko jak jest sprawny immo to chciałbym żeby działał tak jak należy. W drugim przypadku brak immo ułatwia przeróbki kluczyka.
    Co do gumki - trudna sprawa, ja planuje przełożyć kluczyk do czarnej obudowy od iveco -kluczyk wygląda prawie tak samo a zachowuje funkcjonalność przy minimalnym wkładzie pracy (na forum sprzedaje je użytkownik paczek.gsm). Kusi mnie jeszcze opcja całkowitej przeróbki kluczyka połączonej z dodaniem opcji otwierania bagażnika ale póki co zbieram informacje jak to rozwiązać.

    Jak znajdę chwile to dobiorę się do stacyjki i będę jej poszukiwał, tylko jak ją przełożę z powrotem do kluczyka to i tak jeden będę miał bezużyteczny także taki zabieg jest bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 02-06-2013 o 13:45

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Widzę, że mamy te same dylematy. Kluczyka z Iveco nie chcę, bo nie daje żadnej dodatkowej funkcjonalności, a nie jest ani tak ładny, jak oryginał, ani to nie oryginał, który nawet gdyby nie był ładny miałby sens
    Co do dodatkowej funkcji otwierania bagażnika to sprawa jest bardzo prosta. Kupujesz sterownik z dodatkowym kanałem i wpinasz się w obecne sterowanie zupełnie pomijając moduł radiowy, który masz. Mnie powstrzymują tylko brzydkie piloty-scyzoryki, które nieudolnie próbują imitować obudowę z Audi. Skoro jednak nie ma innej opcji to w końcu się pewnie ugnę.
    Naturalnie do FLowej, gdzie nie potrzebuję, nie ma problemu z nabyciem obudowy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    Czytając temat, zastanawiam się czy może sobie też nie podkleić pestki immo z kluczyka do kolumny kierownicy przy pętli immo, ze względu na jeden kluczyk . Tylko pytanie czy pestka może być cały czas przy pętli immo ?? Przy wyłączonym zapłonie nie ma jakiegoś niepotrzebnego zczytywania ? czy coś w tym rodzaju ??
    A potem tylko dorobie sobie kluczyk na wszelki wypadek, a jak złodziej się pokusi to dla nie go immobilaiser nie stanowi problemu !!
    To nie lata '90
    A ty kolego rodzyn może faktycznie masz przyklejony immo gdzieś w okolicach stacyjki, daj znać czy znalazłeś ?
    Pestka sobie może być gdzie chcesz. To jest nic innego jak rodzaj tagu RFID, który zaczyna funkcjonować, kiedy czytnik wzbudzi w nim prąd indukcyjny. Przy wyłączonym zapłonie czytnik nie jest zasilany to i tag (pastylka) jest "uśpiony".
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Hej premek, wielke dzięki
    Chyba podkleje pestke do kolumny kierowniczej i będę miał spokuj bo myśl zgubienia kluczyka "jedynego" trochę denerwuję, a mało ie kosztuję wyrobienie 2giej sztuki pestki w Warszawie
    A tak w ogólę również zastanawiam się nad zakupem z allegro jakiegoś zestawu z kluczykami typu "scyzoryk" dorobię groty z innego materiału za ok 80zł / szt, materiał dość mocny więc łamać się nie będą, ale nie wiem jak z tą obudową, na najlepszą to nie wygląda!

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8ts 144km
    Postów
    80

    Domyślnie

    to prawda że te z iveco nie wyglądają najlepiej ale działają tak jak trzeba i nie denerwują przy każdym użyciu. u siebie mam obie obudowy dosyć mocno połamane, w jednym nie ma gumki i trzeba bezpośrednio w mikrostyk celować a w drugim nie ma tego guziczka w ogóle i centralny kompletnie nie działa. pozostaje tylko decyzja czy iść na łatwiznę czy celować w coś lepszego.
    co do bagażnika - z tego co wyczytałem nie jest to podobno takie proste: siłowniki w bagażniku, sporo grzebania przy zamku bo jest ciasno, dodatkowe moduły radiowe, plus bardzo duży problem ze zmieszczeniem wszystkiego w jednym kluczyku (nie interesuje mnie dodatkowy "breloczek"), jak masz jakiś schemat jak to dokładnie podpiąć to daj znać.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodzyn Zobacz post
    co do bagażnika - z tego co wyczytałem nie jest to podobno takie proste: siłowniki w bagażniku, sporo grzebania przy zamku bo jest ciasno, dodatkowe moduły radiowe, plus bardzo duży problem ze zmieszczeniem wszystkiego w jednym kluczyku (nie interesuje mnie dodatkowy "breloczek"), jak masz jakiś schemat jak to dokładnie podpiąć to daj znać.
    To akurat nie jest problemem. Mam w poliftowej sterowanie bagażnika pilotem, więc podejrzałem. Mam też w garażu siłownik z BMW, który bardzo fajnie podchodzi, więc mechanicznie problemu nie ma.
    Sterowniki, które są na allegro mają dodatkowy kanał na bagażnik. Pracy z tym trochę jest, ale filozofia nieduża. Samo podłączenie pilotów jest w dziale "zrób to sam". Jak się nieco ogarnę z czasem założę siłownik, zrobię zdjęcia i wstawię jako tutorial. Jedyny problem to praca na dwa etaty, drugie dziecko, tkóre ma się na dniach pojawić i kilka innych trupów, które uruchamiam po nocach, bo sezon się zaczął przecież
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8ts 144km
    Postów
    80

    Domyślnie

    poczytałem trochę o tym co napisałeś i rzeczywiście montaż nowego sterownika jest dużo łatwiejszy od przerabiania istniejącej instalacji. Niby sporo dłubania ale na poziomie akceptowalnym w domowym garażu. Pozostaje tylko sprawa zdobycia sensownego kluczyka który to pomieści, zastanawiam się czy jest jakiś czarodziej który potrafiłby z takim sterownikiem sparować np kluczyk od mito.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Ale to jest bardzo proste. Kupujesz dowolny zestaw "kluczyka scyzoryka". Niemal wszystkie mają miejsce na tag IMO, więc z tym problemu nie ma. Na allegro sa tez surówki do klucza (tzw groty), które kupujesz do swojego auta a potem w punkcie dorabiania kluczy szlifujesz na swój wzór. Zostaje przełożenie pastylko (której z resztą nie masz ), wpięcie się w instalację i po sprawie.
    Dla mnie trudne do przebrnięcia są w tym same wzory kluczyków, które są na allegro, ale z drugiej strony ten połamany oryginał estetyką nie grzeszy.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

Podobne wątki

  1. Czerwony kluczyk nie scyzoryk
    Utworzone przez XeT w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 17:35
  2. Czerwony kluczyk i otwieranie bagażnika.
    Utworzone przez pawelm w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 18:58
  3. Kluczyk czerwony Alfa 156
    Utworzone przez zmowa w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 10:54
  4. Czerwony kluczyk
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:28
  5. Złamany (czerwony) kluczyk !
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 15:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory