Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wspomaganie kierownicy

  1. #1
    Nareau
    Gość

    Domyślnie Wspomaganie kierownicy

    Witam,
    ostatnim czasem jeżdżąc miałem problem z wspomaganiem (płyn uciekał itd) dowiedziałem się że to maglownica ( ale zastanawiało mnie też czemu od zbiorniczka aż po przewód który od niego szedł w lini prostej w dół był mokry/tłusty a w dalszej części nie (ktoś jakiś pomysł?) ) lecz musiałem poczekać do dziś (tzw 10) by móc kupić części itd. lecz podczas jazdy wcześniej znane buczenie już mi praktycznie zanikło ale wspomaganie za to praktycznie wysiadło (czuję że próbuje działać ale no nie może).
    I mam pytanie czy poszła pompa? i co z tych dwóch elementów mogę wymienić sam (pompa/maglownica) ?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    pompe łatwiej wymienić niż magiel

  3. #3
    Nareau
    Gość

    Domyślnie

    Ok, czyli z maglownicą lepiej żeby mechanik zrobił
    A te objawy które mam to są z przyczyny której napisałem?

    - - - Updated - - -

    Ma ktoś jakieś miejsce gdzie tanio kupię i ewentualnie wymienię maglownicę (używaną albo regenerowaną) ?

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar agakab
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 1.9
    Postów
    8

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj. Miałam problemy z wspomaganiem, przy parkowaniu, zawracaniu praktycznie w ogóle nie działała. Mechanik zdiagnozował pompę wspomagania-wymienił ją na nową. Niestety problem nie zniknął:/ Pod koniec tygodnia jadę z reklamacją, ale czy macie pomysł co to może być skoro nie pompa? Ponoć to nie była maglownica.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulik
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Nowy Dwór Maz.
    Auto
    159 1.9 8V + wirus
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał agakab Zobacz post
    Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj. Miałam problemy z wspomaganiem, przy parkowaniu, zawracaniu praktycznie w ogóle nie działała. Mechanik zdiagnozował pompę wspomagania-wymienił ją na nową. Niestety problem nie zniknął:/ Pod koniec tygodnia jadę z reklamacją, ale czy macie pomysł co to może być skoro nie pompa? Ponoć to nie była maglownica.

    Po czym oni wnioskowali , że to nie magiel ? To że wycieków nie ma na maglu , nie oznacza , że nie ma odpowiedniego ciśnienia , np przez zapchane przewody do magla od pompy. Różnie bywa , ale najlepiej sugerował bym zmienić warsztat , a pompę zostawić , bo nowa to nowa i tyle .

    A jak problem nie zniknął , to czemu od razu się za to nie zabrali , tylko oddali z usterką z którą się do nich przyjechało.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar agakab
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 1.9
    Postów
    8

    Domyślnie

    Nie wiem ja zostawiłam samochód i odebrałam po kilku dnaich z wymienioną pompą:/ Rzekomo wszystko miało już być cacy. Dwa dni później w trakcie ruszania okazało się że jednak wspomaganie dalej nie chodzi tak jak powinno. Warsztat zmienię dopiero jak naprawią to co zepsuli Jednak trochę kasy w to włożyłam i średnio mi się uśmiecha teraz zmieniać mechanika i znowu płacić:/

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Czempiń/Poznań
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 2.5 V6
    Postów
    93

    Domyślnie

    Dowiedz się czy wsadzili pompę do Twojego modelu. Może być za słaba i dlatego tak się dzieje.
    Miałem ten sam problem, wymieniłem magiel, pompę (nową ale nie ten model), przewody i nic.
    Kupiłem pompę po numerze, używaną i od razu wszystko w porządku.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    No ale co zepsuli? Nie naprawili tego co było zepsute. Przecież w ramach gwarancji nie naprawią Ci magla. Maksimum co zyskasz to zwrot kosztów robocizny...

    Z drugiej strony wymiana maglownicy to koszta robocizny minimum 200zł i 600zł za regenerowaną maglownicę.

    Zmień warsztat na taki z węższą specjalizacją
    Była: 156 1.9JTD SP3

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar agakab
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 1.9
    Postów
    8

    Domyślnie

    Zła diagnostyka. Skoro okaże się że to nie była wina pompy to zapłaciłam za nową część dla ich fanaberii. Pod koneic tygodnia jadę tam- zobacze co mi powiedzą. Mówił że mieli problem dopasować pompę do mojego modelu. W końcu weszła niby ta najdroższa. Niestety nic więcej nie wiem. Wszystko będę wiedzieć jak podjadę. To w takim wypadku jak można rozpoznać czy to pompa czy maglownica?

Podobne wątki

  1. Wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez hubabuba w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 15:00
  2. wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez grzegorz113 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 12:37
  3. [145] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez wamax w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 08:49
  4. Wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 14:51
  5. [156] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez kamil_gdansk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory