Witam wszystkich Alfaholików!
Jestem od niedawna posiadaczem Alfy 156 1,9 JTD 16v 140 KM - sprawuje się całkiem znośnie - jak na alfę . Od momentu kupna nie działa jednak układ klimatyzacji. W momencie kupna był rozszczelniony (dziurawa rurka). Sprawę szczelności rozwiązałem jednak po napełnieniu nie chciał wystartować. Po podpięciu do komputera pokazały się aktywne dwa błędy:

1. Czujnik parowania szyby przedniej ( wysoka wartość)
2. Czujnik jakości powietrza (AQS) ( wysoka jakość)

Przeglądałem różne wątki forum i odnalazłem gdzie one być powinny i dokąd są podłączone - problem w tym, iż w moim aucie ich nie ma, nie ma też przewodów do których powinny być podpięte. Wiem, że są to elementy pakietu ZIMA i niektóre modele je miały a niektóre nie. Poprzedni właściciel widać coś "mieszał". Sterownik klimy ma je aktywowane a rzeczywiście ich nie ma. Skutkuje to tym, iż sterownik nie załącza sprężarki z powodu istniejących błędów. Podpinałem się porzez MulitiEcuScan oraz przez ALFAOBD i błędy są widoczne - w testach przekażnik załącza sprężarkę więc wszystko na linii sprawne.
Czy ktoś z Was spotkał taki problem? Lub wie może w jaki sposób dezaktywować te czujniki w sterowniku klimatyzacji??
Czy może jedynym wyjściem podmienić centralkę klimy??
Z góry dzięki za pomocne słowo.
Do zobaczenia na trasie.