Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa dławi się po dodaniu gazu, na LPG działa normalnie

  1. #1
    WNS
    Gość

    Domyślnie Alfa dławi się po dodaniu gazu, na LPG działa normalnie

    Witam,

    Moja alfa zupełnie przestała mnie słuchać. Miałem już jakiś czas temu problem z odpalaniem na ciepłym silniku. Nie była to wina gazu, bo nawet po wymontowaniu butli [wymiana na nową] alfa zachowywała się tak samo. Doszło do tego dziwna przypadłość jak już odpali i doda się gazu na benzynie dusi się, dławi i gaśnie. Gdy dodaję go bardzo polowi wkręca sie na obroty i można ją kręcić pod czerwone pole, ale gdy dodam gaz dynamicznie dusi się i gaśnie tak jakby nie miała paliwa. Pompa działa normalnie podaje paliwo. Wyczyściłem świece, wymieniłem czujnik położenia wału korbowego i to samo. Jak auto przełączy się na gaz działa normalnie. Problem występuje tylko na benzynie. Nie ma już pomysłów.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może przepływomierz się skończył. Spróbuj odłączyć wtyczkę od przepływki i odpal-czasami jest poprawa, więc sprawa byłaby wyjaśniona.
    A najlepiej byłoby zacząć od podłączenia do kompa.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 09-07-2013 o 19:08

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    wypadalo by podlaczyc pod kompa LPG i zobaczyc czasy wtrysków LPG na LPG i LPG na PB. Moze przez zle lpg masz rozjechana mape PB

  4. #4
    WNS
    Gość

    Domyślnie

    Po wyjęciu butli z gazu problem nie znika, więc nie jestem pewny czy to LPG. Ale mam też "dźwięk diesla" podczas odpalania. Czy uszkodzony wariator zmiennych faz rozrządu może powodować taki problem? Czy może to objawy padającej pompy paliwa ?

    Komputer pokazał mi błąd przepływki, ale był on zapisany w pamięci, a ja odpinałem ją żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie jest jej wina. Zresztą jest kupiona miesiąc temu.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    zrob reset parametrow i zobaczysz jak wtedy odpala. jesli normalnie tzn ze lpg namieszalo z benzyna. chodz niekoneicznie tak musi byc

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    156 3.0 V6 '01 blu cosmo
    Postów
    70

    Domyślnie

    Często jeździłeś na resztkach benzyny w zbiorniku? Jeśli tak, to pewnie się przytarła pompa paliwa i daje słabsze ciśnienie.

  7. #7
    WNS
    Gość

    Domyślnie

    Zrobiłem reset i dalej to samo. Średni stan paliwa to ok 1/4 baku. Tankowałem zawsze jak tylko zapaliła sie rezerwa.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał WNS Zobacz post
    Po wyjęciu butli z gazu problem nie znika, więc nie jestem pewny czy to LPG. Ale mam też "dźwięk diesla" podczas odpalania. Czy uszkodzony wariator zmiennych faz rozrządu może powodować taki problem? Czy może to objawy padającej pompy paliwa ?

    Komputer pokazał mi błąd przepływki, ale był on zapisany w pamięci, a ja odpinałem ją żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie jest jej wina. Zresztą jest kupiona miesiąc temu.
    To nie wygląda na wariator.
    A ta przepływka kupiona miesiąc temu to nowy oryginał Boscha, czy jakiś zamiennik ?
    Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa na listwie i sprawdź, czy czasami nie zaciąga gdzieś lewego powietrza. W TS-ach lubi pękać rura gumowa przed przepustnicą. Z tego, co piszesz to świece masz wymienione, więc wody ani oleju w gniazdach swiec nie ma, ale pytanie czy czasami nie ma przebicia gdzieś na kablach lub cewkach.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 11-07-2013 o 08:06

  9. #9
    WNS
    Gość

    Domyślnie

    Winna okazała się pompa. Dawała ciśnienie o połowę mniejsze niż powinna. Kupiłem nową z Bocha i teraz pali na dotyk i nie ma żadnego opóźnienia na pedale gazu. Swoją drogą czujnik położenia wału korbowego kupiłem niepotrzebnie, stary był sprawny, więc teraz mam jeden w zapasie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 00:03
  2. Alfa 147 1.6 105 km - problem po dodaniu gazu
    Utworzone przez krzysiek9526 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 17:42
  3. Alfa traci moc po gwałtowniejszym dodaniu gazu.
    Utworzone przez ptasiek1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 19:24
  4. Alfa 147 JTDm stuki przy dodaniu gazu
    Utworzone przez oscarns w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 08:24
  5. Falujące obroty po dodaniu gazu alfa 156
    Utworzone przez kosiarz097 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory