Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa Romeo 156 1.6 120km zamula

  1. #1
    karolek1992
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.6 120km zamula

    Witam serdecznie po długiej przerwie , natomiast zakupiłem kiedyś długo oczekiwaną alfę romeo o 156 o pojemności 1.6 i wtedy nastał koszmar okazało się że silnik mi pije olej jak smok itd , Silnik około 2 miesięcy został wymieniony w tym tygodniu został zrobiony wariator, od razu po wymianie silnika zaczęła świecić się marchewka i świeci się do dziś silnik od rocznika 2001 a rocznik auta 1998, w tym tygodniu został zrobiony wariator ponieważ klekotał alfa zamulała myślałem że to jest przyczyną , wariator już nie klekocze a alfa jest mułowata do około 4 tyś obrotów dopiero później dostaje kopa , na zimnym i na letnim silniku na biegu jałowym po prze gazowaniu alfę tak jak by coś przytłumiało do 2 tyś obrotów , już sam nie wiem co to może być ręce opadają , silnik wymieniony ubytków oleju zero a auto nie jedzie tak jak powinno , co to może być?? już nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim jak odłączę akumulator to niknie błąd , i przy odpalaniu coś strzeli , pójdzie dymek z pod maski i znowu błąd wskakuje ;/ spalanie ok około 100km za 20zł na lpg ,przepławkę dziś odpiłem to auto jeszcze gorzej chodziło więc chyba to nie jej wina.
    Ostatnio edytowane przez karolek1992 ; 20-07-2013 o 21:30

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kurek94
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Tłuszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999r
    Postów
    99

    Domyślnie

    A ile dałeś za silnik i wsadzenie go? Nie bardziej opłacało się wyremontować stary i mieć pewność co do tego co się ma?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A rozrząd masz ustawiony dobrze?
    Jak ustawiałeś - na blokadach i z czujnikiem, czy na znaki?

  4. #4
    karolek1992
    Gość

    Domyślnie

    Silnik 1100 +200zł montaż , rozrząd ustawiany na blokadach , w tamtym silniku walneła panewka nie zrobiła szkód żadnych ale to okazało się dopiero jak silnik rozebrałem na części w razie coś posiadam części silnika na sprzedaż myślę czy świece mają na to wpływ ponieważ mam 6 nowych 2 stare ..

    - - - Updated - - -

    Silnik 1100 +200zł montaż , rozrząd ustawiany na blokadach , w tamtym silniku walneła panewka nie zrobiła szkód żadnych ale to okazało się dopiero jak silnik rozebrałem na części w razie coś posiadam części silnika na sprzedaż myślę czy świece mają na to wpływ ponieważ mam 6 nowych 2 stare ..

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adamus
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 GTA Q2 kolor Azzuro nuvola AR 156 2,5 V6 AR145 1,6Ts AR 146 2,0 Ts AR 146 1,9 TD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Sprawdź czy to przypadkiem nie jest od uszkodzonego czujnika położenia wałka rozrządu

  6. #6
    karolek1992
    Gość

    Domyślnie

    Czujniki mam dwa najpierw był jeden teraz drugi i nic to nie daje ,.Kupiłem dziś nowe świece zobaczymy jak przyjda bo po wykręceniu starych na pare minut i wkręceniu znowu było chwilę dobrze .

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jak zapala się marchewka to nie trzeba odłączać akumulatora, tylko podłączyć do kompa i zobaczyć, co to za błąd.
    Niedawno jeden z kolegów też miał problemy z mocą. Okazało się, że była przerwa w kablach na połączeniu wtyczki przepływomierza.

  8. #8
    karolek1992
    Gość

    Domyślnie

    ale słuchaj jak odepnę akumulator bład znika i przy pierwszym odpaleniu jest strzał tak jak by nie dopalenie mieszanki i błąd wskakuje znowu .

  9. #9
    karolek1992
    Gość

    Domyślnie

    jak powinny być podłączone świece mam dwa rodzajów kabli....

    http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/2239653/1

    - - - Updated - - -

    Witam ponownie a więc dziś pojechałem na stację demontażu pojazdów kupiłem cewkę i były podmianki okazało się że jedna jest nie dobra auto śmiga jak ta lala ale tylko na benzynie na gazie muli się lpg odkąd mam auto nie było nigdy ustawiane , mam założony drugi silnik i przed zmianą nie było regulacji lpg i po zmianie , więc nie wiem czy coś nie jest poprzestawiane , tak jak wspominałem świeci mi się marchewka jak odłączę akumulator i zapalam ponownie kontrolka na chwile gaśnie po czym jest strzał z okolic kolektora i znowu mam błąd , jak odłączę lpg tzn zasilanie plus lub minus i zrobię zabieg odłaczenia klemy , nie ma żadnego strzału przy odpalaniu . Nie wiem podejrzewam że jakoś coś się miesza i idzie paliwo i benzyna , może ktoś pomoże ?? czemu auto na benzynie idzie jak szalone a na gazie przytrzymuje na obrotach?

  10. #10
    karolek1992
    Gość

    Domyślnie

    Temat zamknięty alfa naprawiona padł elektrozawór wariatora .

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 17:17
  2. Alfa Romeo 159 SW, 120KM, Sohaczew
    Utworzone przez bentley w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory