Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [156]Zerwany pasek itd. jakie konsekwencje ?

  1. #1
    gieceka
    Gość

    Domyślnie [156]Zerwany pasek itd. jakie konsekwencje ?

    Witam,
    Pierwszy mój post na tym forum i odrazu taki pechowy...przedwczoraj prawdopodobnie zerwał mi sie pasek rozrządu w mojej belli i to na dodatek w niemczech dokładnie w nowym ulm niewiemc o teraz zrobic auto ma takie objawy (z nich wywnioskowalem ze to pasek):


    - na popych nichuchu zachowuje sie jak na luzie niema kompresji...
    -z kluczyka tym bardziej tlyko taki diznwy dzwiek jakby rozrusnzik ruszal.

    Z jakim kosztem sie musze liczyc ? moze ktos mial podobny przypadek co i jak z tym jest i np ile kosztuje laweta z niemiec do polski.. ?

  2. #2
    dominik.m
    Gość

    Domyślnie

    Dopiero kupiony samochodzik??

    Nie pocieszę Cię, mam to samo.
    2 tyg temu padł rozrząd, przeskoczył pasek, nie zerwał się.
    Odgłos taki jak mówisz.
    Wszystkie zawory pokrzywione.
    Silnik i tak miałem wątpliwej jakości, zdecydowałem się na wymianę.
    Na głowicy miałem zerwane gwinty.

    Co cię czeka:
    - remont (wymiana zaworów, planowanie głowicy, robienie gniazd, wymiana uszczelek (kolektory, pokrywa zaworów, głowicy)
    - wymiana głowicy
    - wymiana silnika

    Powyższe opcje uzależnione od tego co u Ciebie w silniku piszczy.

    Zajrzyj sobie do mojego przypadku: http://www.forum.alfaholicy.org/topi...nt-vt15475.htm

  3. #3
    wojtek8181
    Gość

    Domyślnie

    Objawy wyglądają jakby pękł pasek albo przeskoczył. Nie chcę cię straszyć ale koszty możesz mieć duże ,jeśli pękł ci pasek podczas pracy silnika to możesz mieć do roboty górę silnika, tłoki, zawory, popychacze itd. Uszkodzeniu ulegają elementy w wyniku uderzenia tłoka w otwarty zawór, chyba że miałeś szczęście i jedno na drugie nie natrafiło. Jeśli chodzi o koszt scholowania to myślę że w granicach 2000zł, jeśli masz CB to pytaj na radyjku kierowców ciężarówek, może któryś będzie leciał pusty lub miał miejsce to ci przywiezie dużo taniej, oczywiście w takim przypadku musisz postarać się rampę.
    Moja rada na przyszłość dla ciebie to nie odpalaj samochodu z rozządem napędzanym paskiem na popych. Podejrzewam że tak próbowałeś zrobić i wyniku tego pękł lub przeskoczył ci pasek i teraz nie odpala. ;//

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Witaj we wrześniu również miałem takie problemy mianowicie u mnie zerwało zęby na pasku i co za tym idzie uszkodzeniu uległo 10 zaworów, prowadnice, tłoki całe na szczęscie. Wszystkie uszczelki robocizna nowy rozrząd plus pompa wody, wariator świece, śruby do głowicy, planowanie głowicy wyniosło mnie to wszystko około 3800zł. Także koszty bardzo duże. Nie wiem co będzie lepsze czy remont czy wymiana silnika ja wybrałem to pierwsze. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz

    Pozdrawiam Daniel

  5. #5
    dominik.m
    Gość

    Domyślnie

    I jak sprawa dalej wygląda.
    Czy to rozrząd, czy co innego, jakie koszta, czy Bellę udało się ściągnąć do Polski?

    Miejmy nadzieję ze nie dołączyłeś grona osób przekonanych o awaryjności Alfy, bo kolega jak widzę założył temat i więcej się nie zalogował. Tym gorzej, że teraz byłbyś w oczach słuchaczy "żywym przykładem", że to najgorsze auto pod słońcem .
    O rozrząd jak i poziom oleju trzeba dbać, czy to Alfa, czy Mercedes, Audi, Opel i cała reszta popularnych samochodów. To wszystko.

    Czekam na info.

    Pozdrawiam,
    Dominik.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominik.m
    O rozrząd jak i poziom oleju trzeba dbać, czy to Alfa, czy Mercedes, Audi, Opel i cała reszta popularnych samochodów
    Dominik.
    Opel ma bezkolizyjny silnik :wink:

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar mar3kos
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Somonino
    Postów
    9

    Domyślnie DO posiadaczy 1,8 TS z zerwanym paskiem

    Mam cały kompletny silnik, 100% działający i nadal w aucie wiec można odpalić, wariator i wszystko inne działa jak należy, auto wg VINu jest z 01.2000r


    Cena 2500zł

    http://picasaweb.google.pl/mar3kos/SPRZEDAMAngolNaCzCi#
    dużo częsci do AR 156 sedan - SPRZEDAM TANIO!!!

  8. #8
    Banan10
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Przerabiałem w październiku temat paska rozrządu zerwanego podczas jazdy w 1.8T.S (przy ok. 2000 obr/min)
    Wszystkie zawory wydechowe były do wymiany. Wymieniłem profilaktycznie również ssące.
    Koszt części do naprawy kpl. rozrząd z wariatorem i pompą wody,16 zworów, wszystkie uszczelki , uszczelniacze pasek alternatora kosztowały niecałe 1500 zł w CER MOTOR.
    Robocizna 300 zł ale mechanik robił prywatnie nie w warsztacie. Głowice nie była poprzeciągan więc obyło sie bez planowania.
    Jak na razie zrobiłem 4 tyś km po naprawie i jest ok.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    To nieźle Ci się trafiło 300zł za robociznę ja zapłaciłem jak u mnie się zerwał 1000zł :twisted:

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar maciekk
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    brzesko
    Auto
    156 2.5V6 i 147 1.6 Ts
    Postów
    733

    Domyślnie

    hej mialem to samo tyle ze nie strzelil pasek a rozlecial sie podczas jazdy jeden napinacz i kosztowalo mnie to wszystko 1500zl+rozrzad no i plus to ze potrzaskalo tylko jedna glowice przy 2.5 V6
    o co k'mon???

Podobne wątki

  1. Zerwany pasek 3.0 v6
    Utworzone przez hubizx w dziale 166
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 11:44
  2. Zerwany pasek rozrządu,jakie są skutki? 3.0 V6 24V
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 06:54
  3. zerwany pasek
    Utworzone przez żółty87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 22:48
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 22:19
  5. zerwany pasek klinowy 156 2.0 JTS
    Utworzone przez koguto-k1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2010, 11:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory