Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: silnik boxer 1,7 IE po awarii

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Jesion
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    AR 33 1,7 ie; AR 75 2,0 T.S.
    Postów
    108

    Domyślnie silnik boxer 1,7 IE po awarii

    Witam serdecznie w Nowym Roku wszystkich Alfaholików! Parę dni temu z silnika w mojej Alfuni wyskoczył korbowód i zrobił w bloku silnika "okienko". Samochód ogólnie jest w dobrym stanie, więc będę chciał wyremontować silnik. Na początek do wymiany na pewno blok silnika, wał raczej chyba nie do odratowania, dalej nowe tłoki, pierścienie, panewki. Na razie nie wiem co było przyczyną zniszczenia silnika (jechałem max do 4,5 tyś. obr/min na autostradzie jak to się stało), może niewydolne smarowanie, ciężko na dzień dzisiejszy coś powiedzieć. Po rozkręceniu całkowitym okaże się jak wyglądają głowice. Proszę o kilka dobrych rad metodycznych odnośnie prac remontowych: na co szczególnie zwrócić uwagę, jakie elementy bezwzględnie wymienić? Gdzie można zdobyć bezproblemowo większość części do boxera – uszczelki, tłoki, korbowody etc. Nie bardzo widzę wstawianie używanego silnika za 800 zł bo to też może być bomba z opóźnionym zapłonem. Czy ktoś zna dobry zakład mechaniczny w okolicach Kłodzko – Świdnica – Nysa, który porządnie zrobi remont silnika. Za wszelką pomoc dziękuje.

    Zdjęcia silnika: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...20f246aa1.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...06306e16f.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7dadbf9b1.html

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Praktycznie jak zauważyłeś potrzebujesz nowy blok i korbowód/y. Zasadniczo wolałbym kupić silnik za 800 zł i jego wyremontować. A co musisz wymienic? Poza rzeczami nie do odratowania, panewki główne, korbowe, oporowe. Jeśłi kupisz sam blok silnika to koniecznie z pokrywami panewek głównych, dojdą wtedy tłoki i szlif cylindrów, oczywiście wszystkie uszczelki, rozrząd, pompa wody. Głowicę należy oddać do zakładu który dokładnie je sprawdzi i naprawi (gniazda, prowadnice itd.) Wał do szlifu (z wyważeniem). Pamiętaj aby róznice mas tłoków i korbowodów nie przekraczały 2g!. Zalecam też wymianę pompy oleju. Masz trochę za daleko bo inaczej zaprosiłbym Cię do siebie... Jak potrzebujesz jakiś części pisz bo u siebie mam obcykane co gdzie da się dostać.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Czytając wypowiedzi podobne do Twoich Kolego (kupić czy remontować) jestem zazwyczaj za remontem, bo nigdy nie wiadomo co się kupi. Jednak w Twoim przypadku nie pozostaje nic innego, jak kupno użuwanego silnika, bo w tym który masz nie bardzo jest co remontować. Zastanawiałbym się tylko, czy kupić używany silnik na chodzie, czy uszkodzony. Jeśli uda Ci się kupić silnik w dobrym stanie na chodzie nawet za te 1.500-1.800 zł - nie zastanawiaj się. Jeśli natomiast zdecydowałbyś się na zakup za bezcen (tylko za bezcen!) uszkodzonego silnika musisz się koniecznie dowiedzieć co mu dolega :|

    Reasumując - jestem za kupnem użuwanego silnika w dobrym stanie. Najlepiej taki, który jest jeszcze w samochodzie - odpalić, przejechać się jeśli jest taka możliwość. Jeśli kupisz uszkodzony czeka Cię dużo zabawy, ale jeśli masz warunki i potrafisz z dwóch uszkodzonych silników zrobić jeden dobry dokupujac jedynie uszczelki i inne niewiele warte drobiazgi - zastanów się :wink:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. [33] Silnik 1.6 boxer z AR 145 w AR 33?
    Utworzone przez darles92 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 22:12
  2. [145] Czy można zmienic silnik z 1.3 boxer na 1.6 boxer
    Utworzone przez Gutek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 08:26
  3. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  4. [146] Silnik 1.7 boxer 146
    Utworzone przez Maciek2392 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory