Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problem z immobiliserem

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie Problem z immobiliserem

    Trochę zdubluje mój poprzedni watek. Otóż w poniedziałek rano Alfa odmówiła posłuszeństwa. Akumulator kręcił rozrusznikiem, wyświetliła błąd VDC/ABS i wszystkiego po kolei i oczywiście immobiliser. Idąc za radami, podmieniłem akumulator (stała parę godzin bez akumulatora) i zapaliła od strzała bez problemów. Dziś rano też zapaliłem i jakieś 30 metrów od domu w trakcie jazdy wywaliło błąd immo i silnik zgasł. Akumulator kręci, ale błąd immo ciągle blokuje.

    Wymieniłem ponownie akumulator ale nic nie pomaga. I tak sobie przypomniałem, że w niedziele spadł mi kluczyk. Idąc tym tropem, wymieniłem baterię ale usłyszałem, że we wnętrzu coś lata. No więc rozebrałem obudowę i okazało się, że jeden mikrostyk się odkleił.o nie problem, bo lutownica jest. W trakcie rozbierania kluczyka wyleciała mi też taka mała szklana ampułka. Wyczytałem, że to coś od immo co ma być w obudowie. Znalazłem miejsce do którego niby pasuje, ale chcę spytać czy to tu ma być ?

    Wiem, że powinno się jeszcze wyczyścić antenę immo choć pewnie gdyby nie działała, nie działałaby wcale. Ale wyczyszczę dla spokoju sumienia, Czy tylko wystarczy ja przetrzeć z kurzu cz coś jeszcze ? To jest taki krążek wokół stacyjki ? Pytam, gdyż jeszcze nie rozbierałem. Kurde nawet nie ma jak do elektryka podjechać. Dobrze że 146 pali jak trzeba i nawet 147 holowałem choc holowanie bez silnika to gówniana atrakcja. Dobrze że to tylko kilkadziesiąt metrów.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0809.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	135348  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Zdejmujesz obudowę pod kierownicą i masz dostęp do stacyjki, tam jest taki pierścień(antena) podłączony do kostki. Przetrzyj antenkę, psiknij kontaktem na styki w kostce i to masz z głowy. Co do kluczyka, to zgadza się, ta pastylka jest od immo i to jest jej miejsce. Jeżeli pastylka nie była wystarczająco blisko antenki mogła powodować problem. Przewód od tej kostki idzie na tyły body kompa, tam tez powinieneś sprawdzić czy nie zaśniedziało coś. W ostateczności masz korozje body kompa (musiałbyś go wyjąć i obejrzeć) lub brak styku albo przerwę na przewodach łączących body ze sterownikiem.
    Ostatnio edytowane przez gramian ; 18-06-2014 o 10:53

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    No więc tak. Zacząłem od ładowania akumulatora. Kręci jak diabeł. Przeczyściłem wszystkie styki w kostce na klemie "+", łącznie z wykręceniem tych bezpieczników i wkręceniem ponownie. Sprawdziłem wszystko miernikiem, akumulator ma 14.5 V i na każdym kabelku tyle wychodzi. Przeczyściłem kabelek do antenki, troszeczkę podgiąłem styki by lepiej kontaktowały. Wyjąłem pastylkę z kluczyka i przykleiłem do pierścienia/anteny. I wszystko to qpa. Po przekręceniu kluczyka, melduje błąd immobilisera i melduje błąd VDC. Przycisk ARS świeci się (ten na tunelu). Zupełnie z niewiadomego powodu walnęło mi raz info, że mam żarówkę spaloną choć jest dobra.

    Kwestia druga, czy jak w czasie jazdy immobiliser stwierdzi nagle, że kluczyk jest nie taki to w czasie jazdy odcina zapłon ?

    Cała nadzieja, że Jeżu pomoże ze swoim magicznym komputerem bo mnie już ręce opadają. Co zrobić, skoro nie da się nawet dojechać do elektryka.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Tak, niestety odetnie ci zapłon. Czy oglądałeś body komputer? wypnij chociaż wszystkie przewody jakie są z tyłu BC podłączone i podepnij. Powtórz to kilka razy, może tam coś zaśniedziało.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    W zasadzie chyba najlepiej byłoby wypiąć cała skrzynkę bezpieczników bo body com jest z tyłu o ile widzę dobrze na rysunkach. Rozłączyć body z bezpiecznikami, przeczyścić i złożyć do kupy ?

    Jak zacząłem sprawdzać, to w przypadku awarii kluczyka (950 zł serwis, 600 zł na mieście) taniej wychodzi kupić zestaw komputer immo, stacyjka i 2 kluczyki.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Trzeba zlokalizować problem, a swoją drogą wolałbym chyba programowo usunąć immo, koszta mniejsze. Złodziej jak ma ukraść to go immo nie powstrzyma, ale na szczęście alf nie kradną

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Jakbym wiedział jak wywalić to dziadostwo to bym chętnie wywalił. Jak wiesz jak usunąć, chętnie skorzystam bo potrzebne mi to jak q... bliźnieęa w tym jedno czarne.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Małe podsumowanko nieusuniętej usterki. Może ktoś coś wymyśli. Dla przypomnienia, mam problem z immobilizerem. A o to co się działo od kupna auta.

    Radio samochodowe nie działało. Wyciągnąłem i okazało się, że kable są wypięte. Wpiąłem je ale radio nadal nie działa. Jednym słowem uwalone, ale strata niewielka bo kasetowe. Zostawiłem je wpięte. Po kilku dniach próbowałem rano uruchomić auto, wyskoczył błąd immo a następnie błąd VDO. Samochodu nie uruchomiłem. Po przeszperaniu rozmaitych "poradni" dowiedziałem się, że winowajcą może być słaby akumulator choć mój kręcił. Wyciągnąłem akumulator ze 146 i profilaktycznie wypiąłem radio podejrzewając je o jakieś zwarcie które mogło "osłabić" akumulator. Po zmianie akumulatora (auto stało kilka godzin bez akumulatora) samochód następnego dnia rano się uruchomił. Po powrocie z pracy upadł mi kluczyk i następnego dnia znowu auto uruchomiłem, jednak w trakcie jazdy wyskoczył błąd VDO a następnie błąd immo, auto zgasło i doopa. Przyholowałem auto do domu (na szczęście tylko 100 m). Po ponownym przejrzeniu wszystkich rad w necie zrobiłem następujące rzeczy:


    • Odpiąłem akumulator na parę godzin i wpiąłem ponownie



    • Przeczyściłem klemy i złącza bezpieczników przy "+" akumulatora



    • Zmierzyłem napięcie na akumulatorze i wszystkich przewodach wychodzących z klem (wszędzie 14.5 V)



    • Wyciągnąłem i wsadziłem ponownie czerwone przekaźniki w puszce od bezpieczników przy akumulatorze



    • Wypiąłem kabel do anteny immobilisera, przeczyściłem i wpiąłem.



    • Rozebrałem kluczyk i przykleiłem transmiter do anteny immobilizera.



    • Wypiąłem i wpiąłem wszystkie wiązki kabli do skrzynki bezpieczników pod kierownicą.


    Oczywiście jak nie trudno się domyślić, wszystko to nie uleczyło Alfy. Po przekręceniu kluczyka piszczał błąd immobilizera i VDO choć dziś nastała zmiana i piszczy już sam błąd immo (VDO przestało po manewrach z wiązką w puszce bezpieczników). Auto kręci rozrusznikiem normalnie.

    Dziś podjechał Jeżu i podpiął się kabelkiem do złącza diagnostycznego, ale FiatEcuscan nie może nawiązać połączenia. Nie mniej odczytał, że poduszki są ok (przełączał coś na kabelku).

    Może ma ktoś jakiś pomysł, gdzie ją kopnąć aby zaczęła normalnie działać ?


  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    czyli masz gdzieś przerwę na kablach pomiędzy body kompem a sterownikiem lub do poprawienia zimne luty na body kompie(najbardziej prawdopodobne). Tak czy inaczej będziesz musiał go chyba wyjąć i dać do dobrego elektronika samochodowego.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - uszkodzony transponder(pestka immobilizera).
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. Zginął jedyny kluczyk z immobiliserem - Alfa Romeo 156
    Utworzone przez hutszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 08:35
  2. Dorobienie kluczyka z immobiliserem i centralnym zamkiem
    Utworzone przez Alex128 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 22:30
  3. Problem z immobiliserem
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 14:07
  4. [164] Problem z Immobiliserem.. POMOCY:(
    Utworzone przez krycho91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 06:24
  5. Problem z immobiliserem..
    Utworzone przez shallot w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 13:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory