Witam otoz mam nie typowy problem. Przyszo mi wymienic lozysko w prawym kole z przodu. Samochod wyposazony w abs lecz nie dziala. Predkosciomierz przed wymiana lozyska dzialal bez zarzutow. I zaczelo sie, lozysko zostalo wymienione, po wymianie jazda probna I ... Predkosciomierz zaklamuje jade 100 pokazuje 50-60, skrzynia (Selespeed) zaczela wariowac, nie chce wrzucac wyzszego biegu ponizej 4 tys obr a jesli juz to z szarpnieciem, biegi w dol wchodza bez zarzutow. Brak trybu automatycznego CITY. Podpialem pod komputer brak bledow. Cisnienie w normie, sprzeglo odpowiednia wartosc 28.334. I tutaj zaczynaja sie moje pytania Predkosciomierz pobiera predkosc z tego wlasnie o to czujnika ABS ? Czy z czujnika wychodzacego ze skrzyni biegow? Spotkalem sie z roznymi opiniami. Jesli juz z ABS'u to czy da sie zrobic predkosciomierz nie dotykajac ABS? Niestety nie mam takich funduszy a czeka mnie jeszcze pare innych wymian. Czy jest takowy bezpiecznik ktory odpowiada za predkosciomierz? Jakies rady gdzie moglbym jeszcze szukac usterki? Czy ktos juz sie spotkal z takim problemem?