Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Brak reakcji na pedał gazu

  1. #1
    bogusch13
    Gość

    Exclamation Brak reakcji na pedał gazu

    Witam...Problem jest tego typu.od miesiąca dzieje mi się coś takiego, nieraz po odpaleniu a nieraz po przejechaniu----zapala mi się kontrolka wtrysku i alficzka chodzi na wolnych obrotach.BRAK REAKCJI NA NA NACISKANIE GAZU.nieraz samo przechodzi po chwili a nie raz jak poruszam wtyczkami np.przy pompie to też zacznie działać.....


    POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Możliwe że tu jest taki sam problem jak w 156 , czyli konektor od potencjometru do ecu gubi sygnał .

    w 156 ta wtyczka jest za schowkiem pasażera i ją się usuwa i lutuje kable na stałe , ale w 166 nie wiem gdzie jest dokładnie

    tu jest info o tym

    FantaTeam attack Porady techniczne
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    błąd lini przyspieszenia - tak to się nazywa w Egzaminerze
    kiedyś była akcja serwisowa i te co były na gwarancji miały zmieniane polączenia potencjometru pedału gazu z wiązką przepustnicy...

    musisz odkręcić matę osłaniającą deskę rozdzielczą pod kierownicą ... i jak ją wyjmiejsz tą matę to musisz zanurkować tam do pedałów i zobaczysz taką kostkę łączącą pedał gazu z wiązką ... wyczyśc ją dobrze popraw styki i będzie dobrze ... a najlepiej to wyciąć tą kostkę i zalutować kable ze sobą ... i już

  4. #4
    bogusch13
    Gość

    Domyślnie

    kurde co do tych kabli to zanurkowałem tam i jest tylko jedna kostka biała idąca z dołu ale nie jestem pewien czy to idzie od pedału gazu..a czy może mi ktoś puścić fotke jak to wygląda przy silniku??byłbym wdzięczny.....

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    jak dobrze zanurkujesz tak żeby zobaczyć mechanizm pedalu przyspieszenia .... taka puszeczka - potencjometr to zobaczysz również który przewód i gdzie wychodzi ... i na wszystkich łączeniach popraw styki ... poprzyginaj blaszki

  6. #6
    cziter
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy a Jeśli to nie pomogło:/ to co mam zrobić;/ dalej ten sam objaw, a przy silniku nie ma żadnej wtyczki innej??

  7. #7
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Jest wtyczka.

    Przy przepustnicy i jej mechanizmie sterujacym (taka plaska, metalowa, zebrowana puszka boscha) jest wtyczka. Sprawdz ja.

    Niestety nei pamietam gdzie ona jest dokladnie, ale wydaje mi sie, ze wchodzi do mechanizmu od tylu...

  8. #8
    Marcin łuczak
    Gość

    Domyślnie

    mam podobny problem co kolega czy podłaczenie pod komputer wykaze te błedy

  9. #9
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Nawet jezeli pokaze brak lacznosci miedzy przepustnica a pedalem, to i tak wiele to nie daje, bo nie wiadomo gdzie ginie sygnal...

    Sprawdz na poczatek wtyczke o ktorej pisalem wyzej... pedal, jak pisali inni.

    I koniecznie sprawdzicie czy w ogole nie reaguje, czy reaguje bardzo slabo...

    Tez mi sie cos takiego przytrafilo. Probldem z odpaleniem, jakby benzyny nie dostawal, a potem problem z obrotami, bo na gaz reagowal, ale ledwo do 1500 RPM szedl i to chyba z 5 sekund sie rozkrecal...

    Niestety nie wie mczego to byla wina, ani jak to naprawic, raz mi sie zdazylo...

  10. #10
    Karo1205
    Gość

    Domyślnie

    witam ja mialel taki sam problem wlasnie wrocilem z garazu nie laczylo dobrze na wtyczce pod schowkiem po stronie pasazera a wiec w AR 156 jest biala wtyczka wyjmij dywaniki odchyl podspodem tapicerke zacznij od prawego rogu mozesz zdiac rowniez nakladke na prog ale nie jest to konieczne i masz ryzyko zerwania zaczepow ja rozpialem ta wtyczke wyczyscilem i dziala pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Chwilowy brak reakcji na pedał gazu - JTD 8V
    Utworzone przez Fucel w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 21:55
  2. Brak reakcji na pedał gazu JTD
    Utworzone przez Brylancik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 14:49
  3. Brak reakcji na pedał gazu V6
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 20:24
  4. przepustnica/ brak reakcji na pedał gazu
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 21:26
  5. Brak reakcji na pedał gazu JTD
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory