Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Crosswagon lsd tył.

  1. #1
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie Crosswagon lsd tył.


  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    A po cóż ci w crosie mechaniczna szpera?
    Q4 standardowo wyposażona jest już w ASR, czyli (taką trochę oszukiwaną) elektryczną blokadę dyferencjału, a działa całkiem dobrze, bo niedawno sprawdzałem. 2 koła po przekątnej miałem w powietrzu i dałem rade wjechać na skarpę. A jeżeli chodzi ci bardziej o sportowe zamiary to no cóż... na tych 150 kucy to i na mokrym asfalcie ASR spokojnie sobie poradzi. W zimie też daje rade.. sprawdzone w beskidach

    Na dowód tego, że fabryka jest ok, poniżej link. Ja miałem jeszcze gorszy podjazd.
    https://www.youtube.com/watch?v=jvZKwd88T-0


  3. #3
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    W sumie nie mam na to dobrej odpowiedzi. Znaczy mam, w sensie że jakby elektroszpera była taka super, to nikt by się nie zachwycał torsenem w centralnym dyfrze. Natomiast bardzo wątpię czy przy moich umiejętnościach faktycznie zauważyłbym różnicę odnośnie torsen vs elektro w tylnym dyfrze. W subaru miałem płytkową i działało to ok, z tego co kojarzę. Tu bym też tak chciał, no ale to jest na końcu listy modów w tym samochodzie. I zakładając że mnie ten samochód nie wyprowadzi z równowagi na tyle że go sprzedam do tego czasu ;]

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Torsen nie jest takim ideałem, jak to wszyscy wychwalają. Bez ASR z choćby jednym kołem w powietrzu nie ruszysz. Torsen aby działał potrzebuje choćby niewielkiego oporu na obu wałkach wyjściowych. Elektroszpera jest tylko uzupełnieniem, a nie podstawą napędu Q4 chociaż daje sobie całkiem nieźle rade.
    Crosswagon nie jest terenówką, żeby mieć stała blokadę wszystkich 3 dyferencjałów, ani też sportowym autem, którym poszalejesz bokami na zakrętach.


  5. #5
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złoty Zobacz post
    Crosswagon nie jest terenówką, żeby mieć stała blokadę wszystkich 3 dyferencjałów, ani też sportowym autem, którym poszalejesz bokami na zakrętach.
    No, to drugie to wiem że ludzie robią i wychodzi z tego taka trochę "impreza killer". Fakt że sporo zachodu jest.

    Co do ograniczeń torsena to zdaję sobie sprawę. Można wrzucić płytkową też: cena + 15%.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Co do imprezy... ostatnio zastanawiałem się, czy jest sens i ile roboty byłoby przy wsadzeniu takiego busso na przykład

    Też zastanawiałem się na poprawą dyfrów, ale przekonałem się, że seria jest dla mnie wystarczająca, tylko trzeba umieć używać elektroniki.


  7. #7
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Ale chciałbyś wrzucać busso DO imprezy? Busso brzmi nieźle, ale EJ20T brzmi zajebiście, przynajmniej dopóki nie stłumiono bulgotu w późniejszych rocznikach. I podkręcić łatwo, masa gratów jest.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Nie do imprezy ale do mojej Q4
    Myślałem kiedyś o imprezie STI, ale odstraszyło mnie trochę spalanie, a że mam ciężką nogę, to nie wiem czy w 20 bym się zmieścił


  9. #9
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    No trochę żłopie (miałem stare legacy turbo, ale to prawie to samo), ale za to rzadko się psuje. W ogóle jestem fanem subaru. Tych starszych, nie wiem jak teraz...

    Co do busso też myślałem, ale silnik mało rozwojowy. W ogóle trochę bryndza z silnikami w alfach - podobna sytuacja jak we francuzach. V6 / okolice 200 KM i tyle.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Impreza to z 2003 by wchodziła w grę. Ale mam dylemat, muszę mieć auto 4x4, bo w zimę do domu nie dojadę a czasami i z domu, chociaż jest z górki. Więc albo kupuję fajne 4x4 (i tutaj właśnie miał miejsce zakup obecnej SW Q4), albo Jakiś zwykły tani dopracowóz 4x4 i jakieś fajne sportowe tylnonapędowe np taka Mazda RX8


Podobne wątki

  1. crosswagon
    Utworzone przez zawigrze w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 09:28
  2. 156 Crosswagon
    Utworzone przez walendi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 09:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory