Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: ....brak mi slow

  1. #1
    iboss
    Gość

    Thumbs down ....brak mi slow

    ...witka. Ten kto mysli ze "oho iboss pisze wiec pewnie znow ma problem" ten zgadl!!!! Otórz sprawa dotyczy znow pompy ,jak przynajmniej mniemam.
    Jak pisalem w swoim ostatnim poscie padla mi pompa paliwowa ,wymienilem i... 2dni pojezdzilem...n/c. Jeszcze u machanika nie bylem bo juz ma zamkniete ale na wlasne oko moge powiedziec ze to znow to samo bo objawy sa identyczne. Najpierw zapalic nie chciala a jak juz jakos zaskoczyla to silnik mial moze 300rpm ,kaszlal ,dlawil sie az w koncu zdechl. mimo wielokrotnych prob uruchomienia silnika nic nie wskórałem z tym tylko ze teraz to juz sie nawet nie dlawi ,poprostu nie pali i koniec. Wiec prosze szanowni Alfoholicy doradzcie gdzie jest problem bo mnie szlak trafi i to byc moze jeszcze dzisiaj. Dodam jeszcze ze podczas ostatniej wymiany mechanik sprawdzal wziernikiem bak paliwa i nic tam nie plywa ,na dnie nic nie zalega itp wiec wersja z syfem w baku odpada odrazu. Ide teraz do sklepu (z naciskiem na slowo "IDE" po jakiegos browka bo musze sie odstresowac ,ale na pewno bede czekal na wasze odpowiedzi wiec jak ktos ma jakas hipoteze to prosze o szybka odpowiedz...
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 27-04-2009 o 22:28

  2. #2
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    może czujnik położenia wału ?

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    A czy nie masz czasem problemu z zapowietrzeniem zbiornika paliwa ??? syczenie podczas odkrecania korka wlewu paliwa

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    iboss
    Gość

    Domyślnie

    ...co do zapowietrzania sie zbiornika to raczej odpada bo sprawdzilem korek i wpuszcza powietrze do baku niczego przy tym nie wypuszczajac. jesli zas chodzi o czujnik polezenia walu to nic o nim nie wiem ,nigdy nawet nie slyszalem ale zastanawiam sie co on moze miec wspolnego z pompa paliwa. A teraz zagadka ,wrócilem ze sklepu i profilaktycznie poszedłem do auta sprawdzic czy mu sie oby w jakis cudowny sposob nie poprawilo. Siadlem przekrecilem kluczyk i...CUD!!! zapalil jak by nigdy nic ,chwile posiedzialem ,pare razy gasilem i odpalalem i wszystko oki ,ale teraz to nawet boje sie gdziekolwiek nim jechac bo jak mi gdzies na trasie zdechnie to mi serce chyba peknie. Nie wiem co jest z ta moja Alfa ,ale od poczatku jej uzytkowania czyli od jakichs 9m-cy wydalem okolo 6tys PLN na rozne naprawy i nie bylo wsród nich nic powaznego ,jak remont czy chocby wymiana rozrzadu ,same glupoty. Niech mi ktos powie co jest z tym moim samochodem bo choc zamierzam ja sprzedac na dniach to nie chce nikogo na mine ladowac i chcialbym ja uleczyc przed sprzedaza.
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 27-04-2009 o 22:29

  5. #5
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Pytanie brzmi, czy na pewno wcześniej diagnoza była trafna i powodem była pompa?
    I czy tym razem jest tak samo?

    Możemy szukać albo przyczyn arcykrótkiej żywotności pompy albo szukać innego powodu niemożności odpalenia.

    Pompa mogła paść przez syf w zbiorniku. Czy słychać ja jak przekręcisz kluczyk do momentu zapalenia się kontrolek?

  6. #6
    iboss
    Gość

    Domyślnie

    ...no wlasnie ztym slyszeniem to jest roznie. Bo jak sie moje dzisiejsze problemy zaczely to choc nadstawialem uszu nie slyszalem znajomego brzeczenia w okolicach bagaznika a teraz jak sie nagle wszystko spontanicznie naprawilo to slysze owe brzeczenie dosc wyraznie. Wiec skoro to nie pompa to co???? co moze sprawiac ze pompa raz dziala a raz nie??? Dodam jeszcze ze z elaktryka wedlug machanika wszystko jest ok.

  7. #7
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    A jak przekrecisz kluczyk bez zaplonu slychac cykniecie przekaznika?

  8. #8
    iboss
    Gość

    Domyślnie

    ...niby cykniecia nie slychac ale nigdy go nie slyszalem ,nawet jak wszystko dzialalo jak nalezy a pozatym (moge sie mylic) ale jak by to byl przekaznik to po tym jak by padl to juz by sam z siebie nie zmartwych-wstal... I dodac musze ze przekaznik od pompy wymienialem jakies 2m-ce temu bo zmarl smiercia naturalna...

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    to rozne rzeczy moga byc szeroki temat jak jestes z Edynburga to podjedz tu Labinjoh Ltd and Edward Labinjoh Car Sales Ltd byc moze cos pomoga
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #10
    iboss
    Gość

    Domyślnie

    ...do edi... mam jakies 60km wiec podjechac nie klopot o ile tylko maja Alfa nie bedzie miala innych planow na ten dzien...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 12:22
  5. brak mi slow alfa forever
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory