Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Silnik 2.4 jtd, Alfa zgasła podczas jazdy i...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Beta_Julia
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    pow. bielski
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (1999r.) 150HP
    Postów
    11

    Domyślnie Silnik 2.4 jtd, Alfa zgasła podczas jazdy i...

    Witam Panowie, miałem dzisiaj taką ciekawą "akcję" w trasie... Po przejechaniu 110km w mojej Alfie 156 podczas przyspieszania nagle zgasł silnik (obroty na wskaźniku poleciały do 0 i zacząłem wytracać prędkość). Kiedyś miałem problem z czujnikiem ciśnienia doładowania, ale wtedy objaw był inny - podczas przyspieszania nagle wskaźniki prędkościomierza poleciał do zera, a obrotomierz na obroty biegu jałowego. Silnik pracował, ale nie reagował na dodanie gazu. Pomagało wyłączenie i włączenie zapłonu. Wracając do tego incydentu z dzisiaj. Olej jest, płyn chłodniczy jest - dałem mu chwilę odpocząć po czym ponownie ruszyłem. Ujechałem może z 1km, po czym poczułem, że pedał przyspieszenia pracuje zero jedynkowo - lekkie dodanie gazu powodowało delikatne szarpnięcie, a jego ujęcie powodowało przystopowanie, po czym po 10s ponownie samochód się wyłączył... Ostatecznie odczekałem, odpiąłem aku na pół minuty, poczekałem aż ostygnie i dojechałem te nieszczęsne 50km nie przekraczając 100km/h. Ktoś ma jakieś pomysły co Ją boli?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beta_Julia Zobacz post
    Witam Panowie, miałem dzisiaj taką ciekawą "akcję" w trasie... Po przejechaniu 110km w mojej Alfie 156 podczas przyspieszania nagle zgasł silnik (obroty na wskaźniku poleciały do 0 i zacząłem wytracać prędkość). Kiedyś miałem problem z czujnikiem ciśnienia doładowania, ale wtedy objaw był inny - podczas przyspieszania nagle wskaźniki prędkościomierza poleciał do zera, a obrotomierz na obroty biegu jałowego. Silnik pracował, ale nie reagował na dodanie gazu. Pomagało wyłączenie i włączenie zapłonu. Wracając do tego incydentu z dzisiaj. Olej jest, płyn chłodniczy jest - dałem mu chwilę odpocząć po czym ponownie ruszyłem. Ujechałem może z 1km, po czym poczułem, że pedał przyspieszenia pracuje zero jedynkowo - lekkie dodanie gazu powodowało delikatne szarpnięcie, a jego ujęcie powodowało przystopowanie, po czym po 10s ponownie samochód się wyłączył... Ostatecznie odczekałem, odpiąłem aku na pół minuty, poczekałem aż ostygnie i dojechałem te nieszczęsne 50km nie przekraczając 100km/h. Ktoś ma jakieś pomysły co Ją boli?
    Witam. prawdopodobnie regulator ciśnienia paliwa zaczyna szwankować. miałem podobną sytuacje u siebie.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    POdłącz se kompa to będziesz wiedział co ją boli

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Beta_Julia
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    pow. bielski
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (1999r.) 150HP
    Postów
    11

    Domyślnie

    Na kompie wyszło sporo ciekawych rzeczy...
    -Czujnik położenia wału
    -Ciśnienie doładowania A
    -Czujnik wyprzedzenia obrotów
    -Czujnik czasu żarzenia
    -Świece żarowe (chociaż wymieniłem na sprawne, ale pewnie przekaźnik padł w pozycji zwartej i kolejny komplet poszedł)

    Z tego co udało mi się ustalić, to z czujnikiem położenia wału wiąże się również wyprzedzenie obrotów, więc jeśli go wymienię zapewne oba błędy znikną - tylko czy to jest główną przyczyną?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Prawdopodobnie po rozgrzaniu czujnik traci swoje "właściwości" . Dla pewności może uda się Tobie go sprawdzić dokładnie w ten sposób:
    https://www.youtube.com/watch?v=yYqhg9spjfU (nie wiem czy fiatowski da radę tak samo sprawdzić ale spróbować można)

Podobne wątki

  1. AF 147 silnik gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez stopman w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 16:17
  2. 156 2.0 zgasła podczas jazdy , brak prądu
    Utworzone przez EGONZGIERZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 20:12
  3. Silnik gaśnie podczas jazdy :(
    Utworzone przez singbad w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 21:02
  4. Zgasła podczas jazdy JTD - P0101 P0191 P1320
    Utworzone przez dragon855 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 20:44
  5. [156] 1.8TS podczas jazdy zgasła i nichce odpalic
    Utworzone przez rafao3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory