Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Stuknięcie przy ruszaniu.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie Stuknięcie przy ruszaniu.

    Witam,
    Od wczoraj przy ruszaniu daję się usłyszeć jednorazowy stuk, głośność stuku zależy od szybkości ruszania.Wie ktoś o co może Chodzić.czy to poduchy silnika? Dodam że daje się stuk odczuwać na karoserii

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    U mnie raz stuka przy ruszaniu, ale jak auto dlużej postoi. 4 lata z tym jezdze i nic po za tym ;d Specjalnie nie interesowałem się o co chodzi, może coś na linii sprzegła, albo przy skrzyni biegów... Nie mam pojęćia.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Tylko, to staję się uciążliwe. A ja jakby to powiedzieć jestem z tych osób którzy nie lubią jak auto nie pracuje jak powinno

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza2310 Zobacz post
    Tylko, to staję się uciążliwe. A ja jakby to powiedzieć jestem z tych osób którzy nie lubią jak auto nie pracuje jak powinno
    Kolektory mogą się poluzowac a raczej ich łączenia.może koroza, uszczelki...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michal2203
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Lancia Lybra
    Postów
    5

    Domyślnie

    a na jałowym biegu Ci się to zdarza? U mnie w Lancii kiedyś 1.8 benz. mi tak klekotało, na jałowym biegu, podczas ruszania, pojechałem do mechanika, zalali mi jakiegoś doktorai silniczek pracuje jak pracować powinien. Mam nawet filmiki na YT, to Ci podrzuce na priva, żeby tutaj nie robić "reklamy" to zobaczysz czy podobne to czy nie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    u mnie tez zaczynalo sie od stukniecia przy ruszaniu a od niedawna doszlo tez przy zminie biegów( jak spokojnie przełacze to ok, ale jak na troche wyzszych obrotach i szybciej sprzegło puszcze to za kazdym razem) stuknie tez gdy zdejmuje noge z gazu i nagle go dodam, tez nie moge zdiagnozowac co to, wymieniłem przegub bo była guma rozwalona ale nie pomogło, sklanial bym sie ku poduchom..

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Reda
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cześć, stuki przy ruszaniu to na 90% któraś z poduszek zawieszenia silnika lub skrzyni.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lublin/Warszawa/Skądinąd
    Auto
    AR 156
    Postów
    15

    Domyślnie

    Panowie w mojej pięknej pojawił się bardzo podobny problem. Różnica jest taka, że stuknięcie słychać również kiedy zdejmuję nogę z gazu oraz podczas zmiany biegów. Zmieniam bieg, wciskam gaz i słychać stuknięcie. Diagnoza pewnie taka sama, jednak sprawdzałem poduszki pod silnikiem (1 bieg, gwałtowne ruszanie i hamulec) i wydają się być OK. Jak mogę sprawdzić poduszki pod skrzynią? Kanału i wiedzy brak.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    W 2 z 3 tu podanych przypadków to jedna z poduch, ale mogę pocieszyć, niekiedy to tylko oznacza że śruba się poluzowała

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Beta_Julia
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    pow. bielski
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (1999r.) 150HP
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rycho181 Zobacz post
    Panowie w mojej pięknej pojawił się bardzo podobny problem. Różnica jest taka, że stuknięcie słychać również kiedy zdejmuję nogę z gazu oraz podczas zmiany biegów. Zmieniam bieg, wciskam gaz i słychać stuknięcie. Diagnoza pewnie taka sama, jednak sprawdzałem poduszki pod silnikiem (1 bieg, gwałtowne ruszanie i hamulec) i wydają się być OK. Jak mogę sprawdzić poduszki pod skrzynią? Kanału i wiedzy brak.
    Uszkodzona poduszka od skrzyni charakteryzuje się właśnie takimi objawami - dodajesz gazu pojawia się stuknięcie, upuszczasz i słyszysz to samo. Przerabiałem to już w kilku samochodach i za każdym razem właśnie ją trzeba było wymienić. Żeby ją sprawdzić "po domowemu" podnieś auto na podnośniku (najlepiej żabą), podeprzyj co by Ci na głowie nie wylądowało, i zaprzyj jakimś metalową rurką, brechą, łomem, łyżką do opon pomiędzy poduchą a innym metalowym elementem nadwozia. Jeśli po odgięciu będziesz widział uszkodzenie gumy, to masz odpowiedź. Jeśli guma chodzi zbyt lekko, to również jest do wymiany. Jeśli nie chcesz się brudzić, to podjedź na stację diagnostyczną tam gdzie miałeś robiony przegląd - z reguły biorą Ci wtedy auto za free i podnoszą. Jeśli pojedziesz na inną stację będzie Cię to kosztować jedyne 20-ścia złociszy.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 11:22
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 15:18
  3. Stuknięcie przy uruchomieniu silnika
    Utworzone przez sebawroc w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 08:31
  4. 156 mocne stuknięcie przy podjeździe na krawężnik
    Utworzone przez glusio w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 20:54
  5. [155] Uderzenie przy ruszaniu
    Utworzone przez Trax w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 14:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory