Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: [156] Chcę uratować swoją Alfę

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD 2.4 20v 2004r
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk123 Zobacz post
    Podczas jazdy mruga bez przerwy kontrolka świec, przy czym auto potrafi się zatelepać przy odpaleniu i gaszeniu. Jakie najlepsze świece? Komplety z allegro 4szt. za 100zł to raczej robienie fuszerki.
    Siemka. Owszem mogą to być świece, ale może też być moduł podgrzewania świec. Co do samych świec to ja bym nie oszczędzał i nie kupował jakichś tanich zamienników.

  2. #12
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    bardzo dziwne, u mnie nic takiego nie świeci. A błędów zero, jak podpinałem pod komputer.
    U mnie też jest, chociaż działa chyba trochę losowo.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał heliogabal Zobacz post
    U mnie też jest, chociaż działa chyba trochę losowo.
    może moja wersja jest uboższa o ten czujnik. Przed włączeniem silnika pojawia się ikonka po czym gaśnie wraz z innymi, m.in świecami. Mogę jechać bez pasów jak i w zapiętych pasach i kontrolka się nie będzie świeciła.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał heliogabal Zobacz post
    U mnie też jest, chociaż działa chyba trochę losowo.
    Ty masz pełnego FL jak i FL wnętrza na pewno nie mają czujnika w zapięciu pasów kierowcy. W przed FL pierwsze wersje na pewno miały czujnik.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Ty masz pełnego FL jak i FL wnętrza na pewno nie mają czujnika w zapięciu pasów kierowcy. W przed FL pierwsze wersje na pewno miały czujnik.
    pytanie do którego roku ? moja 2000 i nie ma niestety...

  6. #16
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Moja miała i się świecił jak gupi aż do zapięcia pasów przez kierowcę. Produkcja z końca 2000. Jesteś pewny, że masz ten czujnik sprawny?

    Do autora - sprawdź podłogę. Weź śrubokręt i dźgnij tu i tam. Bo a 156 podłoga to pięta ahillesowa. Reszta budy może być tip top, a podłogi nie będzie.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    ja miałem 99 rok i kontrolka działała

  8. #18
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Dobra, panowie, akurat czujnik zapięcia pasów to duperela totalna, bo chyba każdy wie czy zapiął pasy, czy nie

    Reszta rzeczy... no jest trochę do zrobienia, ale jeśli buda zdrowa to chyba nie wszystko stracone. Ale kosztowo trochę da po kieszeni, bo IMO zawiecha w całości do wymiany przód i tył, łącznie z amortyzatorami i sprężynami pewnie. Może wahacze tył mogą zostać. Świece. Sprzęgło u mnie bierze nisko, ale nie mam problemów z ruszaniem, podejrzewam że niedługo będzie do wymiany. ABS pojęcia nie mam co tam uwalone. Do tego pakiet startowy jak zwykle.

    Moim zdaniem patrzymy tu na jakieś 5k minimum, zależy czy dwumas do roboty, itd. Ale mniej nie wyjdzie, nie ma bata, chyba że drutem. Sama zawiecha przód TRW to będzie 2k z robocizną (nie licząc amorków).

    Sprawdź podłogę i kompresję na cylindrach, bo nie ma co w trupa inwestować...

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Co do tego ruszania to fajnie jakby inni się podzielili opiniami ja mam 1.9 105 i ruszenie z samego sprzęgła graniczy z cudem da się ale auto prędzej by chciało zgasnac a mam niedawno zmieniane sprzęgło, dwumas, wysprzeglik, płyn hamulcowy

    Wysłane z mojego HTC Desire 310 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Też mam 105 KM, sprzęgło ma pewnie na wykończeniu (na liczniku prawie 300 tyś, a znam historię auta od 200 tyś, sprzęgło ani dwumas w tym czasie nie zmieniane), ale ruszy. Pewnie, że startu spod świateł nie zrobisz, ale pojedzie bez bólu. Tak samo na dwójce bez trzymania gazu będzie sobie sama jechać, z lekkim szarpaniem. Sprzęgło bierze pośrodku.

Podobne wątki

  1. [159] zważyłem swoją Alfę :)
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 04-11-2016, 15:55
  2. Jak długo sprzedawaliście swoją Alfę?
    Utworzone przez refresh w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-07-2016, 15:39
  3. Alfę 147 chcę ! :)
    Utworzone przez DonARello w dziale 147
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 12:35
  4. Chcę naprawić wadliwą Alfę
    Utworzone przez bussard w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 15:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory