Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: ( Alfa 156 ) Czy to dziury w podłodze ?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Życzę Ci tego.
    U mnie poszło 2300zł.
    Jak blacharz puścił w ruch druciak to poleciało do połowy nadkoli.
    Mam nadzieje ze tak nie będzie

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    W mojej srebrnej tez tak podloga wygladala, niestety ale po rozebraniu srodka załamka, nie bylo za bardzo do czego spawac. Auto stalo tydzien, zrobiona zostala cala podloga, progi. Czesci wycinane z dobrego angola. Wszystkie profile zamkniete zostaly zapsikane czyms 2 skladnikowym, na spawy poszla pasta z pedzla na to podklad i baranek.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolekszy Zobacz post
    Czesci wycinane z dobrego angola.
    Ja bym się zastanawiał nad używaną blachą. Co to znaczy zdrowy angol? tym bardziej w kraju,gdzie jest taka wilgotność...

    Mnie blacharz wstawiał progi nowe z Polcaru, a resztę blachy wstawiał z nowych arkuszy ocynku.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Ja bym się zastanawiał nad używaną blachą. Co to znaczy zdrowy angol? tym bardziej w kraju,gdzie jest taka wilgotność...

    Mnie blacharz wstawiał progi nowe z Polcaru, a resztę blachy wstawiał z nowych arkuszy ocynku.
    Znalazlem na olx cała zdrową bude. Kupujacy zdemontowal sobie caly naped a reszta miala isc na złom/ handel. Pojechalem zobaczylem i zabralem. Pan ktory mi spawal wyciąl co potrzeba a reszte sprzedalem na zlomie jestem caly czas w kontakcie z obecnym wlascicielem i nawet jakis czas temu pytalem czy zagladal pod auto po zimie, mowil ze wszystko OK.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ostatnio wycinałem to u siebie , progi ,nadkola , podłoga , powiem tyle że za 2000kzl bym się tego nie czepił , piszę o samej robocie i o dobrze zrobionej robocie
    Ogrom pracy , i nerwów ,samochodzik z 98r , ale pozostało na odratowaniu tego wozu .... samochodzik rozebrałem do ostaniej srubki ,dosłownie wszystko co dało sie odkręcić ,rozkręcić ,jak nie szło to odciąć
    Powiem tyle że jak komuś się wydaję że podłoga jest zdrowa w nowo zakupinej 156 to sporo się myli , dopiero przy rozebraniu i pracach wychodzi taki bajzel że ręce dosłownie opadają ,generalnie 156 niebawem zniknie z drogi z powodu gnijącej podłogi ..
    Ja odratowałem , robiłem dla siebie , samochód uziemiony od maja tamtego roku , rok czasu i jeszcze nie skończony , już niewiele pozostało - generalnie polakierować w całości i cieszyć się przez kolejne kilka lat wspaniałym wozem
    Taki szybki film o naprawie
    https://www.youtube.com/watch?v=v3W14oIkB0A
    Ostatnio edytowane przez marc1nz ; 15-08-2016 o 21:44

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pitman
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Benzyna
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Cena za taką robotę będzie wysoka bo to nie jest ONE DAY JOB.. Pamietaj żeby potem "zalać" progi od wewnatrz jakims podkładem antykorozyjnym a potem czymś do konserwacji profili zamknietych. Blacharz starej daty podpowiadał mi żeby wymieszać ten wosk do konserwacji profilii ze zuzytym olejem silnikowym w proporcji mniej wiecej 1:1. Jak tak zrobisz będzie zawsze "tłuste". A jak dasz sam wosk to po roku albo dwóch wosk wysycha i zacznie odpadać..
    Mi tłumaczył ,,stary fachowiec,, ze szczelinę na popychaczach ściskając zapałkę się ustawia.....przepracowany olej ma kupę agresywnego syfu...niech se placki ziemniaczane na tym usmaży i idzie pierdziec przed tv na emeryturze....


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Alfę skonstruowali ....OBCY.... i wszystko jasne

Podobne wątki

  1. Co to ma być?! Dziwne dziury w podłodze!
    Utworzone przez Lupus w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 14:40
  2. Dziury w podłodze
    Utworzone przez jaroslaw200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 07:12
  3. Dziury w nadkolach.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory